Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Proměny

Proměna: Dětský pokoj pro Malého prince

Info ikona
Proměna dětského pokoje podle Malého prince

Pojďte s námi nahlédnout do vinohradského činžáku, kde rodiče zařídili s pomocí naší designérky pokojíček pro syna. Ten se jmenuje Antoine, a tak byl ústřední motiv proměny jasný: Malý princ!

Terezie Benoni | 14. 01. 2021

Je to už čtrnáct let, co Lucie potkala na studiích v Londýně svého budoucího manžela Jeana-Nicolase. Spolu si v roce 2006 pořídili byt na pražských Vinohradech, který začali hned rekonstruovat. O dva roky později se nastěhovali a za osm let se jim narodil syn Antoine. Dnes je Toníkovi, jak mu po česku říkají, sedm měsíců. Je sice ještě hodně malý, ale s pokojem, kde má postýlku, už bylo zapotřebí rychle něco dělat. Před jeho narozením totiž sloužil hlavně jako pracovna a hostinský pokoj. Bylo tu jen pár kousků nábytku – pracovní stůl, velká skříň s červenými posuvnými dveřmi a také modrá rozkládací pohovka z Ikea. Zásadní pro proměnu bylo Nicolasovo přání ozdobit synův pokoj oblíbenou postavou Malého prince. Designérka Andrea Beranová se tím inspirovala při volbě barev a dalších předmětů, které jako by vycházely ze samotného příběhu. Na zeď vybrala kombinaci bílé a světle modré, která se pak objevila i na pruhovaném kusovém koberci a závěsech. Výrazným akcentem se stal žlutý ušák v hořčicové barvě a pár dalších doplňků v příbuzném odstínu, které barevně vycházejí ze slavných ilustrací. Úpravou vzhledu prošla šatní skříň. Červená dvířka nechala Andrea potáhnout bílou fólií, která se dá v případě potřeby kdykoli sundat, aniž by na povrchu zanechala stopy.
 

Galerie: Proměna dětského pokoje podle Malého prince
Mohlo by se vám líbit

Severské hygge v malé vesničce u Pardubic

Petra Tomková nás pozvala návštěvu svého kouzelného domova, kde se snaží pro svou rodinu vytvořit místo klidu a harmonie. Než se to ale podařilo, pár let si musela počkat.
mariannebydleni.cz

Nová postýlka a praktické police

Malý Antoine navíc dostal krásnou novou postýlku a policový systém od dánské designové značky Flexa. Na tu ještě designérka nechala od českého truhláře přidělat přebalovací pult, který je pro větší stabilitu a bezpečnost napevno přimontovaný přímo do zdi. Jiný truhlář zase vyrobil police ve tvaru domečků, kde se zabydlely hračky a spousty dětských knížek. Samotným srdcem pokoje se stala nástěnná malba Malého prince, kterou s neskutečnou věrohodností ručně nakreslil Toníkův francouzský dědeček. Předlohu si nejprve pomocí projektoru promítl na předem vybrané místo na zdi, projektor zafixoval, aby se nepohnul ani o milimetr, a pak už stačilo vzít jen štětec, obtáhnout kontury a vybarvovat. Antoinův dětský pokojíček tak získal na osobité atmosféře a položil základní kameny k vytvoření vlastní malé planety připravené na nové porce zážitků.

Text: Zuzana Veselá
 

Mohlo by se vám líbit

Střídmý, vzdušný a velkorysý dům v Petrovicích

Rodiná vila z dílny architektů ateliéru Labor 13 nabízí velkorysý minimalistický prostor pro čtyřčlennou rodinu, ale i venkovní zázemí pro jejich společenský život.
mariannebydleni.cz