Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Poradna

Stará plata od vajec nevyhazujte! Vyrobte si z nich designovou vázu, kterou vám bude leckdo závidět

Info ikona
Stará plata od vajec nevyhazujte! Vyrobte si z nich designovou vázu, kterou vám bude leckdo závidět

Máte velkou spotřebu vajec a doma se vám hromadí prázdná plata? Vydržte, než se s nimi vydáte ke kontejneru. Z kartonů od vajec totiž můžete vytvořit celou řadu dekorací do domácnosti. Například vázu, ve které krásně vyniknout zejména první jarní květiny.

Terezie Benoni | 17. 03. 2023

Aby se papírový karton od vajec nerozmočil, použijte jako základ jednoduchou skleněnou vázu (využít můžete i zavařovací sklenici nebo skleněnou lahev se širším hrdlem). Dále si připravte plata od vajec (na 30 ks vajec), nůžky, tavnou pistoli, vodou ředitelné barvy, otvírák na barvy, míchátko, širší a užší plochý štětec.  Aby byl výsledný dekor vázy opticky zajímavější, můžete důlky v kartonu lehce zmáčknout. Papírová plata je dále potřeba přizpůsobit výšce a šířce zvolené skleněné vázy. Pokud si chcete vyrobit nižší vázu, karton jednoduše ostřihněte. V případě, že má být váza širší, bude potřeba pomocí tavné pistole spojit více plat k sobě.

Galerie: Z plata od vajec váza na květiny
Mohlo by se vám líbit

Na řadu přichází barvy

Vázu můžete nechat v přírodní barvě papíru. Ale lépe uděláte, když ji zpestříte barvami! Pomocí plochého štětce pak karton od vajec z vnější strany celý natřete. K natírání hůře dostupných míst a záhybů můžete použít úzký štětec. První vrstvu nechte zaschnout přibližně 2 hodiny, pak naneste druhou vrstvu. Jakmile obě vrstvy barvy řádně zaschnou, hotový plát opatrně ohněte okolo skleněné vázy a spojte pomocí tavné pistole. Pak už nezbývá než naladit se na jaro. Do vázy naaranžujte řezané tulipány, narcisy, hyacinty nebo frézie a užívejte si svou vlastnoručně vyrobenou jarní dekoraci!

 

Zdroj článku
Mohlo by se vám líbit