Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Rodina a děti

Knihovrátek: Dejte knihám druhou šanci a čerpejte výhody!

Info ikona
Kolovrátek aneb Dejte knihám druhou šanci s knihkupectvím Martinus.cz

Nedokážete si život bez kvalitní četby představit, knihovna ve vaší domácnosti praská ve všech, ale také se v ní najdou tituly, které už tak úplně nevyužijete? Udělejte dobrý skutek a vyšlete zapomenuté příběhy do světa — a na oplátku získejte kousek, pro který vaše čtenářské srdce bije! Jak na to, zjistíte v následujícím čtení...

Promotion | 18. 08. 2022

Police plné knih jsou chloubou snad každé domácnosti. Máte nich své favority, ke kterým se ráda vracíte (a pokaždé je v rekordním čase zhltnete), ale i takové, které jste stěží dočetla, a od té doby leží ladem. Přitom právě tyhle tituly můžou být pro někoho nedostupným zbožím, za nějž by dal cokoliv, jen aby se mu dostal do rukou.

Knihkupectví Martinus.cz proto představuje zbrusu nový projekt s názvem Knihovrátek, s kterým i ty nejzapadlejší příběhy z vaší knihovny můžou získat druhou šanci. Pokud se zapojíte a nabídnete svoji knihu do oběhu, získáte nejen skvělý pocit, další prostor ve své domácí knihovně, ale hlavně řadu výhod. Ta největší? Nemusíte čekat, až se vámi nabídnutý výtisk prodá, Martinus.cz vám totiž výměnou za vaše knihy nabídne poukázky do svého e-shopu. A když už jsme u toho, možná během prohledávání domácí knihovny narazíte na skvost, který už jiní nemohou dlouho sehnat. Vodítkem vám může být následující seznam...

Info ikona
Které jsou nejvyhledávanější knihy v Čechách?

Knihy, které platí v Čechách za nejvyhledávanější?

Jednou z nich je New York Times bestseller Námi to končí od Colleen Hoover. „Tato kniha patří mezi ty, které zůstanou ve vás,“ rozplývá se čtenářka Lenka nad příběhem, který si zamilují všechny romantické duše, které milují čtení plné dobrodružství.

Milovníky beletrie zase potěší knihy jako:

Pan Kaplan má stále třídu rád od spisovatele Lea Rostena, která je jednou z nejoblíbenějších knížek 20. století, a to především díky svému nadčasovému humoru a vytříbeným hláškám.

Pavučina snů od Stephena Kinga se drží na žebříčku nejoblíbenějších knih už celé dvě dekády, tedy od doby svého vydání. A není divu, je prošpikovaná napětím a zvraty od začátku do konce!

Další top knihou je titul Kocour Bob od Jamese Bowena, která přibližuje přátelství mezi mužem a jeho kocourem, které je natolik silné, že dokáže majitele mazlíčka vytrhnout ze spárů závislosti na drogách.

Atlas mraků od Davida Mitchella vás zase vtáhne do mimořádného sci-fi světa plného nástrah pramenících z nástrah lidské touhy po moci.

Když chcete prostřednictvím četby rozvíjet své děti

Na seznamu nejžádanějších děl jsou i tři tituly z dětské literatury. Jedním z nich je moderní román od držitelky Printz Award E. Lockhart s názvem Ostrov lhářů. „Příběh, o kterém se od samého začátku domníváte, že víte, jak dopadne, se v momentě otočí o sto osmdesát stupňů. Doporučuji přečíst! Děj vás nenechá spát a zaručuji, že až dočtete poslední řádky vydechnete: wow,“ hodnotí knihu čtenářka Adéla.

Pokud jste zastánkyní všeobecného vzdělávání, pak by vašim dětem neměla v domácí knihovně chybět ani klasika Rychlé šípy od Jaroslava Foglara plná historek statečných chlapců, kteří nemají nikdy dlouhou chvíli a do všeho se vrhají po hlavě. Příběhy jsou poutavě psané, hezky ilustrované a hlavně hýří nejen pozitivními morálními příklady, ale i humorem.

Miluje vaše dítě zvířata a pohádky? Porozhlédněte se po knize Koralina od Neila Gaimana. Hlavní hrdinka se po nastěhování do nového domu vydala na průzkum, aby objevila svět, kde psi nejí nic jiného než čokoládu a kočky umějí mluvit.

Čtení nabité informacemi ceněnými nad zlato
Pracujete v korporátu a potřebovali byste se v jeho pravidlech zorientovat? Teorie a praxe firemních financí od R. A. Brealeyho, S. C. Myerse a F. Allena je populárně naučná kniha, v níž autoři na základě svých zkušeností vysvětlují, jak skuteční manažeři pracují s finanční teorií k řešení praktických problémů a dozvíte se také, proč firmy a jejich management jednají tak, jak jednají.

(Nejen) pro fanoušky kapely Queen

Žebříček nejvyhledávanějších knih v České republice uzavírá biografie Freddie Mercury od Petera Freestona a Davida Evanse. Ta líčí příběh jedné z nejtalentovanějších britských hvězd, přičemž poodhalí zákulisí Freddieho života. Nadchne fanoušky skupiny Queen, ale i kohokoliv, koho fascinují klíčové osobnosti světové hudební scény.

Info ikona
Kolovrátek jako nový projekt knihkupectví Martinus.cz

Vyměňujte zapomenuté knihy za poukázky

Našla jste na seznamu nejvyhledávanějších knih tu, která se nachází ve vaší domácí knihovně? Pošlete ji dál a garantujeme vám, že se o ni strhne velký zájem! A i když ani jednu z výše uvedeného seznamu nevlastníte, nevadí, pošlete na Martinus.cz takovou, o které si myslíte, že by přesto někomu udělala radost. Odměna v podobě poukázky na knihy (obdržíte ji nejpozději do 21 dnů od doručení knih do Knihovrátku) vás nemine. Celý postup, jak knížky vyměnit za poukázky, naleznete na Martinus.cz v sekci Knihovrátek. A teď víte všechno, stačí se jen dívat a znovu a znovu se začíst!

Měření