Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Téma Marianne

Sex na jednu noc

Jak to, že se to někdy povede, a jindy je to ztráta času? Nebo říkáte, že na sex na jednu noc nejste? Dokážu vám, že si ho může užít každý a za všech okolností.

Redakce Marianne | 17. 07. 2013

Názory na sex na jednu noc slyším různé. Není to nic pro mě, zkusila jsem to jednou a bylo to strašné, anebo dokáže mi to zvednout sebevědomí, konečně jsem dostala, koho jsem chtěla, a podobně. Když dám dohromady výroky mých kamarádek plus nějaké ty vlastní, koukám, že jsme pěkná sebranka. Jak to udělat, aby to vždycky stálo za to?

Najít toho pravého

Sice nehledáte partnera na celý život nebo otce svých dětí, ale i v tomto případě si dejte záležet na tom, s kým. Přestože se nejedná o věc, kterou byste si dala za rámeček (nebo možná ano?), dbejte na základní pravidla v udržení dobrých vztahů a ohleduplnosti. Určitě není taktické mít sex s nejlepším kamarádem svého expřítele, i když si budete ten večer říkat, že to zůstane jen mezi vámi. Život nekončí touhle jednou nocí a vám se může i po letech stát, že se k vám ta informace vrátí jako dobře posazená facka. Dobře si také rozmyslete, jestli máte na to, vyspat se svým vlastním dobrým kamarádem. Hrozí tady opět pomluvy, řeči, ale i to, že jeden z vás bude očekávat víc. Není ani dobré vybírat si milence v temných barech, na parties apod. Nikdy nevíte, jestli se ze sympatického chlapa nevyklube úchyl, zločinec, nemůžete mít ani představu o jeho zdravotním stavu.

Jak si nepomoct

Při nárazovém milování nepodceňte svůj psychický stav. Pokud se trápíte po rozchodu, cítíte ve svém vlastním vztahu frustraci či berete tento ojedinělý akt jako pomstu, může se vám to vymstít. V prvním momentě se sice můžete cítit lépe, o to horší je ale posléze zjištění, že váš život se nijak nezměnil a na své problémy jste tu zase jen vy sama. Stejně tak berte v potaz i duševní „kondici“ svého protějšku. Jednak byste mu mohla ublížit, ale také pro sebe zkomplikovat situaci dodatečným opravováním a vysvětlováním. Zvažte také všechna rizika sexu na pracovišti. Pojem sexuální harašení se i u nás prosazuje, a tím se daří bojovat proti tajným mileneckým aliancím, přesto není vyloučeno, že se s něčím takovým nemůžete setkat.

Sex pro sex

Účelem vašeho jednonočního dobrodružství by podle mě neměl být sex sám. Mám kamarádku, která střídala partnery jako ponožky, ale pořád nebyla spokojená s tím, jak sex prožívá a jaký vůbec je. Svoji frustraci se snažila zahnat vždy někým novým, aby pak zjistila, že to zase není ono. Chyba není v sexu jako takovém, ale ve vnitřní nejistotě a malých zkušenostech. Větší sebedůvěru a sexuální inteligenci získáte se stálým partnerem, se kterým budete mít citově vyrovnaný vztah. To, co hledáte v sexu na jednu noc, je hlavně zážitek, zábava, radost z lidského kontaktu, pocit něhy. Samotný akt je „jen“ doprovodným jevem, který vám přinese větší či menší uspokojení. Pokud máte vysoké nároky na sexuální výkon protějšku nebo vás samých, budete většinou zklamané. Berte to, jak to je, a dejte najevo, že se vám to takhle líbí. Nenaplněné přehnané očekávání vás může otrávit. Nakonec s tímhle přístupem můžete být i po této stránce příjemně překvapené.

Související články

Psychologie
Učitelka Pavlína Ledvayová o moderní výchově v mateřské škole: Podporujte emocionální vývoj a spolupracujte s rodiči

Učitelka Pavlína Ledvayová o moderní výchově v mateřské škole: Podporujte emocionální vývoj a spolupracujte s rodiči

Byt
Úžasná proměna malého bytu: Architekti odhalili skrytý potenciál a přidali úchvatné mezipatro

Úžasná proměna malého bytu: Architekti odhalili skrytý potenciál a přidali úchvatné mezipatro

Zahrada
Vypěstujte si malinoostružinu a vychutnejte si lahodné spojení dvou druhů ovoce

Vypěstujte si malinoostružinu a vychutnejte si lahodné spojení dvou druhů ovoce

Tradice
Sádroví trpaslíci: Buď je milujete, nebo nenávidíte. Dřív ovšem byli uměním

Sádroví trpaslíci: Buď je milujete, nebo nenávidíte. Dřív ovšem byli uměním