Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Životní styl

3 kroky k vyššímu sebevědomí: Jak si vybudovat lepší vztah k sobě samé?

Posilování sebevědomí je nezbytné pro spokojený život. V dnešní hektické době může být velmi náročné si ho ve zdravé podobě vybudovat nebo udržet. V tomto článku se dozvíte o třech jednoduchých, ale účinných metodách, jak na to.

Veronika Zvonková | 16. 05. 2024

1. Každý večer si zapisujte, co vám povedlo

Jedním z nejlepších způsobů, jak můžete posílit sebevědomí, je zaměřit se na to, co se ve vašem dni odehrálo pozitivního. Vezměte si malý zápisník a každý večer si zapište tři věci, které se vám ten den povedly. Nemusí jít o velké úspěchy, stačí malé krůčky – třeba že jste dokončila náročný úkol, pomohla manželovi nebo si našla čas na cvičení.

Tento rituál vám pomůže zaměřit se na pozitivní aspekty vašeho života a uvědomit si, že každý den děláte něco dobře. Postupně začnete vnímat své úspěchy více a více, což výrazně přispěje k lepšímu psychickému zdraví.

Mohlo by se vám líbit

Zapracujte na sebedůvěře! 5 jednoduchých kroků, které vám pomůžou

Mít zdravou sebedůvěru se vyplácí.
marianne.cz

2. Vytřiďte si šatník

Možná vás překvapí, jak velký vliv na vaše sebevědomí může mít obsah vaší skříně. Oblečení, které nosíte, by mělo odrážet vaši osobnost a měla byste se v něm cítit pohodlně a sebejistě. Projděte si svůj šatník a vyřaďte kousky, které už nenosíte nebo ve kterých se necítíte dobře.

 

Info ikona
Oblečení

Vytvořte si šatník, který je přehledný a plný kousků, které milujete. Snažte se investovat do kvalitních a univerzálních věcí, které můžete snadno kombinovat a ve kterých se budete cítit skvěle. Čistý a organizovaný šatník vám nejen usnadní rozhodování, co si ráno obléct, ale také přispěje k vašemu lepšímu pocitu ze sebe samé.

Vaší psychice také nijak neprospívá, pokud hromadíte v zadní části skříně kousky o velikost menší s tím, že do nich zhubnete. Pokud je vám líto je vyhodit nebo prodat, zkuste je alespoň uklidit z dohledu – například do sklepa nebo na půdu, aby ve vás zbytečně nebudily negativní pocity a výčitky svědomí.

Mohlo by se vám líbit

Zdravé sebevědomí jako klíč k úspěchu! Kde ho ale najít?

Pátrat po ztraceném sebevědomí, je jako hledat jehlu v kupce sena.
marianne.cz

3. Věnujte každý den alespoň 2 hodiny jen sama sobě

Není jednoduché zvládat domácí povinnosti, péči o děti, práci, rodinu a k tomu si najít ještě čas pro sebe. Výzkumy však potvrdily, že optimální množství volného času se pohybuje mezi dvěma až pěti hodinami denněMenší doba vede ke zvýšenému stresu a životní nespokojenosti. Pokud aktuálně není ve vašich silách si ukrojit z celého dne dvě hodiny a věnovat je jen sobě, zkuste to pro začátek alespoň s hodinou.

Info ikona
Volný čas

Každý den si vyhraďte jednu hodinu, kdy budete dělat něco, co vás baví a naplňuje. Může to být cokoliv – čtení knihy, meditace, cvičení, tvoření, procházka nebo jen klidné posezení s šálkem čajeTento čas vám umožní zrelaxovat, nabrat nové síly a věnovat se svým zájmům. Je to chvíle, kdy se můžete zaměřit jen na sebe a svoje potřeby, což je nezbytné pro posílení sebevědomí a vnitřní harmonie.

Vybudování vyššího sebevědomí není otázkou jednoho dne, ale jde o postupný proces, který vyžaduje trpělivost a pravidelnost. Pamatujte, že každá malá změna, kterou uděláte, vás posune blíže k cíli. Buďte na sebe hrdá, protože už jen rozhodnout se ke změně je velký krok dopředu.

Zdroj článku

Související články

Životní styl
Jak konečně dosáhnout cíle? Vyzkoušejte jednoduchou metodu, která vás bude bavit

Jak konečně dosáhnout cíle? Vyzkoušejte jednoduchou metodu, která vás bude bavit

Životní styl
Recept na lepší život: Jak si za 3 týdny vybudovat zdravé návyky?

Recept na lepší život: Jak si za 3 týdny vybudovat zdravé návyky?

Životní styl
Ovládáte umění emoční inteligence? Zjistěte, zda splňujete 3 pravidla chování

Ovládáte umění emoční inteligence? Zjistěte, zda splňujete 3 pravidla chování

Životní styl
Hádka neznamená rozchod. Jak vyřešit konflikt ve vztahu jednou provždy?

Hádka neznamená rozchod. Jak vyřešit konflikt ve vztahu jednou provždy?