Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >

Týdenní horoskop od 17. do 12. července: Berani budou v pokušení, Štíry čeká vyřízení restů a Střelci si splní sny

Info ikona
horoskop

Tento červencový týden přinese hned zkraje novoluní ve znamení empatického a citlivého Raka. Jeho energie pak poznamená ještě několik následujících dní, kdy budou hlavními tématy vztahy, láska, rodina a domov. Co čeká na zrozence právě vašeho znamení? Nahlédněte do našeho horoskopu.

Zuzana Heralová | 16. 07. 2023

Beran

Pokušení, touha vystoupit z role hodné holky a užít si něco vzrušujícího. Tyto tendence prostoupí zejména první polovinou týdne. Díky postavení Venuše a Merkuru se dají do pohybu události, které mohou přinést do vašeho života tolik potřebné změny. Mějte oči otevřené a dejte šanci jakékoli příležitosti na seznámení. V profesní oblasti vám to do budoucna pomůže posunout se o kus dál, v osobní rovině vás může potkat velké a vzrušující dobrodružství.

Býk

Připravte se na situace, kdy bude potřeba udělat kompromis, i když se vám to možná vůbec nebude líbit. Nakonec ale zjistíte, že všechno, co se na první pohled zdá jako špatné, může být ve výsledku přínosné. Na obzoru jsou nové výzvy. Nebojte se vystoupit z komfortní zóny a trochu i zariskovat, protože právě v těchto dnech se vám to opravdu vyplatí. Pokud se chystáte na dovolenou, zkontrolujte, že máte všechny důležité věci od dokladů po pojištění.

Mohlo by se vám líbit

Blíženci

Začíná období, kdy budete toužit po větší osobní nezávislosti a dobrodružství. Nebojte se prosadit si svá přání a plnit si sny. Odhoďte předsudky a nedělejte předem závěry, nehledejte důvody, proč něco nejde. Otevřete se pozitivnímu myšlení a připusťte, že se vše ve Vesmíru děje pro vaše dobro. Tento úhel pohledu se propíše i do vašich vztahů. Nejde jen o ten partnerský, ale obecně o vztahy s lidmi, kteří jsou ve vašem životě důležití.

Rak

Energie novoluní ve vašem znamení může zesílit vaše emoce. Více než kdy jindy budete mít potřebu být doma nebo na nějakém jiném místě, které pro vás znamená útočiště a bezpečí. Nejlépe se budete cítit obklopeni rodinou a svými blízkými. Udělá vám dobře když uspořádáte rodinné setkání, uvaříte něco dobrého a strávíte čas pohromadě, ideálně bez mobilů v ruce. Uvědomíte si, jak moc je důležité zázemí, které máte a že práce je „jen práce“.

Mohlo by se vám líbit

Lev

Uvědomíte si, že trochu ztrácíte sami sebe. Trávíte příliš času s jinými lidmi, kteří vás ovlivňují více, než jste možná ochotni si připustit. Pobíháte jednoho k druhému, nasloucháte jejich radám a steskům, ale kdy jste byli naposledy sami se sebou? Zastavte se, ztište se a oprostěte se od vnějšího světa. Ponořte se sami do sebe, poslouchejte svůj vnitřní hlas a ujasněte si, co od života dále čekáte. Co doopravdy chcete. Dost možná se otevřou témata, o kterých jste si mysleli, že je máte dávno vyřešena.

Panna   

Minulý týden vstoupil Mars do vašeho znamení, kdy setrvá až do konce srpna. Pro vás je to období, kdy můžete čekat úspěch a bude se vám po všech stránkách dařit. Buďte ale opatrní, zbytečně neriskujte a jednejte podle svých vzorců, ve kterých převažuje pečlivost, houževnatost a píle. Snažte se ale nepřetěžovat. Šetřete své síly a snažte se svůj čas využívat opravdu efektivně. Neplýtvejte jím pro lidi, kteří si to nezaslouží a jen vás využívají.   

Mohlo by se vám líbit

Váhy

Na jednu stranu toužíte po klidu, ale cítíte i hlad po nových zážitcích a rozptýlení od všech zaběhnutých povinností. Buďte aktivní. Tyto dny nebudou přát duchovní práci na sobě, ale spíše fyzickým aktivitám. Sportujte, cestujte, vydejte se na nějakou cestu nebo třeba na oslavu, kde bude více lidí. Uspořádejte piknik nebo party a pozvěte přátele. Nebuďte sami, ale otevřete se možnosti poznat co nejvíce nových lidí a získat nové vjemy.

Štír

V těchto dnech pocítíte zvýšenou potřebu vyřizovat resty a staré úkoly a záležitosti, které se vám nepodařilo ještě uzavřít. Zaměřujte se zejména na detaily, které by vám mohly pomoci vše zdárně dokončit. Tyto dny přejí také získávání nových informací a rozšiřování obzorů. Zajděte do knihovny či do knihkupectví a vyberte si knihu, která vás nejvíce osloví. Nedělejte nic fyzicky náročného, zaměřte se spíše na mentální činnosti, jež vyžadují soustředění.

Mohlo by se vám líbit

Střelec

Tyto dny budou přát plnění vašich snů. Všechno, po čem už dlouho toužíte, se může vyplnit, pokud budete otevřeni změnám, které k vám Vesmír posílá. Úspěch slibují hlavně projekty, které jsou spojeny s domovem a bydlením. Zaměřte se také na vztahy s příbuznými a pokuste se dořešit letité spory. Vezměte v úvahu, že každý má právo na svůj názor a zkuste vidět realitu i z pohledu ostatních. Pak se vám podaří vše vyřešit lehce a bez problémů.  

Kozoroh

Nalijte si čistého vína a přiznejte si, že tam, kde jste, jste se dostali vlastním přičiněním. Pokud v nějaké oblasti života nejste spokojeni, změňte to. Nemusí to být najednou, kdy budete pálit mosty a bořit všechno, co máte. Ale krůček po krůčku následujte svoje srdce. V těchto dnech buďte empatičtí k lidem ve vašem okolí. Dost možná někdo potřebuje pomoc, ale obává se vám o ni říci. Zavolejte přátelům, kteří se vám už dlouho neozvali.   

Mohlo by se vám líbit

Vodnář

Těšte se na nečekané pozitivní zprávy, které vám mohou hodně změnit život a posunout ho k lepšímu ve všech ohledech. Budou se týkat materiálních věcí, ale do hry mohou vstoupit i finance. Nebojte se investovat, trochu riskovat a nebrat vše tak moc vážně. Nakonec stejně všechno dopadne tak, jak má. Užívejte si teplo a sluníčko, ideálně někde u vody, která je vaším živlem. Neskrývejte ani své emoce, které mohou být v tomto týdnu poněkud nestálé.   

Ryby

Díky postavení Saturnu se dostanete do situací, které vyžadují disciplínu a kontrolu. Jestliže zrovna nejste v dovolenkovém režimu, zaměřte se na vyřízení praktických záležitostí ve vašem životě. Zkontrolujte doklady. Nepotřebujete nový pas, nebo řidičský průkaz? Na druhou stranu si od povinností odpočiňte hýčkáním sebe sama. Zajděte na manikúru nebo do kadeřnictví, zejména středeční konstelace je nakloněna zkrášlování a péči o zevnějšek.                                                                                                                                         

Zdroj článku