Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Téma Marianne

10 věcí, které byste měli začít dělat hned a které zlepší zbytek vašeho života

Chcete žít šťastnější život? Nemusíte dělat ohromné změny - mnohdy stačí drobnosti.

1. Cvičte
Pokud můžete, cvičte ráno. Pozitivních dopadů to má přehršel - cvičení pomáhá lepšímu spánku v noci a udrží vás vzhůru přes den. Díky rannímu pohybu se dokonale probudíte, rozproudíte krev v těle.

2. Neříkejte "Udělám to zítra", ani "Já nemám čas"
Zítra je totiž termín, který může být v nepohlednu. A ve skutečenosti je to tak, že u 95 - 99% případů tyhle odpovědi ve skutečnosti znamenají, že jsme líní.

3. Nevymlouvejte se
Ale prostě to udělejte. Pokud něco takového existuje, ať už je to nová zkušenost, něco, co vás budí ve snu nebo nějaká zábava, tak neotálejte. Jestli se vymlouváte, nejspíš to nechcete.

4. Čtěte knihy
Čtěte opravdové knihy, které můžete vzít do ruky, které voní, kterým můžete zohýbat rohy nebo si v nich podtrhávat zajímavé pasáže. Kašlete na internet. Vybírejte kvalitní díla, tak si budete tříbit slovní zásobu, podporovat myšlení a kreativitu.

5. Šetřete peníze
Z každé výplaty. Za pět až deset let budete za tenhle počin rádi.

6. Nepěstujte v sobě zášť
Občas se necháváme až příliš unést negativními emocemi a živíme v sobě nenávist. Raději nechte věci plavat.

7. Smějte se a usmívejte se
Kdykoliv je to možné. I když máte den blbec, usmějte se. Funguje to totiž i obráceně, když se budete usmívat, vaše podvědomí to vyhodnotí jako fakt, že se cítíte dobře.

8. Všímejte si krásy
Jdete kolem květinářství a přičichněte si k růžím. Zastavte se cestou z práce v parku a obdivujte podzimně vybarvené stromy.

9. Pociťujte vděk
Psychložka Florence Servan Schreiber, která ve Francii vede kurzy štěstí, ví, jak si o sedm let prodloužit život: Každý den si večer zrekapitujte tři momenty, na které můžete poděkovat.

10. Cestujte
Kdykoliv je to možné, cestujte. Díky zážitkům, které vám zprostředkuje právě cestování, už nikdy nebudete stejní - ať už jde o nový úhel pohledu, o životní styl a kulturu, přírodu v novém světle... Tyhle podněty z cestopisů nevyčtete, ty musíte zažít!