Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Úžasné ženy

Bylinkové know-how a kvalitní ingredience. Seznamte se s přírodní kosmetikou Leros

Info ikona
Přírodní kosmetika

Před čtyřmi lety navštívila Tereza Hrbek Vebrová vývojovou laboratoř Leros a propadla bylinkám. Na vlastní oči viděla, jak proces výroby přírodní kosmetiky probíhá a co všechno se musí stát, než dorazí ke svým zákaznicím. „Potkala jsem holky v laboratoři, které míchaly první vzorky bylinkové kosmetiky, což mi tehdy připadalo jako úplné sci-fi. Slovo dalo slovo a stala jsem se součástí týmu vyrábějící přírodní kosmetiku Leros jako brand manager,“ popisuje Tereza.

Promotion | 8. 05. 2024

Kdy a proč vlastně přišel LEROS na trh s kosmetikou? 

Leros se zabývá zpracováním bylinek 70 let. Dává nám smysl zapojit bylinky i do jiných kategorií než jenom do čajů a když se před čtyřmi lety dala kolem Lerosu dohromady skupina lidí se zkušenostmi a nadšením pro kosmetiku, rozhodli jsme se toho dále využít a vytvořit kosmetiku založenou na bylinkách, respektive používat v ní byliny jako aktivní látky.

Info ikona
Přírodní kosmetika

Hydratace, výživa i zklidnění

Kde získáváte materiál pro výrobu kosmetiky? Máte vlastní bylinky? 

Pokud je to možné, pro kosmetiku používáme Leros bylinky. Ty jsou ve výrobcích použité jako aktivní látky ve formě macerátů, které sami připravujeme, hydrolátů, esenciálních olejů, extraktů a v sušené podobě. Do budoucna plánujeme, že si esenciální oleje a hydroláty budeme vyrábět sami. 

Info ikona
Přírodní kosmetika

V čem je kosmetika Leros jiná?

Vytvořili jsme vlastní, funkční receptury založené na kvalitních ingrediencích a zajímavými texturách doplněné o naše bylinkové know-how. Bylinky používáme jako aktivní látky ve formě hydrolátů, macerátů a extraktů. Vyvinuli jsme jednotlivé řady s odlišnou funkčností, kde spojujeme aktivní látky, bylinky, vůně a textury tak, aby co nejúčinněji pomáhaly v řešení hydratace, výživy nebo zklidnění. Naše kosmetika obsahuje funkční vůně, které jsou sestavovány tak, aby podpořily funkci daného produktu a zároveň byly i samy o sobě potěšením. Naše parfemářka postupuje při komponování vůní podobně jako u parfémů. Mají více vrstev a rozvíjí se postupně během celého dne. Všechny výrobky jsou zcela přírodní, opatřené českým certifikátem přírodní kosmetiky CPK a CPK BIO, vyráběny a baleny jsou v České republice v malých šaržích, vždy jsou čerstvé.

Info ikona
Přírodní kosmetika

Sen o dekorativní kosmetice

Je příprava přírodní kosmetiky v něčem složitá?

Velmi náročná je zdlouhavost celého procesu od nápadu na výrobek a množství kroků, kterým musí každý produkt projít, než si ho můžete koupit v obchodě. Celé „zrození“ nového výrobku zabere nejméně rok a u složitějších produktů i déle. Naším cílem je vyvinout takové přírodní produkty, které svou funkčností, texturou a vůní dokážou konkurovat běžné, často syntetické kosmetice. Naše vývojářka tak stále řeší čím nahradit silikony, jak vyrobit sametovou texturu, jakou přírodní aktivní látku použít, aby měla stejný účinek jako syntetická látka z laboratoře. Těžké je také „vyladit“ vůni, protože každý výrobek má i bez parfemace svou specifickou vůni. Navíc pomocí čistě přírodních ingrediencí je oříšek dosáhnout některých druhů vůní jako například okurka nebo „vodní vůně“ 

Co dalšího plánujete, na co se můžeme těšit?

Kromě tělové kosmetiky chceme mít vlastní řadu pleťové a vlasové kosmetiky. Ráda bych ukázala, že i přírodní aktivní látky mohou být vysoce účinné, například jako ochrana proti stárnutí pleti. Mým snem je mít v portfoliu dekorativní kosmetiku. Ta je ale velmi náročné na vývoj, musí se vychytat barvy a textury a zároveň je potřeba mít široké portfolio kvůli velkému množství různých odstínů.

 

Měření