Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Cestování

Kam vyrazit během velikonočních svátků? Podívejte se na naše tipy!

Velký pátek, ale i Velikonoční pondělí jsou státní svátky, a to znamená i prodloužený víkend. Anytime přináší několik tipů na výlety nejen do přírody, ale také za zajímavou architekturou či za speciálními velikonočními akcemi.

Jana Kantorová | 4. 04. 2023

Sedlecká pouť v Kutné Hoře

Jedna z vůbec nejoblíbenějších a největších poutí u nás, která každoročně přiláká tisíce návštěvníků. Je doprovázena desítkami zábavných atrakcí a stovkami stánků, nejrůznějšími sladkými a slanými dobrotami, ze kterých si vybere každý a také dobrého pití.

Kdy a kde: Již tradičně se tato akce koná v Kutné Hoře u katedrály Nanebevzetí Panny Marie, která je již od roku 1995 zapsaná na seznamu UNESCO. Pouť můžete navštívit všechny čtyři velikonoční dny od 7. do 10. 4.

Galerie: Kam vyrazit o velikonočních prázdninách?

Veselý Kopec

Vyrazit můžete do skanzenu lidových staveb a řemesel na Veselém Kopci, který představuje historický obraz lidových obydlí, která zapadají do zdejší drsné, ale krásné podhorské krajiny. Od 7. dubna do 10. dubna máte možnost si prohlédnout interiéry roubenky doplněné o ukázky velikonočního pečiva například beránka, jidáše, pečení svátečních perníků do forem, zhotovování velikonočních předmětů jako je pletení pomlázek, zdobení vajíček různými technikami.

Těšit se můžete také na bohatý doprovodný program: 7. 4. zahraje Cimbálková muzika Kobylka, 8. 4. Folklorní soubor Kalamajka, 9. 4. pak Národopisný soubor Kohoutek.

Mohlo by se vám líbit

Blíží se Velikonoce aneb Jak ozdobit vajíčka podle posledních trendů

Velikonoce jsou jedním z nejvýznamnějších křesťanských svátků a slaví se po celém světě. Tento svátek je spojen s mnoha tradicemi, zvyky a rituály, které se předávají z generace na generaci. Právě zdobení vajíček je jednou z těch tradic, kterou si navíc užívají rodiče i děti. Víte, jak letos ozdobíte vajíčka vy? Máme pro vás pár tipů.
marianne.cz

Vyhlídkový lesopark Hlídka na Stráži

Na pomezí Krkonoš a Jizerských hor vyrostl nedávno zajímavý komplex čtyř rozhleden, 12,5 tunových rozhleden z ocelových konstrukcí z dílny libereckého studia Mjölk architekti.

Zahrnuje čtyři vyhlídky nazvané Medvěd, Liška, Ovce a Horník. Z vyhlídek uvidíte nejen na Rokytnici nad Jizerou, Kotel, ale také Lysou horu. Vyrazit sem můžete kdykoliv během dne, na kole i pěšky. Tady skutečně budete vnímat okolní přírodu, jak dokáže být nádherná, rozmanitá a zároveň syrová. Decentního a do okolí citlivě zapadajícího projektu si všiml i uznávaný světový odborný web ArchDaily.

Mohlo by se vám líbit

Pomalé Velikonoce aneb Užijte si letošní Velikonoce bez stresu

V uplynulých dvou letech jsme si Velikonoce kvůli pandemii koronaviru příliš neužili. A tak se letos konečně můžeme těšit na tradiční Velikonoce plné koledníků, rodinných setkání i duchovního rozměru.
marianne.cz

Vistutý most Sky Bridge 721 na Dolní Moravě u Kralického Sněžníku

Pokud chcete vidět nejdelší visutý most pro pěší na světě, nemusíte cestovat daleko, najdete jej totiž v ČR. Zbrusu nový Sky Bridge 721, který byl otevřen v loňském roce, najdete v horském resortu Dolní Morava. Unikátní lávka měří 721 metrů a procházet se na ní budete ve výšce 95 metrů nad zemí. Most vede od chaty Slaměnka nedaleko Stezky v oblacích přes údolí až k úbočí kopce Chlum. Prestižní světový magazín Time jej umístil do žebříčku The World’s Greatest Places díky jedinečným výhledům, které nabízí. Fotografie se objevila dokonce na jeho obálce.

Tip redakce: Nemáte-li k dispozici vlastní auto, můžete přírodu ušetřit tím, že si půjčíte auto sdílené, například od Anytime.

Mohlo by se vám líbit

Už jste připraveni na Velikonoce? Vyrobte si s námi ptáčky

Svátky jara jsou oslavou nového života, proto by vám ve výzdobě neměla chybět zvířecí drobotina. Vyrobte si s námi jednoduché ptáčky. Všechno potřebné doma máte!
marianne.cz
Zdroj článku

Související články

Cestování
Cestujeme po Česku: Na zámku Loučeň chystají prázdninový program pro děti

Cestujeme po Česku: Na zámku Loučeň chystají prázdninový program pro děti

Cestování
Dovolená v Brazílii: Tanečnice Veronika Lálová vybírá nejkrásnější místa, která stojí za návštěvu

Dovolená v Brazílii: Tanečnice Veronika Lálová vybírá nejkrásnější místa, která stojí za návštěvu

Cestování
Cestujeme po Česku: Vyrazte do Tábora za historií, čokoládou a zábavou

Cestujeme po Česku: Vyrazte do Tábora za historií, čokoládou a zábavou

Cestování
Cestujeme po Česku: Vydejte se do Hořic za sladkými trubičkami, sochami i výlety

Cestujeme po Česku: Vydejte se do Hořic za sladkými trubičkami, sochami i výlety