Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Cestování

Objevujeme Česko: Vzhůru na poutní cestu

Věděli jste, že za duchovním zážitkem nemusíte až do Santiaga de Copostella?

Via Francigena, Camino Santiago nebo Jeruzalémská cesta - nejznámější poutní cesty, které přitahují křesťany i ateisty. Není divu, vždyť právě na poutní cestě se člověk oprostí od výdobytků moderní společnosti, srovná si myšlenky v hlavě a častokrát nalezne odpovědi na otázky, které si už dlouho pokládá. Zároveň si účastníci poutní cesty vyzkouší, jaká je jejich fyzická kondice. Ono ujít Svatojakubskou cestu do Santiaga de Compostela není zrovna krátká a osvěžující procházka. 

Česká alternativa nejen pro začátečníky

Pokud si už delší dobu pohráváte s myšlenkou, že se vydáte na poutní cestu, pak pro vás máme dobrou zprávu! Poutní cesty naleznete i v naší vlasti, a ruku na srdce, jsou ideální pro všechny začátečníky, kteří ještě s poutěmi nemají velkou zkušenost. Nejnovější poutní cestou, která byla slavnostně otevřena v říjnu minulého roku, je Poutní cesta Blaník-Říp. Trasa propojuje dva bájné a historicky důležité vrcholy v České republice, je rozdělena do sedmi etap a měří necelých 190 kilometrů. Putování začíná v obci Louňovice pod Blaníkem, pokračuje převážně po vyznačených turistických cestách a končí na hoře Říp pod rotundou svatého Jiří. Každá etapa v sobě zahrnuje téma k zamyšlení, které si lidé obvykle kladou v každé době bez ohledu na to, jakého jsou vyznání či kultury. 

Pouť

Nepatříte mezi sportovce a 190 kilometrů je na vás dost? Nebojte se, v takovém případě se vydejte na Svatojakubskou cestu Prahou, která je dlouhá pouhých 34 kilometrů. Kratší trasa ale rozhodně neznamená, že se budete nudit. Naopak! Cesta začíná u kostela sv. Václava na Proseku a pokračuje přes Libeňský zámeček, Tróju, Stromovku, Staré Město, Malou Stranu, Vyšehrad a končí až u kostela sv. Jakuba na Zbraslavi. 

Stále váháte?

Vydat se na poutní cestu vyžaduje značný kus odvahy. Pokud jste ještě nikdy na žádné poutní cestě nebyli, vyplatí se, když zvolíte kratší vzdálenost a s sebou si vezmete parťáka. Navzájem se můžete podporovat a dodávat si sílu ve chvílích, kdy vám nebude zrovna do zpěvu. V případě, že vám krátká poutní cesta nebude dělat obtíže, můžete se pustit do delších cest, které třeba i přesahují hranice naší republiky. Zajímavé trasy objevíte třeba i u našich sousedů. A kdo ví - třeba se jednou potkáme v Santiagu de Copostella.

Láká vás poutní cesta?

ČTĚTE TAKÉ: Cesty k sobě aneb Jak poznat sami sebe

Titulka

MARIANNE AŽ DO SCHRÁNKY S POŠTOVNÝM ZDARMA

Časopis Marianne si nyní můžete, bez nutnosti platit poštovné, objednat až domů. Více informací se dozvíte zde.

Související články

Zábava
Horoskop od 24. června: Lvi čeká úspěšný týden, Berani se mají uvolnit

Horoskop od 24. června: Lvi čeká úspěšný týden, Berani se mají uvolnit

Dům
Prastarou řadovku zrekonstruoval v retro stylu

Prastarou řadovku zrekonstruoval v retro stylu

Rodina a děti
Jak udržet ve vztahu jiskru a posílit intimitu a romantiku? Stačí se řídit několika snadnými tipy

Jak udržet ve vztahu jiskru a posílit intimitu a romantiku? Stačí se řídit několika snadnými tipy

Zahrada
Domácí postřik proti mšicím: Zabojujte s nimi levně a bez silné chemie

Domácí postřik proti mšicím: Zabojujte s nimi levně a bez silné chemie