Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Cestování

Cestování s dětmi: Zahřejte se ve slunném Egyptě

Přemýšlíte, kam vyrazit s dětmi, a zároveň se chcete trochu ohřát? Egypt může být tou správnou volbou. Jedná se o oceňovanou a bezpečnou destinaci. Zemi, kterou vydavatel průvodců Lonely Planet označil za destinaci s nejlepším poměrem ceny a kvality.

Jana Kantorová | 28. 01. 2024

Egypt vám může nabídnout nezapomenutelná dobrodružství, ohromující zážitky i hřejivé slunce. A to i teď v zimě, kdy se tato cenově dostupná destinace stává stále oblíbenější u evropských turistů.   

„Cestovní ruch se v posledních letech proměnil. Do Egypta přijíždí stále víc cestovatelů, protože jim země nabízí rozmanité a jedinečné zážitky a cítí se zde bezpečně. Naší snahou je nabídnout každému hostu dovolenou, která mu umožní relaxovat a oddychnout si a zároveň poznávat naši bohatou kulturu,“ říká Ahmed Issa, ministr cestovního ruchu a historických památek. „V loňském roce jsme v chladných měsících zaznamenali příliv návštěvníků a očekáváme, že letos opět přijedou miliony cestovatelů, kteří chtějí uniknout zimě.“ 

Galerie: Vyrazte se prohřát do Egypta
Mohlo by se vám líbit

Cestování po Česku: Velkolepá stará dáma jménem Luční bouda

Posledních pět let trávíme se širší rodinou vánoční svátky v Krkonoších. A stejně jako si na Štědrý den dáváme ke kaprovi bramborový salát, naší božíhodovou tradicí je výšlap na Luční boudu.
marianne.cz

Rychle a levně  

Díky mnoha přímým letům z řady velkých evropských měst a novým leteckým spojením se nyní návštěvníci do Egypta dostanou rychleji a levněji než kdy předtím. Lákavá jsou také nově zavedená pětiletá víza pro vícenásobný vstup, skvělé zájezdy od cestovních kanceláří a nízké náklady na místě. 

Podle egyptského ministerstva cestovního ruchu a historických památek navštívilo Egypt v první polovině roku 2023 víc než 7 milionů turistů. Země, která je na nově vydaném seznamu Best in Travel 2024 od Lonely Planet označena za nejvýhodnější destinaci, by letos měla přilákat 15 milionů turistů. Dalším důležitým důvodem je to, že Egypt je i v této době známý jako jedna z nejbezpečnějších destinací na světě

Věděli jste, že...  

... posláním ETA (Egyptského úřadu pro podporu cestovního ruchu) je také zvyšovat vnitrostátní cestovní ruch, budovat v celé zemi povědomí o cestovním ruchu a posilovat vztah Egypťanů k jejich dědictví? 

Mohlo by se vám líbit

Cestování po Česku: Do Budějc na pivo a pikador

Jižní Čechy nezklamou ani na podzim. Vydejte se s námi do pulzujících Českých Budějovic, do poklidné Třeboně i do kdysi bohatého horního městečka, kterému ochotně propůjčil jméno sám císař Rudolf II.
marianne.cz

Památky a atrakce, které stojí za to vidět 

Řecko-římské muzeum v Alexandrii 

Aby měli návštěvníci lepší zážitky, významně se investovalo do egyptských destinací včetně obnovy a rozvoje archeologických nalezišť a otevření nových muzeí a hotelů. Mezi nejvýznamnější počiny patří znovuotevření Řecko-římského muzea (Graeco-Roman Museum) v Alexandrii, obnova Velké hypostylové síně (Great Hypostyle Hall) v chrámu Karnak a Údolí králů a otevření nového Velkého egyptského muzea (Grand Egyptian Museum) na začátku roku 2024 nedaleko Káhiry. 

Šnorchlování, magické slavnosti, pyramidy, all-inclusive i nomádství 

Úchvatné pyramidy v Gíze na okraji Káhiry a ikonická Velká sfinga nebo legendární Luxorský chrám, účast na magické slavnosti slunce Abú Simbel (Abu Simbel Sun Festival) v Asuánu nebo zážitek z bílých písečných pláží a nedotčených korálových útesů Rudého moře – Egypt má co nabídnout každému cestovateli. Je to oblíbená destinace pro všechny – od rodin, které hledají luxus s all-inclusive, přes nezávislé cestovatele, kteří chtějí prožít jedinečné dobrodružství, až po zaměstnance na home officu, pro které je rozhodující cenově dostupný dlouhodobý pobyt. 

Egypt osloví také cestovatele, kteří se chtějí ponořit do měst, jako je Káhira nebo Alexandrie. Na zájemce čekají i personalizované plavby po řece, jedinečná pouštní dobrodružství nebo některá z nejlepších míst na světě pro šnorchlování a potápění v Rudém moři

Atrakce Eco Nubia 

Egypt klade stále větší důraz na udržitelnost a nabízí spoustu příležitostí pro ty, kteří hledají ekologicky šetrné způsoby, jak se seznámit s přírodou, kulturním a historickým dědictvím a místními lidmi. Mnoho cestovních kanceláří např. nabízí zájezdy zahrnující pobyty v ekologických ubytovacích zařízeních a podporující místní podniky. V zemi se nachází také řada eco-lodges, např. Eco Nubia na kdysi opuštěném ostrově Bigeh, která se stala mezinárodně proslulou atrakcí a byla dokonce oceněna Světovou organizací cestovního ruchu OSN. 

Do programů environmentální certifikace jsou zapojeny také destinace jako Káhira a různé resorty na pobřeží Rudého moře mezi letovisky El Gouna a Marsa Alam. Šarm aš-Šajch byl dokonce nedávno oceněn Arabskou unií pro média v cestovním ruchu (AUTM) jako nejlepší udržitelné město pro turisty. 

Mohlo by se vám líbit

Cestování: Návrat sáňkařské romantiky

Nejkrásnější pohled na zasněžený svět je z klasických dřevěných sáněk. Přesvědčte se o tom sami při dlouhých sjezdech z hřebenů do údolí. Vybrali jsme pro vás ty nejkrásnější trasy českých a moravských hor.
marianne.cz
Zdroj článku

Související články

Cestování
Cestujeme po Česku: Na zámku Loučeň chystají prázdninový program pro děti

Cestujeme po Česku: Na zámku Loučeň chystají prázdninový program pro děti

Cestování
Dovolená v Brazílii: Tanečnice Veronika Lálová vybírá nejkrásnější místa, která stojí za návštěvu

Dovolená v Brazílii: Tanečnice Veronika Lálová vybírá nejkrásnější místa, která stojí za návštěvu

Cestování
Cestujeme po Česku: Vyrazte do Tábora za historií, čokoládou a zábavou

Cestujeme po Česku: Vyrazte do Tábora za historií, čokoládou a zábavou

Cestování
Cestujeme po Česku: Vydejte se do Hořic za sladkými trubičkami, sochami i výlety

Cestujeme po Česku: Vydejte se do Hořic za sladkými trubičkami, sochami i výlety