Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Dobrý nápad

Dobrý nápad – jak to udělat, aby také vás navštívil anděl

Info ikona
Anděl z dřevěného prkna

Stará prkna by asi každý nejspíš vyhodil nebo rovnou spálil. My jsme v nich ale viděli úplně jiný potenciál a proměníli jsme je v půvabnou dekoraci, která váš byt, dům čí chalupu může zdobit nejen o Vánocích.

Eva Všetíčková | 22. 12. 2022

Na výrobu dřevěného anděla budete potřebovat:

  • staré prkno, klidně, dokonce ideálně se zbytky staré barvy
  • vruty nebo dřevěné čepy
  • přímočarou nebo pásovou pilu

Jak na to:

1. Nejprve si udělejte z kartonu šablonu, kterou bude tvořit tělo anděla – zhruba ve tvaru kuželky a pak křídla – půloblouk se dvěma až třemi zářezy. Základem pro výrobu anděla je poté najít vhodná stará prkna s krásnou patinou. Podle šablony pak do dřeva vyřízněte přímočarou nebo pásovou pilou zvlášť křídla a tělo anděla. Spojit obě části k sobě pak můžete buď jednoduše vruty, která ale zezadu budou vidět, nebo o něco pracněji dřevěnými čepy. Jednomu (nebo více andělům) to bude slušet poblíž přírodního věnce.

Info ikona
Věnec z jehličí

Březové proutky nebo dřevnaté výhonky vinné révy stočte do tvaru věnce. Začněte jedním a postupně jej omotávejte dalšími, až vznikne korpus. Větvičky borovice nebo jedle na něj přikládejte postupně, jednu po druhé je ke korpusu připevňujte floristickkým vázacím drátkem. Věnec pak opatřete poutkem z provázku a zavěste ho, klidně i s přiznaným korpusem, třeba na domovní dveře nebo na stěnu tak, aby s anděly nebo s jinou dekorací tvořil harmonický celek. Můžete ho dotvořit ozdobou ve tvaru andělských křídel.

Realizace: Vladimír ZIndulka, styling: Markéta Zindulková

Zdroj článku