Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Dobrý nápad

Léto se sice nevzdává, ale na podzim se s dětmi můžete připravit už nyní

I když poslední dny slunce hřeje jako v létě, prázdniny a čas dovolených je pryč. Dřív nebo později na dveře zatluče sychravý podzim. Aby vás deštivé a chladné počasí letos nepřekvapilo, dopředu si připravte kreativní aktivity s dětmi, které podzimní chmury rozhodně zaženou.

Jana Kantorová | 4. 10. 2023

Zaměstnejte mysl i ruce tvořením

Psychické naladění je velmi důležité a patří mezi důležité aspekty, které ovlivňují kvalitu života. To platí pro děti i dospělé. Je potřeba cíleně si budovat životní nadhled, obklopovat se pozitivními lidmi a nikdy neztrácet úsměv na rtech. Pamatujte, že negativní myšlenky vytvářejí negativní náladu a tou přímo ovlivňujeme i naše okolí, které nám negativní vlny vrací zpět. I když bude venku sychravo a deštivo, není důvod sedět otráveně doma s rukama nečinně založenýma. Co se takhle pustit do kreativního tvoření společně s vašimi ratolestmi?

Galerie: Jak zabavit děti v chmurných podzimních dnech?
Mohlo by se vám líbit

Dřevěný kočárek pro své děti i vnoučata vyrobíte podle tohoto návodu raz dva a za pár korun

Sháníte dřevěný kočárek pro panenky? Neutrácejte a raději ho sami vyrobte! S naším návodem a trochou trpělivosti to zvládne každý. Jako základ použijte dřevěnou bedýnku, ke které připevněte rukojeť a kolečka.
marianne.cz

Bojujte s podzimním splínem tvořivě

Konec zábavy a letních dobrodružství, oproti tomu návrat pravidelného režimu v podobě školní docházky nebo dlouhých pracovních dní bez vyhlídky na dovolenou, k tomu si připočtěte ještě kroužky dětí a kolotoč domácích povinností„Vymyslete pro sebe i vaše ratolesti něco neobvyklého, co vám nedovolí propadat trudomyslnosti. Zpříjemněte si nadcházející roční období a motivujte se společně do nových pracovních i školních zítřků třeba tak, že si pořídíte kreativní potřeby a hračky, s kterými je čekají hodiny a hodiny neomezené zábavy,“ říká Lenka Pachmanová, zakladatelka platformy pro všechny nadšené tvůrce Idea Creative a dodává: „Výhodou kreativních hraček a pomůcek je, že kromě tvořivé zábavy dětem pomáhají rozvíjet jemnou motoriku, procvičují zručnost a koordinaci pohybů, nutí je zapojovat fantazii a vymýšlet nové věci. Zejména rodiče ocení, že se tvořivou činností děti zabaví samy, a dospělí tak získají vzácnou chvíli klidu.“ 

Mohlo by se vám líbit

Chybí vám hádanky podobné těm pro děti? Díky téhle zjistíte, zda jste výjimečně inteligentní

Děti často hledají rozdíly na dvou obrázcích; pátrají, co je na jednom špatně; či jak se dostat bludištěm do cíle. V dospělosti tohle lidé dělají málokdy. Přitom to je velmi prospěšné pro lidský mozek a některé hádanky toho o vás dokáží i mnoho prozradit. Probuďte dnes v sobě své vnitřní dítě a zároveň zjistěte, zda jste výjimečně inteligentní.
marianne.cz

Probuďte v dětech dřímajícího umělce

Skvělý prostor pro všestranný rozvoj osobnosti v dětství, ale i v dospělosti nabízí kreslení a malování. „Britská značka potřeb na malování a kreslení Chameleon vyvíjí a vyrábí profesionální psací potřeby, které svou unikátní funkcí posouvají klasické fixy a popisovače na novou úroveň. Využijí je jak laici, tak profesionální kreslíři,“ říká Lenka Pachmanová z Idea Creative. Patentované fixy a popisovače jsou unikátní svého druhu. Jedním fixem vytvoříte hloubku, rozměr, přechody, zvýraznění, stínování a v kombinaci s použitím nástavců můžete přecházet z barvy do barvy. Je to tedy ideální nástroj pro všechny, kteří milují barevné umění a oceňují ho ve všech podobách a odstínech.

Mohlo by se vám líbit

Sport pomáhá utvářet osobnost dětí. Jaká je v tomto role rodičů?

Kladný vztah ke sportování je jedna z nejdůležitějších věcí, kterou mohou děti do života od svých rodičů dostat. Přináší jim totiž kromě zlepšené fyzické kondice, silnější imunity a lepšího zdraví obecně také schopnost překonávat překážky. Při sportovních zápoleních děti získávají zdravé sebevědomí, učí se komunikovat v týmu, přirozeně pracují se svým tělem a budují svou odolnost. Musí ale chtít. Jak probudit v dítěti nadšení pro sport?
marianne.cz
Zdroj článku

Související články

Dobrý nápad
Domácí zmrzku zvládnete i bez zmrzlinovače. Z čerstvých jahod bude dokonalá

Domácí zmrzku zvládnete i bez zmrzlinovače. Z čerstvých jahod bude dokonalá

Dobrý nápad
KVÍZ: Zdraví, sílu najdeš v sýru! Vyzkoušejte, zda se vyznáte v jednotlivých druzích

KVÍZ: Zdraví, sílu najdeš v sýru! Vyzkoušejte, zda se vyznáte v jednotlivých druzích

Dobrý nápad
Recept: Čokoládové muffiny s malinami, na kterých si opravdu pochutnáte

Recept: Čokoládové muffiny s malinami, na kterých si opravdu pochutnáte

Dobrý nápad
Recept na jahodovou bublaninu: Tahle vám zaručeně zachutná!

Recept na jahodovou bublaninu: Tahle vám zaručeně zachutná!