Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Dobrý nápad

Léto se sice nevzdává, ale na podzim se s dětmi můžete připravit už nyní

Info ikona
Jak zabavit děti na podzim

I když poslední dny slunce hřeje jako v létě, prázdniny a čas dovolených je pryč. Dřív nebo později na dveře zatluče sychravý podzim. Aby vás deštivé a chladné počasí letos nepřekvapilo, dopředu si připravte kreativní aktivity s dětmi, které podzimní chmury rozhodně zaženou.

Jana Kantorová | 4. 10. 2023

Zaměstnejte mysl i ruce tvořením

Psychické naladění je velmi důležité a patří mezi důležité aspekty, které ovlivňují kvalitu života. To platí pro děti i dospělé. Je potřeba cíleně si budovat životní nadhled, obklopovat se pozitivními lidmi a nikdy neztrácet úsměv na rtech. Pamatujte, že negativní myšlenky vytvářejí negativní náladu a tou přímo ovlivňujeme i naše okolí, které nám negativní vlny vrací zpět. I když bude venku sychravo a deštivo, není důvod sedět otráveně doma s rukama nečinně založenýma. Co se takhle pustit do kreativního tvoření společně s vašimi ratolestmi?

Galerie: Jak zabavit děti v chmurných podzimních dnech?
Mohlo by se vám líbit

Bojujte s podzimním splínem tvořivě

Konec zábavy a letních dobrodružství, oproti tomu návrat pravidelného režimu v podobě školní docházky nebo dlouhých pracovních dní bez vyhlídky na dovolenou, k tomu si připočtěte ještě kroužky dětí a kolotoč domácích povinností„Vymyslete pro sebe i vaše ratolesti něco neobvyklého, co vám nedovolí propadat trudomyslnosti. Zpříjemněte si nadcházející roční období a motivujte se společně do nových pracovních i školních zítřků třeba tak, že si pořídíte kreativní potřeby a hračky, s kterými je čekají hodiny a hodiny neomezené zábavy,“ říká Lenka Pachmanová, zakladatelka platformy pro všechny nadšené tvůrce Idea Creative a dodává: „Výhodou kreativních hraček a pomůcek je, že kromě tvořivé zábavy dětem pomáhají rozvíjet jemnou motoriku, procvičují zručnost a koordinaci pohybů, nutí je zapojovat fantazii a vymýšlet nové věci. Zejména rodiče ocení, že se tvořivou činností děti zabaví samy, a dospělí tak získají vzácnou chvíli klidu.“ 

Mohlo by se vám líbit

Probuďte v dětech dřímajícího umělce

Skvělý prostor pro všestranný rozvoj osobnosti v dětství, ale i v dospělosti nabízí kreslení a malování. „Britská značka potřeb na malování a kreslení Chameleon vyvíjí a vyrábí profesionální psací potřeby, které svou unikátní funkcí posouvají klasické fixy a popisovače na novou úroveň. Využijí je jak laici, tak profesionální kreslíři,“ říká Lenka Pachmanová z Idea Creative. Patentované fixy a popisovače jsou unikátní svého druhu. Jedním fixem vytvoříte hloubku, rozměr, přechody, zvýraznění, stínování a v kombinaci s použitím nástavců můžete přecházet z barvy do barvy. Je to tedy ideální nástroj pro všechny, kteří milují barevné umění a oceňují ho ve všech podobách a odstínech.

Mohlo by se vám líbit
Zdroj článku