Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Dobrý nápad

Romantickou nebo raději hrůzostrašnou?

Info ikona
Namalujte si dýni

Dýně se nemusí pouze vyřezávat, ale můžete je také malovat. Hledali jsme pro vás na internetu ty nejkrásnější tipy, jak udělat z kusu zeleniny designový kousek.

Terezie Benoni | 13. 10. 2022

Nejdříve si vyberte k tvoření vhodnou dýni. Měla by mít hladký povrch bez nerovností a škrábanců. Je také potřeba vybrat takovou, aby měla spodní část plochou a dala se snadno postavit. Měkká místa mohou být signálem toho, že už je dýně přezrálá a mohla by začít brzy uhnívat. Vybírejte proto dýni co nejtvrdší. Ideální jsou odrůdy Hokkaido, špagetová, muškátová a máslová. Před malováním dýni očistěte vlhkým hadříkem a důkladně osušte. Nemáčejte ji kolem stonku a stopky, aby se na těchto citlivých místech nezačala rychleji kazit

Galerie: Dýně místo malířského plátna
Mohlo by se vám líbit

Čím na dýně malovat?

Jestli se chcete pustit do malování dýní, můžete si vybrat ze tří technik, které se dají zájemně kombinovat. Dýni je možné nastříkat lakem, nebo malovat barvami, drobnější detaily se budou dobře kreslit permanentním fixem. Na dýni budou držet akrylové barvy. Pokud chcete vyzkoušet náročnější projekt, zkuste zkombinovat malbu s vyřezáváním. Jestli používáte lak ve spreji, stříkejte jej na dýni venku, abyste nevdechovali aerosol.
 

Zdroj článku