Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Venkov & styl

Mladá rodina citlivě rekonstruuje staletý kamenný dům

Spoustu práce za sebou a ještě fůru před sebou má mladá francouzská rodina, která se odvážně pustila do oprav domu, který už leccos pamatuje. Jejich úsilí ale bude stát za to!

Terezie Benoni | 13. 02. 2023

Kamenný dům, který byl postavený už před rokem 1900, leží v oblasti Charente v regionu Nová Akvitánie na středozápadu Francie. David a Anne před pár lety pořídili pro svou rodinu třípatrový dům, který ale bylo nutné od základu přebudovat. Spolu se svými dvěma syny, psem a kočkou začali opravovat dům, který má v každém patře k dispozici 50 m², tedy celkem 150 m². Dům je obklopen zahradou o velikosti 3000 m². „Do domu jsme se chtěli nastěhovat okamžitě, ikdyž měl obytnou pouze jednu mísnost. Začali jsme tedy opravovat to nejnutnější. Dnes už je kompletně opravené třetí patro, kde mají kluci pokojíčky, pak velký herní prostor a koupelnu. Naše ložnice a další místnosti ještě doznají hodně změn. Čeká nás tedy opravit ložnice, koupelna, kuchyň a jídelna. Ale těší nás, že si většinu řemeslnné práce zvládneme udělat sami,“ popisuje Anne. 

Info ikona
Pokoje se obešly bez šatních skříní.

Pokojíčky obou chlapců jsou zařízené velmi jednoduše, ale díky všudypřítomnému dřevu jsou velmi útulné.

Výrazným prvkem v interiéru jsou především masivní dřevěné trámy. „Veškeré trámy jsou původní. Zbrousili jsme je a ošetřili insekticidy. Stejně tak se nám podařilo zachránit také většinu dveří. Některé jsme ale vysadili z rámu a abychom ušetřili prostor, zavěsili jsme je na kované háky a udělali z nich posuvné dveře. Jedny nám také slouží jako dveře ke skříni.“ Okna se už nepodařilo zachránit a bylo nutné nechat vyrobit nové. V přízemí je opravená původní podlaha, v ostatních místnostech slouží jako podlahová krytina buď dřevěná prkna, nebo dlaždice v dekoru vintage. „Koupili jsme si velmi málo nábytku, protože jsme ho měli z našeho předchozího domova. Když bylo potřeba něco dokoupit, zajeli jsme na bleší trh a popřípadě tyto poklady opravili, znovu natřeli, nebo zbrousili. Často se inspiruji na Instagramu nebo Pinterestu.“ Anne často své pracovní úspěchy sdílí na Instagramu, kde můžete sledovat, jak budou další opravy probíhat.

Galerie: Kouzlo francouzského venkova

Zdroj informací: Anne Bérénice, instagram.com/rue_dela_menthe

Mohlo by se vám líbit

Klasická áčková chata skrývá dechberoucí interiér

Když majitelé zavřou veškeré okenní otvory, téměř si chaty uprostřed přírody nevšimnete. Její interiér přitom není nijak skromný a nabízí jejím obyvatelům skutečné pohodlí přitom v úzkém kontaktu s přírodou.
marianne.cz
Zdroj článku

Související články

Dobrý nápad
Praskají vám vajíčka při vaření nebo se špatně loupou? Zkuste tyto triky

Praskají vám vajíčka při vaření nebo se špatně loupou? Zkuste tyto triky

Zahrada
Zachytávejte dešťovku. Použijete ji na zahradě i v domácnosti a ušetříte

Zachytávejte dešťovku. Použijete ji na zahradě i v domácnosti a ušetříte

Dobrý nápad
KVÍZ: Máme stromů plné lesy. Poznáte jejich druhy podle větve nebo listu?

KVÍZ: Máme stromů plné lesy. Poznáte jejich druhy podle větve nebo listu?

Dobrý nápad
Stop komárům! Vyrobte svíčku, která odpudí hmyzáky. Většinu složek máte doma

Stop komárům! Vyrobte svíčku, která odpudí hmyzáky. Většinu složek máte doma