Přejít k hlavnímu obsahu
Zábava

10 zajímavostí o nadčasovém filmu Deník Bridget Jones

Info ikona
Bridget Jones

Herečka Renée Zellweger dnes slaví 52. narozeniny, což je ideální příležitost k tomu, abychom si bez výčitek pustili Deník Bridget Jones.

I když od premiéry filmu Deník Bridget Jones  uběhlo neuvěřitelných dvacet let, jistě nám dáte za pravdu, že postava Bridget Jones je nadčasová. 

1. Renée Zellweger nebrala natáčení filmu na lehkou váhu. I proto se rozhodla, že před první klapkou absolvuje třítýdenní stáž ve vydavatelské společnosti Picador, díky které „navnímá“ pracovní prostředí. Kromě její přímé nadřízené Camilly Elworth nikdo nevěděl, že Renée je herečkou. Camilla Elworth dokonce ve sloupku pro The Guardian později uvedla, že zástupkyně vydavatelky navrhla, aby Renée Zellweger přijali na plný úvazek.

2. Vzhledem k tomu, že postava Bridget Jones byla silnou kuřačkou, rozhodla se Renée Zellweger pro chytrý krok. Klasické tabákové cigarety vyměnila za bylinné.

3. Není žádným tajemstvím, že Renée Zellweger musela kvůli roli Bridget Jones přibrat 10 kilogramů. Nepříjemné nabíraní bylo vykoupeno poměrně zajímavou finanční odměnou. Podle zákulisních informací dostala Renée za každý nabraný kilogram zhruba dva miliony korun.

4. Autorka knižní předlohy Helen Fielding  je blízkou přítelkyní režisérky Sharon Maguire. Sharon se dokonce stala předlohou pro postavu Bridgetiny kamarádky Shazzer. Jsem ráda, že jsem byla inspirací pro Helen. Pravdou ale zůstává, že Shazzer je mnohem zábavnější než já,“ řekla Sharon Maguire pro The Telegraph.

5. Nedílnou součástí Deníku Bridget Jones je ikonický vánoční svetr, který oblékl Mark Darcy. Režisérka Sharon Maguire ale dlouho váhala, jak by měl svetr vypadat. Dokonce během natáčení oslovila třicet pletařek svetrů a poprosila je o návrh vtipného vánočního svetru. „Zpočátku žádný z návrhů nefungoval. Svetry byly krásné, ale nebyly vtipné, a tak jsme se nakonec rozhodli, že na svetru musí být los, nikoliv sob,“ prozradila režisérka pro Entertainment Week.

6. Původně mělo obsazení snímku vypadat úplně jinak. Producenti přemýšleli nad obsazením Cameron Diaz, Cate Blanchet, Toni Collete nebo Kate Winslet. Nakonec si ale jejich srdce získala Renée Zellweger, a to i přesto, že měla silný americký přízvuk. Mimochodem, následně Renée spolupracovala s jazykovou expertkou, díky které byl její přednes „britštější“.

7. Vzpomínáte si na zasněženou finální scénu z prvního dílu Bridget Jones? Pak vás pravděpodobně překvapí, že filmaři tuto sněhovou nadílku natáčeli v letních měsících.

8. Druhý díl s názvem Bridget Jones s rozumem v koncích se částečně odehrává v Thajsku. Právě tam si herci a filmový štáb oblíbili plážový bar  Mamma Mia's, ve kterém se ukrývali před ostrým thajským sluncem. Po premiéře druhého dílu dokonce Renée Zellweger připravila speciální balíček s plakátem a tričkem, který s věnováním zaslala majiteli baru.

9. Máte pocit, že jste už příběh Bridget Jones někde viděli? Helen Fielding se netají tím, že se částečně inspirovala klasickým románem Pýcha a předsudek. „Zápletka Jane Austinové se mi velmi líbila a navíc byla nadčasová, a tak jsem se rozhodla, že ji také využiji,“ prozradila autorka knižní předlohy.

10. Bridget Jones je první třídílnou romantickou komedií, ve které si hlavní roli střihla jedna a tatáž herečka.