Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Zábava

5 míst, která musíte navštívit na Sicílii

Říká se, že Sicílie není Itálie. Něco pravdy na tomto rčení je, snoubí se zde totiž italská kultura s řeckou a místní obyvatelé se považují jednoduše za Sicilany. My jsme vybrali pět míst, která na tomto krásném ostrově kousek pod Itálií rozhodně nesmíte vynechat.

Eliška Vrbová | 3. 09. 2018

1. Palermo

Palermo je hlavním městem sicilské oblasti a zároveň pátým největším italským městem. I když se to na první pohled přes hustou dopravu a panelové činžáky nemusí zdát, může se Palermo pyšnit jedním z nejrozsáhlejších historických center v Itálii. Najdete zde barokní a normanské památky, rušné trhy a úzké uličky se stylovými obchůdky. Za návštěvu určitě stojí Cappella Palatina v Palazzo dei Normanni, což je kaple pokrytá úžasnými byzantskými mozaikami. Pokud se ráda bojíte, neměla byste vynechat Catacombe dei Cappuccini, jedno z nejhrůzostrašnějších míst celého Palerma s mumifikovanými tělesnými ostatky osmi tisíc mrtvých. Navzdory moderní době v Palermu stále vládne mafie, která od menších podnikatelů vybírá takzvané výpalné (pizzo). Existuje však seznam místních obchodníků a majitelů restaurací či barů, kteří výpalné odmítají.

2. Valle dei Templi

Údolí chrámů patří k nejúchvatnějším řeckým památkám na Sicílii a nachází se nedaleko města Agrigento. Na místě Valle dei Templi kdysi stávalo město Akragas, jedno z nejbohatších řeckých center na celém ostrově. Nyní zde najdete několik různých poměrně zachovalých chrámů, například Tempio della Concordia, Tempio di Giunone, Tempio di Ercole či Tempi di Giove. Můžete se sem přijít podívat každý den v době od 8:30 do 19:30. Vstup do východní i západní části kromě zahrady Giardino della Kolymbetra stojí 10 euro. Do zahrady si koupíte samostatnou vstupenku za 5 euro. Pokud budete chtít navštívit kromě chrámů i archeologické muzeum, bude pro vás lepší si zakoupit kombinovanou vstupenku za 14 euro. 

3. Scala dei Turchi

Zářivě bílá skaliska, která nejsou pro Itálii typická, a azurově modré moře, to je jeden z nejkrásnějších přírodních úkazů na Sicílii - Schodiště Turků. Můžete se zde projít, udělat si piknik, vykoupat se v moři a nebo jen tak sedět a kochat se tou všeobecnou nádherou. Místní si z moře na tělo nanáší přírodní bahno a tvrdí, že na hebkou a mladistvou kůži není nic lepšího! Ideálně si návštěvu tohoto překrásného místa naplánujte na ranní hodiny a je možné, že ho klidně budete mít jen pro sebe.

4. Taormina

Taormina je nejznámějším a nejstylovějším letoviskem celé Sicílie. Leží ve svahu Monte Tauro nad dvěma otevřenými zátokami. Navštívit zde můžete zbytky antického divadla Teatro Greco a pokochat se výhledem na Etnu. Když půjdete po hlavní třídě Corso Umberto Eco I, dojdete k Palazzo Corvaja z desátého století s věží s okny v arabském stylu. Pokud budete mít čas na návštěvu muzea, zajděte do Museo Siciliano di Arti e Tradizioni Popolari, kde najdete zajímavost v podobě 25 deskových obrazů ze šedesátých let 19. století, na nichž jsou portréty osob, které unikly různým katastrofám. Vystoupat můžete i na pevnost Castello Saraceno. Když se budete chtít vykoupat, musíte kousek pod město, kde se nacházejí všechny pláže.

5. Etna

Jedna z největších sopek světa, 3323 metrů vysoká, leží na východním pobřeží Sicílie. Etna je stále činná a z jejího vrcholu stoupá kouř. Nedávno se dokonce po roce a půl opět probudila k životu a chrlila lávu do výšky 150 metrů. Pokud se budete chtít na sopku vydat na výlet, nejlepší bude organizovaná výprava s průvodcem. Můžete vyrazit ze střediska Piano Provenzana nebo si Etnu lze prohlédnout také během jízdy po 110 kilometrů dlouhé trati Ferrovia Circumetnea, která vede citrusovníkovými háji a vinicemi a jsou zde i místa pokrytá lávou z nedávných erupcí. 

Související články

Zábava
Nejočekávanější filmy léta 2024: Těšit se můžete na novou Marvelovku i policejní komedii s Willem Smithem

Nejočekávanější filmy léta 2024: Těšit se můžete na novou Marvelovku i policejní komedii s Willem Smithem

Zábava
Kvíz: Jak dobře znáte pořádkumilovnou Monicu ze seriálu Přátelé? Otestujte své znalosti

Kvíz: Jak dobře znáte pořádkumilovnou Monicu ze seriálu Přátelé? Otestujte své znalosti

Zábava
Kvíz: Znáte základní anglické fráze? Otestujte své znalosti před letní dovolenou v zahraničí

Kvíz: Znáte základní anglické fráze? Otestujte své znalosti před letní dovolenou v zahraničí

Zábava
Kvíz: Poznáte znamení zvěrokruhu podle povahových rysů? Otestujte své astro znalosti

Kvíz: Poznáte znamení zvěrokruhu podle povahových rysů? Otestujte své astro znalosti