Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Zábava

Horoskop od 1. července: Panny nemají soudit podle kabátu, Váhy se ztrácet v detailech

Je tu první prázdninový týden a spolu s ním i náš originální horoskop pro každé znamení zvěrokruhu. Nadcházejících sedm dnů nabídne zamyšlení nad tím, co – ve vašem případě – znamená štěstí. Každý člověk ho vnímá jinak a co je pro jednoho běžná věc, může druhý prožívat jako něco mimořádného. Jaká další témata na vás čekají, se dozvíte v následujících řádcích.

Ilona Lea Kotková | 30. 06. 2024

Beran (21. 3. – 20. 4.)  

Proces proměny bývá někdy bolestivý, protože se obvykle neobejde beze ztrát a úsilí. Příkladem za všechny je motýl a jeho transformace z kukly, ze které se nejprve musí velmi pracně probojovat ven. Až potom mu podmínky dovolí roztáhnout křídla a svobodně vzlétnout. Je to i vaše téma pro nadcházející týden. Přijměte, že přerod z jedné formy do druhé vyžaduje i opuštění starých jistot a odvahu vykročit do neznáma. V té souvislosti si odpovězte na následující otázky:

 • Ve které z oblastí života jsem stále jen kuklou, přestože se toužím stát motýlem?
 • U koho z mých blízkých jsem zažila výrazný proces proměny?

Býk (21. 4. – 21. 5.)

Můžeme se poučit z minulosti a představovat si zářnou budoucnost, ale skutečný život – ať to zní jakkoli zprofanovaně – spočívá v okamžiku tady a teď. Hledíme-li příliš často do budoucnosti, můžeme ztrácet přirozený kontakt s realitou. Podobně to funguje i v případě, že se opakovaně vracíme zpátky, obtěžkáni nezpracovanými emocemi. Je to i vaše téma pro nadcházející týden. Naučte se žít vědomý život a soustřeďte se především na svou přítomnost. Odpovězte si v té souvislosti na následující otázky:

 • Čím momentálně žiji – nač se nejvíc soustřeďuji?
 • Jak bych definovala svou minulost a v čem se liší od přítomnosti?

Blíženci (22. 5. – 21. 6.)

Moudrost nasbíraná časem nám pomáhá rozpoznat na cestě životem nejrůznější nástrahy i přes jejich případnou rafinovanost. Učí nás jednat mimo zažitá schémata a umožňuje rychleji se zorientovat v jednotlivých situacích. Moudrost se nedá naučit, lze ji jen na základě zkušeností získat. Je to i vaše téma pro nadcházející týden. Snažte se najít poučení a výhody i v prožitcích, které jste vnímala jako nepříjemné. Odpovězte si v té souvislosti na následující otázky:

 • Jak bych definovala rozdíl mezi chytrostí a moudrostí?
 • Který prožitek z poslední doby vnímám jako nepříjemný a jak se z něj mohu poučit?

Rak (22. 6. – 22. 7.)

Touha je jedním z nejvýraznějších životních impulzů, ať jde o cokoli. Podněcuje nás k akci a jako pomyslný motor žene vpřed. Toužit po něčem ovšem nemá nic společného se lpěním; to jsou dvě odlišné věci, přestože si je řada lidí často mezi sebou plete. Je to i vaše téma pro nadcházející týden. Nezaměňujte podněcující touhu s nezdravou fixací na někoho či na něco. V té souvislosti si odpovězte na následující otázky:

 • Kdy mě má touha nenechala padnout a já si díky ní splnila svůj sen?
 • Na čem momentálně lpím?

Lev (23. 7. – 22. 8.)

Ne vždy se vyplatí riskovat, a zdaleka ne každý riskovat chce. Někdy je užitečnější počkat a chránit si to své jisté, jindy však může jít o velice efektivní způsob, jak se posunout dál. Podstoupit určitý stupeň rizika bez jistoty výsledku, po kterém toužíme, ale musí čas od času podstoupit každý. Je to i vaše téma pro nadcházející týden. Seberte odvahu a udělejte krok do neznáma, štěstí při vás momentálně stojí. Odpovězte si v té souvislosti na následující otázky:

 • Jsem člověk, který nemá problém riskovat, nebo jsem spíše bojácná?
 • Kdy naposledy se mi risk vyplatil?

Panna (23. 8. – 22. 9.)

Naše hodnota se neměří tím, co vlastníme navenek – klíčové je, co skrýváme uvnitř. Kvalita každého jednotlivce pramení z docela jiných než materiálních zdrojů; úzce souvisí s naší autenticitou a upřímností, pochopením pro druhé, vzájemným respektem a morálními postoji. Je to i vaše aktuální téma pro nadcházející týden. Vyvarujte se posuzování lidí jen podle toho, v jak drahém autě jezdí.  Odpovězte si v té souvislosti na následující otázky:

 • Co je pro mě skutečnou životní i lidskou hodnotou?
 • Umím přát druhému úspěch?
Mohlo by se vám líbit

Sestavte si letní outfit podle znamení zvěrokruhu. Přizpůsobte oblečení své osobnosti a charakteru

Čtení horoskopu nemusí být vaší každodenní oblíbenou činností, přesto ani ti největší skeptici nemohou popřít určité charakteristické rysy, které jednotlivá znamení zvěrokruhu vykazují. Takové informace mnoho lidí využívá například při hledání partnera nebo k lepšímu pochopení druhého člověka. My jsme se rozhodli využít charakter každého znamení k tomu, abychom mu vytvořili jedinečný outfit, který bude dokonale odrážet jeho povahu. Podívejte se, jak za pomoci oblékání nejlépe vyjádříte svou osobnost, díky čemuž se budete cítit sebevědomě a uvolněně.
marianne.cz

Váhy (23. 9. – 23. 10.)

Detaily jsou důležité a nevyplácí se přehlížet je, protože nezřídka právě na nich stojí i padá úspěch. Vše je ale potřeba posuzovat jednotlivě, protože život v celé své pestrosti nelze bagatelizovat. Je to i vaše aktuální téma pro nadcházející týden. Soustředění se na detaily bývá užitečné, je ale také třeba umět se podívat v širších souvislostech, abyste pro strom nepřehlédla les. Odpovězte si v té souvislosti na následující otázky:

 • Znám situace, kdy mi pro přílišné zaměření se na detaily unikla podstata?
 • Dokážu rozpoznat hranici mezi tím, co ještě je, a co už není důležité?

Štír (24. 10. – 22. 11.)

Žít ze dne na den, jen tak bez cíle, může být čas od času osvobozující. V dlouhodobém horizontu bývá ale takový život obvykle prázdný, bez ukotvení a pocitu hlubšího uspokojení. Mít jasno v tom, kam směřujeme, je tedy důležité především proto, abychom se necítili ztracení a dokázali vnímat život v jeho samotné podstatě. Je to i vaše téma pro nadcházející týden. Přemýšlejte víc o tom, kam směřujete a proč. Odpovězte si v té souvislosti na následující otázky:

 • Kdy naposledy jsem se ve svém životě cítila ztracená?
 • Mám kolem sebe inspirativní lidi?

Střelec (23. 11. – 21. 12.)

Aby život správně proudil, je třeba – čas od času – hledat nové obzory. Nikdy netušíme, zda cesta, pro kterou se rozhodneme, bude v konečném důsledku tou nejlepší možnou, přesto je důležité vykročit. Je to i vaše téma pro nadcházející týden. Přijměte, že chybný krok ještě neznamená konec světa, strach má velké oči a žádná kaše se nikdy nejí tak horká, jak se uvaří. V té souvislosti si odpovězte na následující otázky:

 • Odkud kráčím a kam se toužím dostat?
 • Kdy naposledy jsem měla dobrý pocit z toho, že jsem i přes velké obavy přijala novou výzvu?

Kozoroh (22. 12. – 20. 1.)

Je příjemné pozorovat, jak se jiskra rozhoří v plamen, který – přestože se snažíme mít ho pod kontrolou – je proměnlivý a nestálý. Je ale nutné pravidelně jej vyživovat a pečovat o to, aby hořel dál. Jde o hezkou analogii s lidským životem a nespočtem situací, které přináší. Je to i vaše téma pro nadcházející týden. Starejte se pečlivě o to, co máte, ať jiskra – ať jde o cokoli – nevyhasne. V této souvislosti si odpovězte na následující otázky:

 • Pro co momentálně nejvíc hořím?
 • Jsem člověk, který se snadno nadchne, nebo se obvykle držím spíše zpátky a než se do něčeho pustím, hodně o tom přemýšlím?

Vodnář (21. 1. – 20. 2.)

Uváznutí v situaci je někdy jediný způsob, jak sami sebe přinutit k tomu, abychom přinejmenším zpomalili. Lze to vnímat také jako vzkaz „shůry“, že je načase obrátit svou pozornost jinam, protože z bodu, v němž jsme se zadrhli, nevede žádná cesta dál. Je to i vaše téma pro nadcházející týden. Nejspíš jste se ocitla ve slepé uličce a nezbývá, než se porozhlédnout po nových možnostech a výzvách. Odpovězte si v té souvislosti na následující otázky:

 • V jaké oblasti svého života jsem se momentálně zasekla?
 • Jak dlouho mi obvykle trvá, než si uvědomím, že jsem se ocitla ve slepé uličce?

Ryby (21. 2. – 20. 3.)

Někdy se musíme hodně snažit, abychom dosáhli výsledků, o které usilujeme. Existují také dny, kdy to nejde vůbec, a jindy – naopak – zažíváme období příjemného samospádu, kdy pro úspěch nemusíme chodit daleko. Nadcházející týden vám bude v tomto smyslu nakloněný. Svezte se na vlně šťastných okolností a zapamatujte si ten pocit také pro chvíle, kdy věci nepůjdou tak snadno. Odpovězte si v té souvislosti na následující otázky:

 • Kdy naposledy jsem zažila skutečný úspěch?
 • Pokud se mi něco povede, dokážu se za to ocenit?

Zdroj: autorský článek

Zdroj článku

Související články

Zábava
Kvíz: Princ George slaví narozeniny! Co víte o budoucím britském královi? Otestujte se

Kvíz: Princ George slaví narozeniny! Co víte o budoucím britském královi? Otestujte se

Zábava
Horoskop od 22. července 2024: Býci by si měli ověřovat informace, Blíženci se soustředit na úspěch

Horoskop od 22. července 2024: Býci by si měli ověřovat informace, Blíženci se soustředit na úspěch

Zábava
Úplněk 21. července 2024 podle čísel a hvězd: Nenechte se vyprovokovat a věnujte se svému tělu

Úplněk 21. července 2024 podle čísel a hvězd: Nenechte se vyprovokovat a věnujte se svému tělu

Zábava
Kvíz: Víte, co patří do Cosmopolitanu a co nikdy nenajdete v Mojitu? Ověřte si, jak dobře znáte letní drinky

Kvíz: Víte, co patří do Cosmopolitanu a co nikdy nenajdete v Mojitu? Ověřte si, jak dobře znáte letní drinky