Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Rodina a děti

Jak udržet ve vztahu jiskru a posílit intimitu a romantiku? Stačí se řídit několika snadnými tipy

Dlouhodobé vztahy jsou jako zahradní květiny: vyžadují péči, lásku a pozornost, aby jejich jiskra neustále hořela. Jak tedy posílit intimní spojení a romantiku, která vám pomůže udržet váš vztah v plném květu? Následující tipy se vám budou hodit.

Veronika Zvonková | 23. 06. 2024

Komunikace jako základní kámen

Komunikace je klíčem k porozumění a blízkosti. Nejde jen o mluvení, ale i o naslouchání. Aktivně se zajímejte o pocity, touhy a radosti svého partnera. Povzbuzujte otevřené a upřímné rozhovory, které posilují vaši vzájemnou důvěru. Snažte se s partnerem mluvit i o banálních věcech. Nebojte se ventilovat své pocity, ale dbejte na to, abyste nejednala v afektu. Narážky, ironie, výčitky a sarkasmus nejsou tou správnou volbou.

Mohlo by se vám líbit

„Já chci dítě, ale můj partner ne.“ Rodinná terapeutka radí, co v takové situaci dělat

Rozhodnutí mít dítě je zásadní. Je to na celý život. Někdy se partneři neshodnou na načasování založení rodiny, či celkově na rozhodnutí, zda vůbec mít děti. To může potenciálně vést do slepé uličky. Odbornice radí, jak s tím naložit.
marianne.cz

Společné zážitky

Zachovejte si svou vlastní identitu, ale nezapomínejte na to, jak důležité jsou společné zážitky. Podělte se o nová dobrodružství, které váš vztah obohatí. Cestování, kurzy nebo jednoduché večery s jídlem a deskovou mohou vytvářet vzpomínky na celý život. Zahrajte si společně karty nebo kostky, zacvičte si, poslouchejte společně podcasty nebo si vytvořte vlastní knihu plnou společných zážitků a vzpomínek. Nezapomínejte na to, že společně strávený čas je pro růst vašeho vztahu nezbytný.

Fyzická blízkost

Nikdy nedopouštějte, aby fyzická blízkost ustoupila do pozadí. Malá gesta jako objetí, držení za ruku a nečekaný polibek mohou posílit pocity blízkosti a oddanosti. Buďte pro svého partnera přítomna a citlivá k jeho potřebám.

Mohlo by se vám líbit

Kdy a jak řešit problémy ve vztahu: Známky, že je čas na vážný rozhovor a jak ho vést.

Ve vztahu se občas objevují problémy, které vyžadují naši pozornost. Jejich ignorování nebo odkládání může vést k tomu, že se budete cítit nespokojeni a vaše negativní energie se odrazí všude. Jak ale poznat, kdy je čas na vážný rozhovor, a jak takový rozhovor vést, aby byl konstruktivní a přinesl pozitivní změny? Přinášíme vám několik užitečných tipů.
marianne.cz

Společný čas bez rozptýlení

V dnešní době je snadné být rozptylován technologiemi a pracovními povinnostmi. Proto si vytvářejte čas bez rušivých prvků, kdy se můžete soustředit pouze na sebe navzájem. Vyhraďte si čas na romantické večeře, procházky nebo jednoduché večery doma bez mobilních telefonů.

Podpora a uznání

Ukažte svému partnerovi, že si ho vážíte a podporujete ve všech jeho snahách. Uznání za jeho úspěchy a povzbuzení v těžších chvílích posiluje váš vztah. Buďte oporou a vždy se snažte najít společné cesty, jak společně růst.

Péče o sebe a o vztah

Nesmírně důležitá je také péče o sebe. Jakmile se cítíte dobře ve vlastní kůži, můžete dát více do vztahu. Pečujte o své zdraví, svůj osobní rozvoj a své zájmy. Šťastný a spokojený jedinec přináší do vztahu pozitivní energii.

Mohlo by se vám líbit

7 frází, které podle psychologů mohou zlepšit komunikaci ve vztahu

Slovo má obrovskou váhu. Dokáže významně ovlivnit lidi. Proto na tom, co a jak říkáte, záleží. Zejména ve vztazích. V těch romantických je důležitých konkrétně 7 vět, na které partneři ale často zapomínají.
marianne.cz

Experimentování v ložnici

Intimita je nedílnou součástí každého zdravého vztahu. Nebojte se experimentovat a hledat nové způsoby, jak rozvíjet svůj sexuální život. Otevřená komunikace o potřebách a přáních může vést k hlubšímu vzájemnému porozumění a uspokojení. Vyzkoušejte erotické hry, masáže nebo třeba jen změňte prostředí. Nejdůležitější je však i v této oblasti komunikovat. 

Oceňování a děkování

Nikdy neberte partnera jako samozřejmost. Oceňujte malá gesta a projevy lásky. Děkujte za podporu, lásku a všechno, co dělá pro to, aby váš vztah byl silný a plný lásky.

Mohlo by se vám líbit

Pravidlo 80:20 zachraňuje vztahy. V čem tkví jeho kouzlo?

O pravidle 80:20 jste možná slyšeli v souvislosti s hubnutím, kde znamená, že 80 % z našeho energetického přijmu by měly být nutričně bohaté potraviny pro zdravý životní styl, zatímco do zbylých 20 % spadá zmrzlina, popcorn, víno a další podobné neřesti. Ve vztazích se aplikuje stejný princip pravidla, ale trochu jinak.
marianne.cz
Zdroj článku

Související články

Móda
Nejlépe oblékané páry světa: 5 dvojic, které vás naučí, jak stylově ladit s partnerem

Nejlépe oblékané páry světa: 5 dvojic, které vás naučí, jak stylově ladit s partnerem

Životní styl
Proč starší ženy často chtějí mladšího partnera? Jedním z důvodů je nová energie a touha po změně

Proč starší ženy často chtějí mladšího partnera? Jedním z důvodů je nová energie a touha po změně

Zábava
Kvíz: Vyznáte se dobře v mužích Carrie Bradshaw? Zjistěte, zda víte, před kým upřednostnila pana Božského

Kvíz: Vyznáte se dobře v mužích Carrie Bradshaw? Zjistěte, zda víte, před kým upřednostnila pana Božského

Dobrý nápad
Pohánění obruče, tlučení špačka a cvrnkání kuliček. Tyhle hry už děti neznají

Pohánění obruče, tlučení špačka a cvrnkání kuliček. Tyhle hry už děti neznají