Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Zábava

Kam zmizela princezna z Nesmrtelné tety: Barbora Bobuľová prorazila v zahraničí, krátce před padesátkou vypadá herečka úchvatně

Mezi nezapomenutelné hvězdy našich pohádek vystřelila Barboru Bobuľovou (49) role princezny Pavlínky z Nesmrtelné tety. Tehdy mladičká herečka pak dostala nabídku, která se neodmítá. Skončila ve škole, zabalila si kufry a odcestovala do Itálie. Začátky nebyly jednoduché, ale dnes je Barbora na roztrhání a točí několik filmů ročně. Na prahu padesátky vypadá skvěle a žije si svůj sen.

Ema Ernatová | 26. 03. 2024

Ke své nejznámější roli princezny se Barbora dostala ještě coby studentka prvního ročníku Vysoké školy múzických umění v Bratislavě. Jakmile režisér Zdeněk Zelenka spatřil půvabnou blondýnku, měl o postavě princezny Pavlínky jasno. Přitom Bobuľová nechtěla být herečkou, ale krásně recitovala, a tak si řekla, že školu zkusí. Byl to zkrátka osud.
 

Ze stydlivé princezny se stala hvězda

Na škole se Barbora nejdříve trochu trápila, protože byla stydlivá a nikoliv extrovertní jako její spolužáci. Byla přemýšlivá, tak trochu si žila ve svém světě a do party příliš nezapadala. „Bojovala jsem s ostychem a uzavřeností. Každý víkend jsem se s pláčem vracela domů,“ prozradila herečka webu Blesk.cz s tím. Role princezny ji však stydlivosti rychle zbavila, a když Barboru ve druhém ročníku oslovila italská produkce, nezaváhala ani minutu. Zabalila si kufr, opustila rodnou zem a najednou se ocitla v úplně jiném světě, kde měla řidiče, překladatele a učitelku výslovnosti. 

Barbora Bobuľová dokázala prorazit v zahraničí

Začátky ale nebyly jednoduché. Ač si Bobuľovou režiséři velmi oblíbili, její silný přízvuk ji předurčoval pro role prostitutek či narkomanek z východu. To samozřejmě nebyla cesta, kterou by se herečka chtěla vydávat. „Takhle jsem se ale nechtěla zaškatulkovat, tak jsem to odmítala,“ přiznala upřímně Barbora, která se tak naplno vrhla do lekcí italštiny a pořádně na sobě zapracovala. Úspěch na sebe nenechal dlouho čekat. Herečka se objevila po boku hvězdných jmen, jako je Gérard Depardieu či Franco Nero.

Mohlo by se vám líbit

Nádherná Olga Schoberová: Česká herečka s potenciálem hollywoodské hvězdy okouzlila celý svět

Podle mnohých patří Olga Schoberová (80) k nejkrásnějším herečkám šedesátých let. Nádherná blondýnka byla idolem všech mužů a před sebou měla zářnou kariéru. Předvídala se jí velká budoucnost v Hollywoodu a filmový svět jí ležel u nohou. Herečka však dala přednost rodině, životu v luxusu a dnes se straní veškerému zájmu veřejnosti.
marianne.cz

Herečka je vlasový chameleon

Na svém kontě má Barbora také mnoho prestižních ocenění a díky své cílevědomosti se stala velkou hvězdou. Jižanský temperament kdysi stydlivé krasavici vyhovuje a Itálie se stala jejím domovem. Dalo by se říci, že Bobuľová je jakýmsi chameleonem. Nemá problém měnit barvu a délku vlasů podle své postavy. Jednou ji ve filmu můžeme vidět jako ohnivou zrzku, oslnivou blondýnku či černovlásku s krátce střiženým mikádem. Barbora má štěstí, díky pohledné tváři jí všechny účesy sluší.

Úchvatná dáma na prahu padesátky

Velkou příležitostí byla pro herečku role v anglicky mluveném filmu Coco Chanel. Barbora svou postavu skvěle vystřihla a dočkala se velké popularity. Sláva jí ale rozhodně nestoupla do hlavy, ráda se vrací zpět na Slovensko a občas přijme i nabídku na roli ve své rodné zemi. Srdce však má už dávno v Itálii. Barbora je dvojnásobnou maminkou a na prahu padesátky vypadá úžasně. Z princezny se stala krásná dáma, která ušla dlouhou cestu za vysněným životem.

Barbora Bobuľová za hranicemi natáčí jeden film za druhým
Zdroj článku

Související články

Lidé a místa
V Prachaticích opravili  Štěpánčin park, který je teď ideálním místem pro každodenní procházky, rekreaci, zábavu i společenské akce

V Prachaticích opravili  Štěpánčin park, který je teď ideálním místem pro každodenní procházky, rekreaci, zábavu i společenské akce

Byt
Zrekonstruovaný mini byt v Praze, kde nábytek z řetězce doplňují recyklované retro kousky

Zrekonstruovaný mini byt v Praze, kde nábytek z řetězce doplňují recyklované retro kousky

Krása
Akné nemusí být jen na obličeji. Zjistěte, jak s ním bojovat, když vás trápí na pozadí

Akné nemusí být jen na obličeji. Zjistěte, jak s ním bojovat, když vás trápí na pozadí

Dobrý nápad
Kostkový cukr vznikl u nás. Jeho počátek vás asi překvapí, roli hrál úraz

Kostkový cukr vznikl u nás. Jeho počátek vás asi překvapí, roli hrál úraz