Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Zábava

Přijďte se ponořit do saharské pouště v Bio Oko

Info ikona
Saharská poušť

Putujte s námi do tajemného světa saharské pouště a objevte Stopy v písku. Tento unikátní dokument z dílny projektu SoulAdventure vás zavede na cestu k vlastní duši. Promítání se koná v úterý 2. května od 17:30 v Bio Oko v pražských Holešovicích. Film vypráví příběhy tří normálních lidí, kteří v tichu saharské pouště hledají odpovědi na otázky života a svého vlastního já. Přijďte zažít dobrodružství, které změní váš pohled na svět!

Promotion | 27. 04. 2023

Odpradávna jezdili lidé do pouště naslouchat, hledat svou vnitřní pravdu a to, co nás přesahuje. Film Stopy v písku zachycuje příběhy odvážných poutníků na cestě za tímto hledáním. Umožňuje nahlédnout do tajů Sahary, a ještě více do tajů lidské duše. „Bylo mým velkým snem, aby se kouzlo Sahary mohlo dotknout i těch, kteří za ní zrovna nemůžou jet. Abychom její horký polibek dovezli k nám do Čech, natočili jsme se SoulAdventure dokument Stopy v písku. A teď je tu. Překrásný, srdce otevírající a duši rozechvívající,“ říká Tereza Černohorská, producentka filmu, průvodkyně a spoluzakladatelka SoulAdventure. Trailer k filmu je ke shlédnutí zde.

Unikátní dokument z blízka zachycuje velice osobní příběhy tří poutníků, kteří se s průvodci a dalšími poutníky vydávají do Saharské pouště pohlédnout z odstupu na své životní křižovatky, dilemata a bolesti. Hledají smíření se změnami, které život přináší, svou vlastní autenticitu, živelnost a odvahu žít svůj život naplno, v souladu sami se sebou. "Chtěli jsme vytvořit film o tom, že je možné žít svoji pravdu, být opravdoví, zranitelní, milovat i nenávidět, dávat i brát, kreativně tvořit, padat a vstávat. Dělat chyby a učit se z nich," doplňuje Martin Černohorský, producent filmu, průvodce a spoluzakladatel SoulAdventure. Lístky na květnové promítání v Bio Oko je možné koupit zde.

Info ikona
SoulAdventure

Putování Saharou se SoulAdventure

Jedná se o dvou až třítýdenní cestu, při které putujete společně s průvodci, s karavanou velbloudů a beduínů, kteří připravují jídlo, nesou vodu a bagáž. Jak průvodcovství probíhá? Představte si, že se vydáte na cestu temným lesem vlastní duše, při které vás někdo doprovází. Kráčíte vaší cestou, vaším tempem, sledujete váš příběh. Za pomoci baterky vám průvodci nasvěcují různé temné kouty a ukazují možné cesty a také torničku s nástroji, technikami a úkoly, které vás na cestě podpoří. Při cestě se naučíte, jak se v poušti pohybovat, abyste tam byli v klidu a bezpečí. Vznikne tak bezpečný prostor, ve kterém lze vše sdílet beze strachu z hodnocení.

O SoulAdventure

SoulAdventure je společenství průvodců nabízející lidem podporu při cestách do tajů přírody a vlastní psychiky. Organizují a provádí poutě, dlouhodobé programy, workshopy i individuální sezení, které tě povedou k hlubšímu poznání a prožívání sebe sama. Ve svém portfoliu mají aktuálně Putování Saharou, o kterém vznikl i film Stopy v písku, dále roční cyklus Sebevědomá žena, rozvojové workshopy na Janovické louce a mnoho dalšího. Více informací najdete na stránkách SoulAdventure.

Michal Ďurkove – Soul guide
Michal se věnuje primárně individuálním sezením. Ke klientům a do SoulAdventure přináší hluboký klid, přesnost a kovářské řemeslo. Zároveň vede projekt Janovické louky.

Tereza Černohorská – Soul guide
Tereza je zakladatelka a matka projektu. V SoulAdventure se stará o supervize průvodců a krásno. Můžete ji potkat ve filmu Stopy v písku a občas na Janovické louce. Její hlavní náplní je teď péče o tři malé děti.

Olga Bušková – saharská poutnice
Olga je nevšední interiérová dizajnérka, která své klienty učí cítit prostor kolem a bydlet srdcem. V diskusi po promítání divákům přiblíží, v čem a jak jí poušť inspirovala na její životní a tvůrčí cestě.

Info ikona
SoulAdventure
Měření