Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Zábava

Rok 2024: Přehled státních svátků a prodloužených víkendů v novém roce

Závěr roku 2023 se neodvratně blíží, a tak už možná přemýšlíte, co s sebou přinese rok nový. Dobrou zprávou je, že v následujícím roce 2024 se můžete těšit na 10 volných dnů. Pojďme se podívat, na které dny státní svátky připadají a kolik prodloužených víkendů rok 2024 vykouzlí.

Také patříte k lidem, kteří si s napětím listují kalendářem a hledají dny vyznačené červenou barvou? Není divu, státní svátky jsou pro mnohé z nás ideálním dnem k odpočinku nebo k naplánování rodinného výletu. A jinak tomu nebude ani v nadcházejícím roce 2024, kdy se můžeme těšit na tradičních čtrnáct státních svátků, přičemž deset z nich připadne na všední den.

Mohlo by se vám líbit

Malá sobota aneb Proč si uprostřed týdne naordinovat volno?

Říká se, že středa je krizový den. Pracovních povinností máme nad hlavu, do víkendu je daleko a zajímavé akce jsou v nedohlednu. Přesto existuje národ, který si ze středy nedělá vrásky. Inspirujte se Švédy a naordinujte si uprostřed týdne tzv. lillördag, tedy malou sobotu.
marianne.cz

Na kdy vycházejí státní svátky v roce 2024?

První volný den si užijeme hned v pondělí 1. ledna. Následně si na volné dny musíme počkat až do jara, kdy Velký pátek připadá na 29. března a Velikonoční pondělí na 1. dubna. Zkrátka nepřijdeme ani o měsíc později, tedy v květnu. Svátek práce oslavíme ve středu 1. května a Den vítězství o týden později – ve středu 8. května.

Zatímco Den slovanských věrozvěstů Cyrila a Metoděje připadá na pátek 5. července, Den upálení mistra Jana Husa na sobotu 6. července. Na sobotní den vychází také Den české státnosti (28. září). Naopak Den vzniku samostatného československého státu připadne na pondělí 28. října. V listopadu si Den boje za svobodu a demokracii vychutnáme v neděli. A jak tomu bude o Vánocích? Dobrou zprávou je, že Štědrý den vychází na úterý, 1. svátek vánoční na středu a 2. svátek vánoční na čtvrtek.

Prodloužené víkendy v roce 2024

V letošním roce jsme si užili pět prodloužených víkendů, v roce 2024 se můžeme těšit „pouze“ na čtyři. První prodloužený víkend proběhne už v lednu, neboť 1. ledna připadá na pondělí. Následně se o prodloužený víkend postarají velikonoční svátky, tedy Velký pátek (29. března) a Velikonoční pondělí (1. dubna). Další prodloužený víkend nás čeká v červenci. Den slovanských věrozvěstů Cyrila a Metoděje připadá na pátek 5. července. Poslední prodloužený víkend roku 2024 si v diáři můžeme zakroužkovat na podzim, konkrétně v pondělí 28. října.

Mohlo by se vám líbit

Víkendová migréna aneb Když volné dny trávíme s bolestí hlavy

Celý týden se nemůžete dočkat zaslouženého víkendového odpočinku, ale namísto relaxace řešíte v sobotu ráno nesnesitelnou bolest hlavy? Seznamte se s tzv. víkendovou migrénou, nepříjemným společníkem, který lusknutím prstu zhatí víkendové plány.
marianne.cz

Nový rok, nový diář

Ať už si chcete podtrhnout všechny nadcházející prodloužené víkendy, nebo jenom hledáte způsob, jak si zorganizovat svůj čas, pak v novém roce sáhněte po papírovém diáři. Perfektním společníkem pro následující rok bude například diář Tam & zpět, ve kterém si můžete zaznamenat také své roční plány a cíle, měsíční priority nebo každodenní úkoly. Pokud hledáte nadčasový diář, který se vejde do každé kabelky, pak vás nezklame čtrnáctidenní BOBO Diář.

Chcete vědět kdy a proč se slaví Hromnice, masopust, Popeleční středa, vynášení Morany, Velikonoce, pálení čarodejnic a stavění májky, letnice, svatojánská noc, poutě, posvícení, advent, Vánoce a další svátky? Nejen to vám objasní TraDiář 2024, jehož součástí je také dvanáct originálních textů farářky Martiny Viktorie Kopecké. V novém roce se můžete opřít také o Diář 365 SOBĚ od Be Nice, který je inspirován hodnotami Tomáše Bati. Po celý rok vás budou provázet nadčasové myšlenky tohoto zlínského podnikatele. V závěru každého měsíce najdete prostor pro vaše vlastní myšlenky a nápady. Krásné diáře objevíte také u značek Albi nebo Papelote.

Inspirace na diáře 2024
Zdroj článku

Související články

Zábava
Kvíz: Jak dobře znáte britskou královskou rodinu? Otestujte své znalosti o monarchii

Kvíz: Jak dobře znáte britskou královskou rodinu? Otestujte své znalosti o monarchii

Zábava
5 důvodů, proč si přečíst červencovou Marianne

5 důvodů, proč si přečíst červencovou Marianne

Zábava
Skrytá místa v Praze bez turistů: Víme, kam vyrazit na rande, za uměním i úchvatnými výhledy

Skrytá místa v Praze bez turistů: Víme, kam vyrazit na rande, za uměním i úchvatnými výhledy

Zábava
Cestovatelský kvíz: Zjistěte, jak dobře znáte světově známé destinace

Cestovatelský kvíz: Zjistěte, jak dobře znáte světově známé destinace