Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Zábava

Týdenní horoskop od 14. - do 20. srpna: Raci zatouží po svobodě, Váhy udělají inventuru v přátelích a Střelci budou dělat pořádek

Následující týden stojí Slunce ve znamení Lva, ve kterém proběhne také novoluní. Připadá na 16.8., kdy bude Luna, Slunce a Venuše v konjunkci s Černou Lunou. Otevřou se nové možnosti, zejména pokud půjde o osudové vztahy, vynoří se i témata z minulosti, jež čekají na dořešení. Co dalšího čeká v dalších dnech jednotlivá znamení? Nahlédněte do našeho horoskopu.

Zuzana Heralová | 14. 08. 2023

Beran

Umíte vůbec odpočívat? V těchto dnech byste rozhodně měli. Zejména Berani dříve narození nyní zjišťují, jak je důležité zdraví a psychická pohoda. I když se vám může zdát, že jsou vaše zásoby energie nevyčerpatelné, raději si naordinujte trochu klidu a dělejte pravidelně to, co vás baví.  

Býk

Čeká vás pravděpodobně nějaké řešení na úřadech a vyřizování, které z duše nesnášíte. Udělejte, co je třeba a budete mít zase na čas klid. Více než kdy jindy budete cítit vděčnost za svou rodinu a budete mít potřebu ji stmelovat. Uděláte dobře, pokud uspořádáte rodinnou večeři nebo strávíte společně chvíle něčím příjemným.

Blíženci

Vaším tématem bude v tomto týdnu komunikace. Buďte otevření rozhovorům, mluvte s partnerem a členy rodiny, zeptejte se kolegyně nebo sousedky na to, jak se má. Přidejte úsměv. Přispěje to k vašemu pozitivnímu naladění a každodenní povinnosti se vám bude dařit zvládat lehce a efektivně.

Mohlo by se vám líbit

Nová studie zjistila, že všechny páry používají podobné taktiky ke zlepšení vztahu. Které to jsou?

Můžete si projít celou řadou partnerských vztahů, můžete mít jeden roky trvající partnerský vztah, a i tak v této oblasti nebude člověk nikdy odborníkem a vždy bude možné najít prostor pro zlepšení. Pokud si kladete otázku „Jak?“, vědci z Řecka pro vás mají odpověď.
marianne.cz

Rak

Zatoužíte po troše svobody a volnosti. Přestane vás bavit vysedávat od rána do večera v kanceláři a dost možná nejdete způsob, jak si nastavit pracovní podmínky tak, abyste byli spokojení. Nebojte se například požádat o den home office navíc. Je šance, že to vyjde. Hledejte také způsob, jak zapojit do svých všedních dní více radosti a aktivního odpočinku.

Lev

Právě vás se bude týkat nadcházející novoluní nejsilněji. Mohou se uzavřít některé příběhy a vztahy, které se odehrávají ani ne tak ve fyzické realitě, jako spíše v podvědomí, na úrovni duše. Pocítíte to díky psychické úlevě, kdy budete mít pocit, že z vás něco spadlo. Zároveň se pustíte do něčeho nového, přichází důležitý moment ve vašem životě.

Panna

Možná vás potká neúspěch, budete mít pocit, že jste něco nezvládli podle plánu, ale to už je život. Ne vždy se dějí věci přesně podle naplánovaného scénáře. Uvolněte se, nasaďte úsměv a berte vše z té lepší stránky. Díky Merkuru, který bude v konjunkci s Marsem, se můžete dostat do konfliktu, který ale bude lepší řešit diplomaticky než křikem.

Mohlo by se vám líbit

Test vycházející ze studie vztahů: 12 otázek, které odhalí, jak komfortně se cítíte vedle vašeho partnera

Pocit pohody a bezpečí vedle partnera je jedním z nejdůležitějších rysů zdravého vztahu. Člověk ho může s jistotou cítit na začátku románku. Ale jak roky ubíhají, může se tento pocit tak nějak vytratit a vztah se pomalu proměňovat v toxický. Zjistěte, jak se vedle vašeho partnera cítíte nyní a na čem se dá případně pracovat.
marianne.cz

Váhy

Vaším tématem je tento týden majetek a peníze. Máte-li prostředky, nebojte se investovat, ale raději se poraďte s někým, kdo tomu rozumí. Následující období prověří, jak moc je pro vás důležitý majetek a jak si vážíte všech hmotných věcí, které máte. Na přetres mohou přijít i přátelské vztahy. Zjistíte, kdo je skutečný přítel a kdo vás jen využívá.

Štír

Čekají vás emocionálně silné dny, kdy budete řešit vztahy. Půjde především o rodinné vazby spojené s ženskou linií. Máte něco na dořešení s matku, babičkou nebo dcerou? Pokud ano, je šance, že byste mohli téma uzavřít a posunout se dál. Ovlivní to pozitivně celou rodinu. Nebojte se udělat první krok, hvězdy jsou vám nakloněny.

Střelec

Novoluní přinese snahu vylepšit ve vašem životě vztahy, ale i prostředí, ve kterém žijete. Zatoužíte udělat si pořádek ve věcech, které vás obklopují, budete zkoumat, jak svůj domov nebo kancelář vylepšit. Zbavte se všeho, co už neslouží nebo vám to nedělá radost. Vyhoďte i věci, které jsou od lidí, které nemáte rádi.  

Mohlo by se vám líbit

7 letních aktivit, díky kterým si zaručeně zpříjemníte a více vychutnáte léto

Léto je v plném proudu a možná už vám docházejí nápady, co podniknout – zejména pokud máte děti. V tom případě vám chceme navrhnout několik zážitků, kterými si můžete léto zpříjemnit. Některé z nich jste možná už uskutečnili, na jiné jste možná letos zapomněli. Zjistěte to sami.
marianne.cz

Kozoroh

Pozor na flirt, který by vám mohl udělat velkou paseku ve vztahu. Když už zatoužíte po milostném dobrodružství, dbejte velké opatrnosti, ať se nic neprozradí. Pokud máte spokojený vztah, važte si ho. Možná je čas udělat si rekapitulaci toho, co na svém partnerovi máte rádi. Vidět na něm spíše to dobré a neřešit tolik nedostatky.

Vodnář

Do popředí se dostává Uran, který vám přináší překvapení ale i potřeby nějaké změny. Vyvstane otázka, zda jste dobře ohodnocení za práci, kterou děláte. Pokud ne, je čas začít situaci řešit, protože dlouhodobá nespokojenost by se mohla promítnout i v osobní rovině. Pokud spokojeni jste a peníze vás netrápí, nebojte se je investovat.

Ryby

Může vás zaskočit konfrontace toho, co cítíte a co vám říká rozum. Pokud dáte při rozhodování na svoji intuici, rozhodně nebudete litovat. Ta nám totiž vždy ukazuje správnou cestu, i když na ní mohou čekat různé překážky. V následujících dnech můžete být přecitlivělí. Nekoukejte na smutné filmy a neřešte nic, co vám působí bolest nebo ve vás vyvolává strach.

Zdroj článku

Související články

Zábava
5 důvodů, proč si přečíst červencovou Marianne

5 důvodů, proč si přečíst červencovou Marianne

Zábava
Skrytá místa v Praze bez turistů: Víme, kam vyrazit na rande, za uměním i úchvatnými výhledy

Skrytá místa v Praze bez turistů: Víme, kam vyrazit na rande, za uměním i úchvatnými výhledy

Zábava
Cestovatelský kvíz: Zjistěte, jak dobře znáte světově známé destinace

Cestovatelský kvíz: Zjistěte, jak dobře znáte světově známé destinace

Zábava
Kvíz: Jak dobře znáte život a díla Franze Kafky? Byl vegetarián, miloval otužování a rád cestoval. Do dnešního světa by dokonale zapadl

Kvíz: Jak dobře znáte život a díla Franze Kafky? Byl vegetarián, miloval otužování a rád cestoval. Do dnešního světa by dokonale zapadl