Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Zábava

7 letních aktivit, díky kterým si zaručeně zpříjemníte a více vychutnáte léto

Info ikona
Letní kino

Léto je v plném proudu a možná už vám docházejí nápady, co podniknout – zejména pokud máte děti. V tom případě vám chceme navrhnout několik zážitků, kterými si můžete léto zpříjemnit. Některé z nich jste možná už uskutečnili, na jiné jste možná letos zapomněli. Zjistěte to sami.

Tereza Čaladi | 5. 08. 2023

Možná si také pamatujete, jak jste si užívali prázdniny, když jste byli dětmi. Když se podíváte zpět, obvykle to není o tom, že si pamatujete všechny místa, kde jste byli, a vše, co jste tam dělali, ale pamatujete si určité momenty. Protože byly hezké. A je důležité užívat si hezké momenty i v dospělosti (či s vašimi dětmi, pokud nějaké máte). S tím vám mohou pomoci následující aktivity, které přimějí člověka zpomalit a více si vychutnat letní dny:

1. letní kino

Letní kina jsou dnes téměř všude. Obvykle mají přitom velmi romantickou atmosféru. Na teplé letní večery (které snad ještě letos přijdou) je to ideální program.

2. šlapadla

Jakákoliv aktivita na vodě je v létě vítaná. Jistě, můžete vyrazit na vodu jako vodáci. Ale pokud chcete zůstat ve svém oblečení a pouze si užít výhled na město z řeky, je toto přívětivější možnost. Samozřejmě se ale na ně dá vyrazit i v plavkách a děti si užijí zejména šlapadla se skluzavkou.

3. piknik

Existuje něco, co říká „letní relax“ více než piknik? Podle nás opalování, dobroty, odpočinek a knížku či tištěnou Marianne na dece nic nepřekoná.

Mohlo by se vám líbit

4. domácí zmrzlina

Zmrzlina k létu jednoznačně patří. V České republice máme mnoho zmrzlináren, které jsou vyhlášené. Ale ovocný sorbet si můžete snadno vyrobit i doma. Stačí vámi zvolené ovoce rozmixovat, dochutit a dát do mrazáku.

5. výlet k jezeru

Opakujeme: cokoliv u vody je v létě vítané. Koupaliště bývají v létě přeplněná, jezera jsou o něco lepší.

6. grilovačka

K létu jednoznačně patří i dobrý grilovaný sýr, zelenina či maso, záleží, co preferujete. K tomu dobré pití a příjemný čas strávený s rodinou či přáteli.

7. západ slunce

Naším posledním tipem je užít si i letní západy slunce, než bude zacházet opět okolo páté, kdy budete ještě v práci. Když se člověk dívá na západ, je to tak nějak příjemné, uklidňující a romantické. Se skleničkou vína (či čehokoliv jiného dobrého) v ruce naprosto ideální.

Mohlo by se vám líbit
Zdroj článku