Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Životní styl

Konečně venku! Užijte si sluníčko, ale nezapomínejte na správnou ochranu své pleti

Info ikona
Péče o pleť při slunění

Také se vám zima zdála nekonečná? Tak sbalte vše potřebné a vydejte se do parku, na hřiště nebo na výlet - jaro je tady! Nezapomeňte ale chránit svoji pleť před slunečními paprsky.

Promotion | 24. 04. 2024

Ty si samozřejmě chceme po dlouhých měsících bez sluníčka co nejvíc užít. Dělejte to ale tak, aby pleť netrpěla. Víte, jak se správně aplikovat pleťový opalovací krém? Zejména ho pečlivě naneste na všechna místa, která sluníčku vystavíte, jak na obličej, tak i krk a dekolt. Krém nanášejte opakovaně, hlavně pokud plavete či sportujete. Jinak hrozí, že ochranný faktor „vyčerpáte“ rychleji. A ještě jedna důležitá věc, krémy s ochranným faktorem bychom měli používat celoročně, ať je větrno nebo zataženo, nejen v létě a na jaře.

Bez slunce to nejde

Sluníčko k životu potřebujeme. Pomáhá nám tvořit potřebný vitamin D, zlepšuje nám náladu, a dokonce má vliv i na tlumení bolesti. I když se na jarní paprsky těšíme, potřebujeme svou kůži chránit před spálením. Jde o prevenci proti rakovině kůže, zamezujeme tím i rychlému stárnutí pleti, vysušování a vzniku pigmentových skvrn.

Vystavováni jsme více než dvěma typům záření. Spektrum slunečního záření se skládá z UVA, UVB, viditelného světla a infračerveného světla. Všechna pronikají hluboko do pokožky a způsobují její předčasné stárnutí. Zejména UVA záření je pro naši pleť velmi škodlivé, tvoří naprostou většinu ultrafialového (UV) záření dopadajícího na zemský povrch. Pod zkratkou SPF se skrývá anglický výraz Sun Protection Factor – tedy ochranný faktor proti slunečnímu záření. Čím vyšší SPF je, tím delší je ochrana.

Bojovník s pigmentovými skvrnami

NIVEA SUN pleťový krém na opalování LUMINOUS630 OF 50+ má velmi vysoký OF 50+, který funguje jako štít proti škodlivému UVA a UVB záření. Tento krém, respektive jeho speciální patentovaná látka Luminous630, funguje jako prevence proti pigmentovým skvrnám a stará se i o to, aby nedošlo k jejich opětovnému vzniku. Namazat bychom se měli, i když zrovna sluníčko nesvítí, paprsky totiž umí proniknout i skrz mraky.

Info ikona
Nivea Luminous630

Proti slunci i vráskám

Dva způsoby ochrany pokožky v jednom spojuje pleťový krém na opalování proti vráskám Q10 OF 50. Sluneční paprsky se totiž podílejí na vzniku jemných linek, vrásek a pigmentových skvrn. Krém je určen pro normální až suchou pleť a obsahuje koenzym Q10, silný přírodní antioxidant. Ti, kteří se starají o životní prostředí, jistě potěší, že složení krému je z 68 % biologicky rozložitelné, neobsahuje UV filtry octinoxate, oxybenzone, octocrylene a je bez mikroplastů.

Info ikona
Nivea Anti-Age Q10 OF 50

První vrstva pod make-up

S ochranou začněte hned ráno v koupelně. Pleťový krém na opalování Sensitive OF 50 je vhodný pro citlivou pleť a dovede ochránit pokožku před sluneční alergií. Nanést ho můžete už pod make-up. Na tváří nezanechává mastný film a neucpává póry. Má vysoký ochranný faktor a obsahuje výtažky z lékořice, která zastává funkci antioxidantu a dovede nastartovat pleti vlastní obranný mechanismus. 

Info ikona
Nivea Sensitive

Proti nedokonalostem pleti

Pečující a ochranný zároveň, to je lehký pleťový krém na opalování NIVEA Derma Skin Clear OF 50+. Disponuje vysokým ochranným faktorem, ale zároveň jeho složení s anti-blemish komplexem absorbuje přebytečný maz pokožky, neucpává póry a zabraňuje vzniku nedokonalostí. Hodí se pro všechny tipy pleti – normální, citlivou i mastnou se sklonem k pupínkům. Obsahuje prospěšné látky – Licochalcone A pocházející z kořene Čínské lékořice, která jako přírodní látka pomáhá chránit buňky před slunečním zářením a působí jako silný antioxidant. Niacinamide pro změnu obnovuje ochrannou bariéru pokožky, bojuje proti stárnutí, snižuje hyperpigmentaci a je vhodný i pro pleť se sklonem k nedokonalostem.

Info ikona
Nivea Derma Skin Clear
Měření

Video: Matouš Vaněk
Muah: Soňa Šajdáková, Dagmar Kršková
Styling: Radka Sirková
Modelky: Alan M., Petra K. / Crush.models
Lokace: Vista Resort & Club Prague