Přejít k hlavnímu obsahu
Životní styl

MARIANNE FITCHALLENGE II: „Díky kvalitnímu spánku můžeme zhubnout,“ říká MUDr. Veronika Honzíková

Info ikona
Monika Mudranincová a Veronika Honzíkova

V dalším díle Marianne Fitchallenge si šéfredaktorka Monika Mudranincová opět povídá s MUDr. Veronikou Honzíkovou. Tentokrát o tom, jak nastartovat naše tělo po zimě, co je to cirkadiánní rytmus a jaký má vliv na naše zdraví.

Karolína Peřinová | 22. 04. 2021

Již podruhé v Marianne Fitchallenge vítáme MUDr. Veroniku Honzíkovou, která se věnuje jak konvenční tak i funkční a čínské medicíně. V prvním rozhovoru mluvila Veronika o psychosomatice, vlivu mysli na naše zdraví i o receptu na dlouhověkost. Pustit si ho můžete zde.

Tentokrát si s šéfredaktorkou Monikou Mudranincovou povídaly např. o tom, jak po zimě správně nastartovat tělo, jak se liší přístup klasické a čínské medicíny k našemu tělu na jaře, co je to cirkadiánní rytmus a jestli je pravda, že je v podstatě jedno, co jíme, ale záleží hlavně na tom, kdy to jíme.

Společně se také zameřily na menstruační cyklus, a to zejména z hlediska chutí a vlčího hladu při PMS. Proč máme před menstruací chuť např. na čokoládu nebo na smažené jídlo? V našem těle totiž dochází k hormonální disbalanci, která je často doprovázená únavou. Přirozeně pak saháme po jídle, které nám rychle dodá potřebnou energii, např. po nezdravých tucích či cukrech. Během PMS se nám také zrychluje metabolismus, tudíž máme častěji hlad. Veronika doporučuje mít doma v zásobě zdravé "mlsání", které nám zažene chutě bez toho, aniž bychom pozřely nějakou kalorickou či sladkou bombu. Zkusit můžete např. proteinové tyčinky od Wellness by Oriflame, které vás dostatečně zasytí.

Info ikona
Marianne Fitchallenge

Soutěž

Partnerem projektu je značka Oriflame s řadou výrobků Wellness pro zdravý životní styl. Produkty Wellness by Oriflame jsou vyráběny z přírodních ingrediencí, pomáhají doplnit stravu a dodržovat zdravý životní styl. Vyhrajte je v balíčku v naší soutěži!