Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Životní styl

Pozorování velryb je zážitkem na celý život. Vydejte se za nimi do Mexika

Info ikona
velryby

Velryby – majestátní kytovci, kteří nás odjakživa fascinují. Spatřit je na vlastní oči, na vzdálenost jen několik desítek metrů, je bezpochyby zážitkem, ze kterého se tají dech a který se nejednomu cestovali zaryje hluboko do paměti. S cestovní kanceláří Exclusive Tours jej můžete zažít i vy!

Promotion | 25. 10. 2023

Vydejte se za oceánskými giganty. Velryba, keporkak nebo plejtvákovec – to všechno jsou jména pro největší savce na světě. Dorůstají délky až 15 metrů a váží okolo 25 až 28 tun. I když z tohoto rozměrného kytovce jde respekt, není se čeho bát. Živí se výhradně planktonem a je známý svou mírumilovnou povahou a zvědavostí vůči lidem.

Mexický záliv: ráj pro sledování velryb a jejich mláďat

Perfektním místem pro pozorování velryb je bezpochyby jižní cíp kalifornského poloostrova u dvou mexických měst: Cabo San Lucas a La Paz. Tato lokalita je výjimečná tím, že se zde velryby shromažďují ve velkém – za jeden jediný den máte možnost vidět až 5 různých druhů.

Proč velryby doplouvají právě do těchto míst? Důvodem je jejich každoroční migrace. Kytovci začínají svou reprodukční pouť na Aljašce a urazí až 18 tisíc kilometrů, aby na jihu počaly svá mláďata. Obvykle se na cestu vydává skupina 2 až 3 velryb a společně jim to zabere asi 3 měsíce. Na pozorování těchto velikánů je tak nejlepší vyrazit na začátku roku. Zpátky na sever se vrací až během května, kdy jsou mláďata dostatečně velká a zdatná.

Info ikona
pozorování velryb

Sledujte mořské obry ze soukromých člunů nebo moderních lodí

Odkud tyto giganty pozorovat? První možností jsou lodě pro 10 a více osob, které vám dopřejí výborný výhled. Pokud ale toužíte být velrybám co nejblíže, pro pozorování si můžete vybrat soukromý člun se sonarem. Obě možnosti jsou maximálně bezpečné a na obou plavidlech velí zkušený kapitán, který dobře zná chování zvířat a vezme vás do míst, kde se vyskytují nejčastěji. Kromě toho se dočkáte zajímavého výkladu, díky kterému poznáte skutečný život těchto mořských obrů.

A co víc, s troškou štěstí uvidíte kromě velryb i jiné mořské savce. Třeba kolonii lachtanů kalifornských, kteří se vyhřívají u pobřeží nebo se v hejnech prohání okolo vaší lodě.

Na dobrodružství za velrybami s Exclusive Tours

Za velrybami vás vezme česká cestovní kancelář Exclusive Tours, která plní nejtajnější cestovatelské sny už od roku 2007. Na základě vašich požadavků naplánuje cestu, zamluví ubytování a zajistí půldenní či celodenní plavbu se zkušenou posádkou. Dovolená v Mexiku, která se ponese v duchu poznávání oceánských velikánů, nadchne každého milovníka přírody i lovce nevšedních zážitků.

A pokud vás více než akční plavba za velikány oceánů láká spíše relax v pohodlí a luxusu, vybrat si můžete některou ze zaoceánských luxusních plaveb, při kterých můžete objevovat krásy z nablýskaných palub, třeba se sklenkou vybraného šampaňského.

Měření