Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Životní styl

Pracovní rukavice: Neocenitelný pomocník pro bezpečnou renovaci a kutilské projekty

Info ikona
pracovní rukavice

Při renovaci i jiných kutilských projektech jsou ruce vystaveny různému nebezpečí. Ovšem díky kvalitním pracovním rukavicím můžete minimalizovat riziko úrazu a zlepšit svou výkonnost. Nejenže jde o efektivní ochranu, ale rukavice také zvyšují komfort při práci.

Promotion | 19. 06. 2023

Důležitá pracovní ochrana 

Při různých pracích je zvýšené riziko úrazu, může přitom jít o řezná či bodná zranění, ale i popáleniny, a to i ty chemické. Abyste předešli zranění, je důležité používat kvalitní pracovní rukavice. Ty chrání ruce a prsty před zraněními, která by mohla vést k narušení pracovního procesu a nepříjemným komplikacím. Kromě toho mohou pracovní rukavice zvýšit pohodlí při práci a kontrolu nad nástroji, se kterými pracujete. 

Nabídka ochranných pracovních pomůcek je opravdu pestrá, pro optimální ochranu je třeba vybírat ověřené produkty. Společnost Strauss může nabídnout tyto ochranné pracovní rukavice různých velikostí. Jde o spolehlivého německého výrobce, který má širokou nabídku pracovních oděvů, obuvi a ochranných prvků. Kromě toho si navíc můžete pořídit i kvalitní nářadí a různé pracovní doplňky, díky kterým vám práce půjde dobře od ruky.

Pestré možnosti díky různým materiálům 

Zajímá vás, jaké materiály mají pracovní rukavice? Existuje jich celá řada, každý z nich se přitom hodí pro specifický účel. Samozřejmě můžete najít i univerzální pár, který poskytne základní ochranu rukou. Ovšem vyplatí se si pečlivě vybrat, z jakého materiálu vaše rukavice budou. Tak lze výrazně minimalizovat riziko zranění. 

Jedním z velmi oblíbených materiálů je kůže. Ta je totiž trvanlivá, odolá přitom i v náročných podmínkách a hodí se tak i pro těžké práce venku mimo dům. Je odolná vůči teplu a zajistí dobrý úchop i po namočení. Obecně jde o skvělou ochranu, ovšem v hrubých kožených rukavicích výrazně ztrácíte cit. 

Latex je flexibilní a vydrží i vysokou mechanickou zátěž. Je přitom nepromokavý, poskytuje dobrý úchop za každé situace. Nicméně jde o neprodyšný materiál, který navíc není moc odolný vůči oleji a tukům, pro některé práce tak není zrovna vhodný. 

Podobné vlastnosti má také nitril, má však své odlišnosti. Jednou z nich je dobrá odolnost vůči oleji, značným plus je také vysoká odolnost proti proříznutí a oděru. Nevýhodou však může být špatný mokrý úchop. 

Pokud vás čeká renovace, nabízí se rukavice z nitrilové nebo vinylové pěny. Ty poskytují skvělý hmat, jsou přitom odolné a umožňují dobrý úchop. Je však třeba počítat s tím, že propouští tekutiny. 

Správný výběr je klíčový 

Dále samozřejmě přichází důležitá otázka – jak vybrat správné pracovní rukavice? Nejen materiál je důležitý, je třeba zaměřit se i na další parametry. 

V nabídce najdete ochranné rukavice různých velikostí, pro zajištění optimální ochrany při práci je přitom třeba zvolit ty správné rozměry. Pokud vám totiž rukavice nesedí, zbytečně ztrácíte cit v rukách, bude se vám hůře manipulovat s nářadím. Dejte však pozor i na to, aby nebyly rukavice příliš těsné – mohly by omezovat pohyb rukou a být nepohodlné. 

Je důležité ochranné pomůcky před prací vždy zkontrolovat – zda jsou v dobrém stavu, nejsou poškozené a ochrání vás. Správné skladování je klíč, nevystavujte je slunečnímu záření, vlhkosti či nevhodným teplotám. 

Správným výběrem a používáním pracovních rukavic si zajistíte optimální ochranu při práci. Je důležité vybírat pečlivě, každý typ rukavic má totiž své specifické použití a výhody. V každém případě jde o nezbytný ochranný prvek.

Měření