Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Životní styl

Jak vypadá práce snů? Připravte se na atraktivní pracovní prostředí i zajímavou mzdu

Když se vás rodiče v dětství ptali, kým byste se chtěli stát, pravděpodobně jste odpověděli, že popelářem, astronautem nebo princeznou. Časem jste nejspíš zjistili, že jsou tyto představy vcelku nereálné, a tak jste se začali poohlížet po „praktičtější“ profesi. Přesto existují povolání, která jsou trochu atraktivnější než jiná.

Veronika Lechnerová | 10. 11. 2021

Jak vypadá vysněná práce?

Webový portál Indeed definuje vysněnou práci jako „pozici, která kombinuje aktivitu, dovednost nebo vášeň s příležitostí vydělávání peněz“. Vize práce snů je však vysoce individuální záležitostí a každý si ji představuje jinak. Pro někoho to může být herectví nebo zpěv, pro jiného lékařství či právničina. Přesto, že se názory na zaměstnání snů liší, mají několik společných atributů:

  • Zajímavost – pozice jsou rozmanité, atraktivní a každý pracovní den je výzvou.
  • Pomoc ostatním – promítá se do některých sfér dané práce.
  • Možnost využít svůj talent či nadání – každý disponuje něčím, co ho odlišuje od ostatních. Ve snovém zaměstnání můžete uplatnit svůj potenciál na maximum.
  • Skvělý kolektiv – je jedním z klíčových bodů nejen vysněné práce, ale také v běžném pracovním životě. Dobrá parta kolegů je zkrátka k nezaplacení.
  • Pozitivní pracovní prostor – je nezbytným předpokladem pro dobré pracovní nasazení, produktivitu i kreativitu.
  • Work-life balance – dobří zaměstnavatelé vědí, že rovnováha mezi pracovním a soukromým životem je velmi důležitá.
Mohlo by se vám líbit

Jak se zachovat, když v práci máte toxické kolegy?

„Je to jenom práce,“ mávnete rukou nad nefunkčním kolektivem. Jenže v pracovním prostředí tráví průměrný Čech více než 40 hodin týdně, což už je poměrně vysoká číslovka na to, aby se obklopoval špatnými či toxickými kolegy. Jak se tedy vypořádat s kolegy, kteří nepracují tak, jak si představujete?
marianne.cz

Módní stylist(k)a

Módní průmysl je jedním z nejvýdělečnějších sektorů vůbec. Každoročně se rodí nové fashion trendy, kolekce i nápady, které stylisté komponují do své práce. Módní stylisté a stylistky jsou především součástí různých agentur, pracují pro módní návrháře nebo vypomáhají při natáčení filmů a seriálů.

Je to rozmanitá práce, nicméně není jednoduché se v této branži prosadit. Vyžaduje to talent, tvrdou práci a trpělivost. Roční průměrný výdělek stylistů však činí kolem 31 907 $, což je v přepočtu přibližně 700 000 Kč. Jedná se tedy o zaměstnání, kterým se můžete velmi slušně uživit.

Spisovatel(ka)

Kdo by nechtěl trávit dny vysoce tvůrčí prací jako je psaní? Mnozí lidé však mají o profesi spisovatele velmi zkreslenou představu. V duchu si vizualizují osobu sedící za psacím strojem s kávou v ruce, kterou každou chvíli osvítí geniální myšlenka či nápad. Pravdou je, že se jedná o velmi náročné řemeslo plné přepisování, upravování a škrtání. Na druhou stranu spisovatelé, kteří se dokážou prosadit, si ročně v průměru přijdou na 36 421 $, cca 800 000 Kč.

Info ikona
Psaní
Mohlo by se vám líbit

Čas vydechnout! 5 pravidel, díky kterým budete v práci spokojenější

Bez práce nejsou koláče...co ale dělat, když upečené koláče chutnají hořce a připáleně?
marianne.cz

Designer(ka) videoher

Věděli jste, že designování videoher je vysněným povoláním nejednoho muže? Kdo by také nechtěl tvořit imaginární světy plné fantazie nebo scény jako z válečné přestřelky. Designeři vymýšlejí nejen jednotlivé postavy, ale také různé dějové scénáře, se kterými se během hry můžete setkat. V dnešní době je totiž čím dál častější, že existuje více než jeden možný konec počítačové hry.

K tomuto zaměstnání zapotřebí nejen kreativita a představivost, ale také specifické technické znalosti a dovednosti z oblasti informačních technologií. Průměrný roční plat takového designera videoher činí přibližně 21 528 $, což je v přepočtu okolo 470 000 Kč.

Ošetřovatel(ka) v zoo

Děti milují zvířata a není proto divu, že ošetřovatel v zoo je pro některé z nich vysněným povoláním. Ošetřovatelé v zoologických zahradách jsou přímo zodpovědní za udržování zdraví a celkové pohody zvířat. To zahrnuje nejen vedení záznamů, ale i péči o nemocná nebo stará zvířata.

Ošetřovatelé zvířata krmí, koupou, pozorují, ale také se jim snaží zvednout náladu, když jsou ve stresu. Například pandemie koronaviru byla pro některá zvířata v zoologických zahradách zátěžovou situací. Ze dne na den přestali lidé chodit do zahrad a zvířata přivyknutá na okolní návštěvníky, zůstala náhle bez pozorovatelů. Tuto změnu zaznamenali například primáti nebo kočkovité šelmy.

Průměrný roční plat ošetřovatele šplhá k částce 29 328 $, což je v přepočtu přibližně 640 000 Kč.

Mohlo by se vám líbit

Nedělní úzkost aneb Důvod, proč nám v neděli odpoledne není do zpěvu

Vůně čerstvě upečeného koláče, doušky lahodné kávy, přítomnost blízkých, ale i nepříjemný pocit, který brnká na náš žaludek a cuchá nervy. Vypadá vaše nedělní odpoledne obdobně? Pak vítejte v klubu lidí, které trápí nedělní úzkost.
marianne.cz

Související články

Životní styl
Neumíte vypnout myšlenky? Zkuste zklidňující autogenní trénink

Neumíte vypnout myšlenky? Zkuste zklidňující autogenní trénink

Životní styl
Znáte všechny kávové pojmy? Naučte se správně objednávat v kavárně

Znáte všechny kávové pojmy? Naučte se správně objednávat v kavárně

Životní styl
Jak konečně dosáhnout cíle? Vyzkoušejte jednoduchou metodu, která vás bude bavit

Jak konečně dosáhnout cíle? Vyzkoušejte jednoduchou metodu, která vás bude bavit

Životní styl
3 kroky k vyššímu sebevědomí: Jak si vybudovat lepší vztah k sobě samé?

3 kroky k vyššímu sebevědomí: Jak si vybudovat lepší vztah k sobě samé?