Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Životní styl

Sdílejte a užívejte si. Office vám to usnadní

Podělit se s kamarádkami o fotky z dovolené, připravit si plán na společný víkend s přítelem nebo mu třeba poslat nákupní seznam, zatímco je v obchodě. Tohle všechno je teď mnohem snadnější. Office 365 totiž díky propojení s on-line úložištěm OneDrive nabízí mnohem víc, než jste od programů Office byly zvyklé.

redakce8739 | 15. 10. 2014

Určitě to znáte, vyrazíte s kamarádkami na kávu a teprve cestou si uvědomíte, že fotky, které jim chcete ukázat, zůstaly na domácím počítači. Nebo se třeba chcete jen podělit o osvědčený recept, jenže než dojedete domů, určitě ho zapomenete poslat. Nic z toho se vám už nemusí stát. S Office 365 můžete mít totiž kdykoli při sobě – na svém mobilním telefonu či tabletu – nejen všechny důležité programy jako Word či Excel, ale také své fotky, soubory či oblíbené písničky.

Office trochu jinak

Možná už jste někde zaregistrovala, že o nových Office 365 se mluví jako o službě. Má to docela jednoduchý důvod. Dříve jste musela zaplatit za programy a ty si pak nainstalovat na jeden počítač. Na tablet či mobil jste si musela pořídit jiný program, a když pak bylo potřeba něco upravit, obvykle to znamenalo minimálně problémy s formátováním. S Office 365 je to jinak. Kancelářské aplikace si totiž můžete pronajmout jako službu.

To znamená, že zaplatíte roční či měsíční pronájem a nemusíte se o nic více starat. Výhodou tedy není jen to, že aplikace se dají využívat on-line, jak by se mohlo na první pohled zdát. Pochopitelně si je můžete normálně nainstalovat na svůj počítač nebo Mac, tablet iPad a zároveň je můžete mít také na chytrém telefonu. Office 365 jsou totiž k dispozici pro všechny důležité platformy. Když si navíc pořídíte rodinnou licenci, můžete si Office aplikace nainstalovat až na pět počítačů a pět tabletů či telefonů. Všichni doma tak mohou mít k dispozici vždy nejnovější verzi Wordu, Excelu, Outlooku nebo dalších programů.

office_aplikaceStandardní součástí je také aplikace OneNote, což je velmi šikovný nástroj pro správu poznámek. S jeho pomocí si snadno připravíte například plán cesty nebo uděláte vlastní kuchařskou knihu. Díky podpoře zaškrtávacích seznamů je skvělý například pro plánování nákupů. A protože stejný program může mít váš přítel nebo manžel (a vy také) na svém mobilním telefonu, můžete mu klidně dopsat položky na nákupní seznam, i když už je v obchodě.

Fotky, soubory i písničky všude, kde je potřebujete

Office 365 již tedy nejsou jen kancelářské programy. Každý uživatel získá v rámci svého předplatného prostor 1 TB na on-line úložišti OneDrive. Tento prostor pojme například přibližně milion dokumentů, 10 000 písniček nebo třeba více než 70 000 fotografií z mobilního telefonu či fotoaparátu. Všechny soubory vytvořené v Office 365 si tak můžete ukládat pěkně on-line na OneDrive. Už se vám tudíž nikdy nestane, že by zůstaly doma na počítači. Dostanete se k nim totiž bez problémů kdykoli na cestách z mobilu či tabletu, dokonce třeba i z počítače v internetové kavárně. Přitom na kterémkoli zařízení budou dokumenty vypadat stejně. I tady vše samozřejmě v pohodě funguje i bez připojení k internetu. Soubory se automaticky synchronizují s OneDrive, kdykoli je připojení k dispozici. Vždy tak máte jistotu, že pracujete s nejnovější verzí dokumentu.

A ještě jeden bonus. Pokud si nainstalujete aplikaci OneDrive na svůj chytrý telefon, budou se vám automaticky zálohovat i fotky z mobilního telefonu. Už nikdy se tak nebudete muset starat o jejich kopírování, najdete je na svém OneDrive.

Více informací najdete na www.officedomu.cz.

Související články

Životní styl
Chcete více cestovat? Zjistěte, jak na to, s těmito šesti instagramovými profily

Chcete více cestovat? Zjistěte, jak na to, s těmito šesti instagramovými profily

Životní styl
5 nejoblíbenějších princezen světa: Milované pro svůj vliv, dobročinnost, módní styl a královské postavení

5 nejoblíbenějších princezen světa: Milované pro svůj vliv, dobročinnost, módní styl a královské postavení

Životní styl
Zdravě, chutně i dietně: Vyzkoušejte skvělé, nevšední recepty na letní grilování bez výčitek

Zdravě, chutně i dietně: Vyzkoušejte skvělé, nevšední recepty na letní grilování bez výčitek

Životní styl
Nejlepší menstruační pomůcky podle redakce Marianne: Víme, které stojí za vyzkoušení

Nejlepší menstruační pomůcky podle redakce Marianne: Víme, které stojí za vyzkoušení