Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Životní styl

Stydíte se ve fitku? Cvičit doma nebylo nikdy snazší!

Tato cvičící videa přivedou ty nejlepší trenéry k vám domů!

Podle odborníků čelíme epidemii stresu, stále více z nás někdy zažívá pocity úzkosti, smutku nebo zmaru. Dokonce podle psychiatrů trpí jen v Česku asi pětina populace takzvaným syndromem vyhoření. Se stresem navíc přichází přejídání, výpadky paměti, zvýšená podrážděnost, snížená kvalita spánku… Tedy všechno to, co vyvolává další přívaly stresu. Jak z toho ven?

Nacházíme se v době, kdy kromě stresu rostou také zdravotní problémy spojené se sedavým životním stylem. Z výsledků renomované studie Cleveland Clinic Foundation vyplývá, že sedavé zaměstnání je větším rizikem pro předčasné úmrtí, než být kuřákem nebo trpět diabetem. Už není na co čekat a je potřeba se hýbat. Možná ale patříte mezi ženy, které zažívají to, čemu se anglicky říká „gymtimidation“. Že tento termín neznáte? Jedná se jednoduše o stud sportovat před jinými, především neznámými lidmi, kterým trpí až polovina z nás! Naštěstí jsou ale k dispozici zdroje kvalitních lekcí na internetu, které umožňují cvičit doma kdykoliv a tím nám dávají možnost sportovat v soukromí.

Gymbee

Když pomineme Youtube a další zdroje videonávodů na cvičení hlavně v angličtině, objevila se na českém internetu také novinka Gymbee.cz, což je projekt dávající si za cíl zdravější české ženy. Gymbee.cz propojuje jak klasické fitness cvičení pro lepší fyzičku a postavu, tak lekce pro duševní zdraví a pohodu. „Je prokázané, že 150 minut cvičení týdně výrazně vylepšuje náš fyzický i psychický stav,“ říká Petra Mikulcová, zakladatelka projektu, a dodává: „Na Gymbee.cz najdete to, co v klasickém fitku, a zároveň spoustu věcí, které nenajdete nikde jinde.” Za 200 Kč měsíčně tu ženy i jejich rodiny získají neomezený přístup nejen k fitness cvičení nebo józe, ale také k unikátním zdravotním cvičením, k fyzioterapeutickým, relaxačním a automasážním lekcím, kancelářskému cvičení, k SOS meditacím pro lepší kreativitu, soustředění nebo vstřícnost, k tanečním a antiage sériím, k lekcím sebeobrany, oční józe nebo třeba k relaxačním technikám pro lepší spánek. Nechybí ani cvičení pro těhotné, po porodu, při diastáze nebo dokonce cvičení při bolestivé menstruaci. Všechny lekce jsou natáčeny s předními experty a v nadstandardní audiovizuální kvalitě. Každý měsíc pak přibývají nové lekce a nové programy. Již brzy se v rámci platformy Gymbee.cz spustí i živé vysílání. Jednu z lekcí v plné délce poskytlo Gymbee.cz také čtenářkám Marianne.cz, tak si neváhejte zacvičit s fyzioterapeutkou Lucií Dlaskovou.

Moje Jóga

Další platformou je Moje Jóga, která přivádí nejlepší jógové lektory k vám domů. Díky novému webovému serveru Moje Jóga se může i váš domov proměnit v jógové studio. Prostřednictvím šikovných filtrů si vyberete, na jakou lekci máte chuť. Přední čeští jógoví lektoři pro vás připravili videa různé délky a intenzity, pro začátečníky i pokročilé, pro milovníky pomalejších jógových směrů i dynamičtějších sekvencí, od krátkého protažení po plné hodinové lekce. Cílem Mojí Jógy je pomoci lidem v domácí jógové praxi. Doufáme, že díky Mojí Józe bude více lidí cvičit pravidelněji, třeba každý den. Pokud věnujete cvičení jógy třeba jen patnáct minut po ránu, budete mít mnohem více energie a výzvy všedního dne překonáte s větší lehkostí. Ve výsledku naopak spoustu času ušetříte,“ říká Markéta Faustová, lektorka a zakladatelka Mojí Jógy.

moje joga

Mojí jógu si můžete na čtrnáct dní vyzkoušet zdarma. Poté můžete cvičit formou předplatného, díky kterému získáte časově limitovaný přístup do celé videotéky. Měsíční předplatné pořídíte za 299 Kč, dále zvýhodněné čtvrtletní za 850 Kč, pololetní 1650 Kč a celoroční předplatné pak za 3100 Kč. 

#MamSveDny

Trochu odlišná platforma je Mamsvedny.cz. Pevné a zároveň pružné a uvolněné tělo je zásadní předpoklad pro to, aby nás nic nebolelo a cítily jsme se dobře. Na této stránce najdete jednoduché cviky, pohyby a vlnění pro zdravé pánevní dno. Pokud prožíváte bolestivou menstruaci tyto cviky by vám měly ulevit. Cvičení zvládne většina žen a můžete je provádět každý den, a to i během menstruace, pokud se na to cítíte.

Na rozdíl od předchozích videí, tato jsou zcela zdarma.

Související články

Životní styl
Chcete více cestovat? Zjistěte, jak na to, s těmito šesti instagramovými profily

Chcete více cestovat? Zjistěte, jak na to, s těmito šesti instagramovými profily

Životní styl
5 nejoblíbenějších princezen světa: Milované pro svůj vliv, dobročinnost, módní styl a královské postavení

5 nejoblíbenějších princezen světa: Milované pro svůj vliv, dobročinnost, módní styl a královské postavení

Životní styl
Zdravě, chutně i dietně: Vyzkoušejte skvělé, nevšední recepty na letní grilování bez výčitek

Zdravě, chutně i dietně: Vyzkoušejte skvělé, nevšední recepty na letní grilování bez výčitek

Životní styl
Nejlepší menstruační pomůcky podle redakce Marianne: Víme, které stojí za vyzkoušení

Nejlepší menstruační pomůcky podle redakce Marianne: Víme, které stojí za vyzkoušení