Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >

5 věcí, které musíte v horku udělat pro svoji krásu

Tropické léto je tady! Slunce pálí a teploty stoupají nad třicítku. Máme pro vás ty nejlepší tipy, abyste i v tomto počasí vypadala dokonale a svěže:

Soňa Kotulková | 2. 08. 2017

1. Noste klobouk
Nejen, že je to hezký doplněk, má ale taky dvě důležité funkce - ochrání před příliš agresivními slunečními paprsky pleť a také vlasy. UV záření totiž totiž kromě spálení urychluje stárnutí pleti, ale také narušuje vlasové vlákno, které je pak křehčí a také lámavější.

2. Chraňte i korigujte
V horku ne každý make-up vydrží tam, kde má. Ideální jsou speciální kompaktní make-upy, které mají vysoký UV filtr a také jsou zabarvené, takže i sjednotí její odstín. Nanášejí se houbičkou a vypadají jako pudřenka, takže je můžete nosit v kabelce a kdykoliv ochrannou vrstvu opravit během dne. Nabízejí je například značky Bioderma, Avéne aj.

3. Zkuste papírky
Pokud se obličej příliš leskne, tak vrstvy pudru nejsou v horku ideální. Zkuste proto speciální zmatňující papírky, které okamžitě odsají veškerý maz a i pot z obličeje. Stačí jen přiložit a přitisknout. Seženete je např. v Profimedu nebo u značek MAC, či Clarins.

4. Pijte kokosovou vodu
V horku je dostatečná vnitřní hydratace nezbytná. Trikem modelek, které cestují často letadlem, kde vzduch velmi vysušuje, je pití kokosové vody, která ještě lépe hydratuje organismus - jedná se totiž o přírodní izotonický nápoj. Kokosovou vodu z mladého kokosu seženete například v prodejnách se zdravou výživou nebo v DM drogerii.

5. Vsaďte na vůně
Zapomeňte na těžké vůně. Zkuste osvěžující tělové spršky - pečující tělové spreje. Osvěží, ochladí a dodají i energii. Každý rok má novou edici značka Biotherm, po citrusech voní Cellular Energizing Body Mist od La Prairie nebo krásně chladivá je řada Verbena od L'Occitane.

 

Související články