Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >

6 snadných triků, jak mít ráno po probuzení skvělé vlasy

Také to znáte? Probudíte se a vaše vlasy trčí na všechny strany. Jsou suché, nedrží tvar... no zkrátka klasický „bad hair day“. A dát je pak do nositelného stavu zabere takového času, že je snad lepší je raději umýt a vyfoukat. My však víme, jak tomu příště předejít.

Soňa Kotulková | 13. 10. 2016
Foto: Getty Images
 
Předtím, než budete zkoušet nějaký z těchto triků, je důležité dodržet tyto pravidla:
 
- nikdy nechoďte spát s mokrými vlasy
- vždy si před spaním vlasy dobře pročešte
- kvalitní střih je základ, díky němu se vlasy budou upravovat snadněji
 
1. Splétejte
Když si zapletete z vlasů francouzský cop, zabráníte tím krepatění vlasů a statické elektřině způsobené třením vlasů na prostěradle. Splétejte je však, pokud jsou zcela suché. Důležité také je vlasy příliš neutahovat!
 
2. Vsaďte na kokosový olej
Je to trik všech modelek, když je čeká dlouhý let – dávají si do konečků trošku kokosového oleje. Ten ve vlasech udržuje hydrataci, odstraňuje statickou elektřinu a dodavá jim lesk. Důležité však je používat jen velmi malé množství, aby vlasy nebyly příliš mastné, a hlavně se vyhněte vlasové pokožce. Takže olej opravdu jen do konců!
 
3. Použijte suchý šampon
Chcete-li se probudit s volnými nedbalými vlnami, aplikujte před spaním ke kořínkům suchý šampon na objem – je to nejlepší způsob, jak vlasy odmastit. Pak vlasy pročešte a stáhněte do copu. V dopoledních hodinách budete mít přímo hollywoodské vlny!
 
 

 
4. Zkuste čelenkovou metodu
Je to další způsob, jak dosáhnout dokonalých vln, které budou vypadat, jako byste je kulmovala minimálně hodinu. Jejich „výroba“ vám ale přitom večer nezabere víc než minutu. Co budete potřebovat? Měkkou čelenku – třeba takovou, kterou používáte, když si aplikujete pleťovou masku (nebo postačí i zavázaná silonka okolo hlavy). Musí však být na hlavě příjemná a netlačit! čelenku si dejte na čelo (jako indián). Pak berte pramen po prameni a otáčejte vlasy okolo čelenky. Skvělé tutoriály na toto téma najdete na Youtube, hledejte je pod headbands curls.
 
5. Vyměňte kov za plast
Kovové sponky a náčiní, jako třeba natáčky můžou vlasy pěkně poničit, zatímco spíte. Vybírejte si proto doplňky z plastu nebo nejlépe z pružné pěny (např. natáčky).
 
6. Zatáčejte
Zkuste na noc drdol. Vlasy zatočte do nedbalého vrkoče nebo do nich můžete dát vycpávku, která vypadá jako donut (seženete ji např. v H&M). Abyste se vyspala, je důležité mít drdol hodně nahoře nebo třeba na zátylku. Když se ráno probudíte a vlasy rozpustíte, máte účes hotový – stačí jen pročesat a zalakovat!
 

Související články