Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Krása

Boční pěšinka hlásí comeback! Jak ji nosí celebrity?

Už dávno neplatí, že vlasům by měla dominovat přísná pěšinka uprostřed hlavy. Celebrity, které se při předávání Zlatých glóbů prošly po virtuálním červeném koberci, předurčily, že letošní jaro bude patřit boční pěšince.

Někdo celý život nosí pěšinku uprostřed hlavy, tzv. „na Boženu“, jiný nedá dopustit na boční pěšinku. Pokud patříte do druhého tábora, pak pro vás máme dobrou zprávu. Vypadá to, že letošní rok bude patřit právě tomuto účesu. O stoupající popularitě boční pěšinky hovoří také fakt, že na ni vsadily celebrity, které se 1. března zúčastnily předávání Zlatých glóbů. Na klasickou pěšinku uprostřed hlavy zapomněla třeba Anya Taylor-Joy, Regina King, Amanda Seyfried, Emma Corrin či Margot Robbie.

Co také hovoří ve prospěch boční pěšinky? Především její univerzálnost! Zatímco pěšinka uprostřed hlavy nemusí slušet každému, boční pěšinka je pravý opak. Nejvíce ji ocení především lidé s kulatým, případně srdcovitým tvarem obličeje. Zároveň jde o „drobnost“, která dokáže váš účes ozvláštnit a dodá mu šmrnc. Obzvláště to platí v případě, když prameny vlasů lehce navlníte.

Mohlo by se vám líbit

Vlasové trendy roku 2021? Připravte se na návrat 80. let

Nezkrotné vlny, mullet, vysoký cop nebo shag. Pokud jste si mysleli, že tyto účesy upadly do zapomnění, pak jste byli na omylu. Pusťte si Hříšný tanec, oblečte mrkváče a inspirujte se trendy účesy, které s láskou vzpomínají na osmdesátá léta.
marianne.cz

A jak nosí boční pěšinku celebrity?

Any Taylor-Joy

Herečka Anya Taylor-Joy při předávání Zlatých glóbů doopravdy zazářila. Dokonalé smaragdově zelené šaty od francouzského módního domu Dior doplnila o oslňující šperky. Samotnou třešničkou na dortu byl elegantní účes, kterému dominovala boční pěšinka. Dlouhé blonďaté vlasy následně Anya Taylor-Joy zastrčila za jedno ucho a dala vyniknout diamantové náušnici od Tiffany & Co.

Renée Zellweger

Rozcuch a boční patka? Tahle kombinace si rozhodně říká o vaši pozornost. Důkazem je herečka Renée Zellweger, která se na Zlatých glóbech ukázala s mírně rozcuchanými vlasy.

Amanda Seyfried

Nádech první poloviny minulého století v podání herečky Amandy Seyfried. Pokud vám boční pěšinka připadá nudná, vzpomeňte si na Amandu, a zbytek kadeří natočte. Můžeme vás ujistit, že výsledný look bude přímo hollywoodský!

Emma Corrin

Seriálová princezna Diana si předávání Zlatých glóbů užila ve velkém stylu. Společně se svým kadeřníkem se Emma Corrin domluvila, že napodobí vzhled klauna Pierrota. Kadeřník Daniel Martin rozdělil vlasy na boční pěšinku, a následně je do posledního pramínku uhladil.

Regina King

Herečka a režisérka Regina King ukázala, že ani s boční pěšinkou se nemusíte držet při zemi. Její kadeřník vsadil na nízko položenou pěšinku, díky které se Regina proměnila v novodobou divu. Velký potlesk!

Margot Robbie

Ani australská herečka Margot Robbie se nebála boční pěšinky. Kadeřnice Bryce Scarlett následně vykouzlila jemný objem, aby vlasy nevypadaly zplihle. Výsledek? Více než povedený!

Sarah Catharine Paulson

Sarah Catharine Paulson, kterou můžete znát například z filmu Ratchedová, také zapózovala se svou boční pěšinkou. Americká herečka zastrčila pramínky vlasů za ucho a ukázala krásnou náušnici, která zdobila její ucho.

Mohlo by se vám líbit

Barvy vlasů, které budou letos na jaře trendy

Kadeřnické salony jsou sice zavřené, ale to neznamená, že nemůžeme snít o nové barvě vlasů. Inspirujte se aktuálními trendy, které vsází na přirozené, měděné či pastelové odstíny.
marianne.cz

Související články

Krása
Nejen pro ženy 50+: Nejlepší neinvazivní omlazovací metody, které konkurují i klasickému botoxu

Nejen pro ženy 50+: Nejlepší neinvazivní omlazovací metody, které konkurují i klasickému botoxu

Krása
Jak se v létě nalíčit k vodě: Zjistěte, jaký make-up zvolit a čeho se rozhodně vyvarovat

Jak se v létě nalíčit k vodě: Zjistěte, jaký make-up zvolit a čeho se rozhodně vyvarovat

Krása
Vlasové trendy 2024: Jak se učesat do horkého počasí? Inspirujte se retro stylem Brigitte Bardot nebo baletkami

Vlasové trendy 2024: Jak se učesat do horkého počasí? Inspirujte se retro stylem Brigitte Bardot nebo baletkami

Krása
Nejkrásnější účes roku 2024 vhodný na dovolenou: Vytvořte si romantické plážové vlny

Nejkrásnější účes roku 2024 vhodný na dovolenou: Vytvořte si romantické plážové vlny