Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Krása

Boční pěšinka hlásí comeback! Jak ji nosí celebrity?

Info ikona
Anya Taylor-Joy

Už dávno neplatí, že vlasům by měla dominovat přísná pěšinka uprostřed hlavy. Celebrity, které se při předávání Zlatých glóbů prošly po virtuálním červeném koberci, předurčily, že letošní jaro bude patřit boční pěšince.

Někdo celý život nosí pěšinku uprostřed hlavy, tzv. „na Boženu“, jiný nedá dopustit na boční pěšinku. Pokud patříte do druhého tábora, pak pro vás máme dobrou zprávu. Vypadá to, že letošní rok bude patřit právě tomuto účesu. O stoupající popularitě boční pěšinky hovoří také fakt, že na ni vsadily celebrity, které se 1. března zúčastnily předávání Zlatých glóbů. Na klasickou pěšinku uprostřed hlavy zapomněla třeba Anya Taylor-Joy, Regina King, Amanda Seyfried, Emma Corrin či Margot Robbie.

Co také hovoří ve prospěch boční pěšinky? Především její univerzálnost! Zatímco pěšinka uprostřed hlavy nemusí slušet každému, boční pěšinka je pravý opak. Nejvíce ji ocení především lidé s kulatým, případně srdcovitým tvarem obličeje. Zároveň jde o „drobnost“, která dokáže váš účes ozvláštnit a dodá mu šmrnc. Obzvláště to platí v případě, když prameny vlasů lehce navlníte.

Mohlo by se vám líbit

A jak nosí boční pěšinku celebrity?

Any Taylor-Joy

Herečka Anya Taylor-Joy při předávání Zlatých glóbů doopravdy zazářila. Dokonalé smaragdově zelené šaty od francouzského módního domu Dior doplnila o oslňující šperky. Samotnou třešničkou na dortu byl elegantní účes, kterému dominovala boční pěšinka. Dlouhé blonďaté vlasy následně Anya Taylor-Joy zastrčila za jedno ucho a dala vyniknout diamantové náušnici od Tiffany & Co.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Renée Zellweger

Rozcuch a boční patka? Tahle kombinace si rozhodně říká o vaši pozornost. Důkazem je herečka Renée Zellweger, která se na Zlatých glóbech ukázala s mírně rozcuchanými vlasy.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Amanda Seyfried

Nádech první poloviny minulého století v podání herečky Amandy Seyfried. Pokud vám boční pěšinka připadá nudná, vzpomeňte si na Amandu, a zbytek kadeří natočte. Můžeme vás ujistit, že výsledný look bude přímo hollywoodský!

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Emma Corrin

Seriálová princezna Diana si předávání Zlatých glóbů užila ve velkém stylu. Společně se svým kadeřníkem se Emma Corrin domluvila, že napodobí vzhled klauna Pierrota. Kadeřník Daniel Martin rozdělil vlasy na boční pěšinku, a následně je do posledního pramínku uhladil.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Regina King

Herečka a režisérka Regina King ukázala, že ani s boční pěšinkou se nemusíte držet při zemi. Její kadeřník vsadil na nízko položenou pěšinku, díky které se Regina proměnila v novodobou divu. Velký potlesk!

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Margot Robbie

Ani australská herečka Margot Robbie se nebála boční pěšinky. Kadeřnice Bryce Scarlett následně vykouzlila jemný objem, aby vlasy nevypadaly zplihle. Výsledek? Více než povedený!

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Sarah Catharine Paulson

Sarah Catharine Paulson, kterou můžete znát například z filmu Ratchedová, také zapózovala se svou boční pěšinkou. Americká herečka zastrčila pramínky vlasů za ucho a ukázala krásnou náušnici, která zdobila její ucho.

Zobrazit příspěvek na Instagramu
Mohlo by se vám líbit