Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >

Deset dnů s mrkví

Nevím, jak vy, ale já mám doma ve spíži kbelík mrkve a v mrazničce nepočítaně sáčků s nakrájenými červenými kostičkami. Letos se urodilo! Co s ní?

Klára Mandausová | 8. 10. 2014

Do polévky, jako příloha k hovězímu masu, do odšťavňovače, jistě, tam všude se hodí. Ale nepoleze rodině, když bude každý den na talíři, i ušima? Když jsem projížděla svůj mail, narazila jsem na následující recept. Ráda se s vámi o něj podělím. Je o tom, jak se díky mrkvi pročistit. Udělejte si z ní salát a jezte ho k večeři, píše se v mailu, zabere vám to deset minut a po deseti dnech budete jako znovuzrození. Proč to nevyzkoušet?

Jsou potřeba tři mrkve, pět kapek olivového oleje, toho nejlepšího, co doma máte, deset kapek citronu, dvě polévkové lžíce nasekaných vlašských ořechů (nebo mandlí či jiných oříšků, pokud nemáte rádi vlašské) a jedna lžička medu.

Mrkev nastrouhejte, pokapejte olejem a citronem a smíchejte s medem a ořechy. Salát si dejte vždy dvě hodiny před spaním. Co s vaším tělem provede? Mrkev umí snížit cholesterol, zároveň pročistí trávicí ústrojí a organismus vzpruží a uvolní. Je také bohatá na vitamíny A, B, C, D, E a K a vápník, hořčík, železo, fosfor, křemík a síru. Vše pomáhá detoxikovat játra. Olivový olej pomůže tělu lépe vstřebat vitamíny rozpustné v tucích (A,D,K). Ořechy jsou bohaté na omega 3-mastné kyseliny, díky kterým budete lépe spát, budete mít lepší náladu, ale i pleť, nehty a vlasy. Med a citron působí proti zánětům a posilují obranyschopnost.

Není o čem přemýšlet, jdu strouhat mrkev.  

Související články