Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Marianne bydlení

Inspirace: Koupelna v odstínech zelené

Martina Tomášková a Milan Kříž si koupili dům, který se musí celý zrekonstruovat. Část financí i práce jim uštřila výhra v naší sooutěži. Získali proměnu koupelny.

Redakce Marianne | 18. 06. 2014

V čem byl problém

Dům, který Martina s Milanem koupili, prochází rozsáhlými stavebními úpravami. Protože je to práce ještě na několik měsíců, chtěli mít první hotovou koupelnu a WC. Předchozí majitel měl ale místnost s toaletou jinde, což nebylo zrovna ideální. Původní záchod se tedy zrušil a nový se nechal postavit hned vedle koupelny.

Naše řešení

V obou místnostech jsme položili dlažbu a obklad v hnědém odstínu. Na zdi jsme použili omyvatelnou zelenou a bílou barvu. Koupelna je vybavena sprchovým koutem. Vytápění je v ní řešeno topným žebříkem, WC je zabudováno v podlaze. Úložné prostory jsou v obou místnostech řešeny závěsnou umyvadlovou skříňkou, v koupelně navíc dvěma policovými skříňkami.

Nákupní košík

Proměna

Siko 70 000 Kč

Nábytek 29 140 Kč

Textil 2941 Kč

Celkem 102 081 Kč

Doplňky

Celkem 5256 Kč

Proměna + doplňky

Celkem 107 337 Kč

Milan Kříž a Martina Tomášková jsou oba z Jičína, ale posledních pět let bydleli v Praze. Ruch velkoměsta je už omrzel, a navíc se jim zastesklo po rodině. Před rokem Martina náhodou objevila inzerát na prodej domu v Jičíně, a za výhodnou cenu. Dům tedy s partnerem Milanem koupili a ihned začali s nutnou rekonstrukcí. Martinu napadlo zkusit štěstí v naší soutěži o proměnu koupelny, kterou jsme vyhlásili v letním speciálu Marianne Bydlení&nápady společně s ČSOB. Mladý pár, který se rozhodl jít do tak náročného úkolu, jakým je přestavba domu, si výhru po právu zasloužil. „Vůbec jsme to nečekali, ani jeden z nás nikdy v životě nic nevyhrál. Moc nám to pomohlo, a nejen finančně. Donutilo nás to udělat i novou střechu, kterou jsme plánovali na mnohem později,“ vzpomíná Martina.

_MG_4894_MG_7294

PŘED a PO

Spolu s Milanem získali 70 000 Kč, které do soutěže věnovala firma Siko Koupelny. Do této sumy se vešel nákup sanity, baterií, obkladu, sprchového koutu a skříněk pod umyvadla. „Milan a Martina preferovali klasičtější obklad v přírodním tónu, a tak jsme společně vybrali kolekci hnědých kachliček se strukturovaným povrchem. Zahrnovala i mozaiku z drobných kostiček, která se Martině zalíbila, a tak jsme ji použili na obklad sprchového koutu.

_MG_4906_MG_7335

PŘED a PO

_MG_7412_MG_7418

Místnosti bylo třeba oživit barvou. Navrhla jsem vymalovat zdi v koupelně i na WC sytou zelenou, ale Martina a Milan chtěli tlumenější odstín,“ vysvětluje designérka Janka Murínová. Moderní vzhled do jinak poměrně konzervativní koupelny vnesly barevné doplňky a police z průsvitného plastu. Balík toaletního papíru by se do skříňky pod umyvadlem na WC určitě vešel. Pyramida z roliček na okenním parapetu je ale mnohem originálnější.

_MG_7219_MG_7237

_MG_7268_MG_7193

Související články

Dům
S důrazem na jednoduchost a funkčnost postavili domácí wellness

S důrazem na jednoduchost a funkčnost postavili domácí wellness

Dům
Z předchozích staveb a od rodinných příslušníků jim zbyl stavební materiál a svépomocí postavili dokonalé místo pro odpočinek

Z předchozích staveb a od rodinných příslušníků jim zbyl stavební materiál a svépomocí postavili dokonalé místo pro odpočinek

Byt
Byt s krásnou kuchyní, tradičním krbem, dřevěnými podlahami a kouzelným dětským pokojem

Byt s krásnou kuchyní, tradičním krbem, dřevěnými podlahami a kouzelným dětským pokojem

Dům
V Ostravě vyrostl mini domek z původně hospodářské budovy a je kouzelný

V Ostravě vyrostl mini domek z původně hospodářské budovy a je kouzelný