Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >

Jak v létě pečovat o vlasy?

Léto dává vlasům pořádně zabrat. Slunce a slaná či chlorovaná voda způsobují, že vlasy slábnou, lámou se a ztrácejí svůj lesk. Poradíme vám, jak si zachovat výstavní hřívu i v létě.

Redakce Marianne | 2. 07. 2015

Hydratujte, hydratujte, hydratujte

Vlasy potřebují dostatek vody, aby si zachovaly svůj lesk. Nejinak je tomu s pokožkou hlavy. Proto je třeba dodržovat pitný režim, díky kterému zamezíte vysoušení pokožky. A samozřejmostí by také měl být šampón s hydratačními účinky a UV ochranou.

Tip: Pokud máte extrémně suché vlasy, vyzkoušejte třeba ochranné spreje a hydratační masky.

Krásné vlasy jsou jen ty zdravé

Aby se vlasy nelámaly, byly silné a zvládly letní zápřah, který jste si pro ně nachystala, dopřejte jim živiny a vitamíny. Balzámy, masky a jiné přípravky k péči o vlasy  by se měly stát součástí vaší letní kosmetiky.

Vlasy potřebují především vitamín B a bílkoviny – zařaďte do svého jídelníčku ořechy, ryby nebo doplňky stravy, které vlasy dostatečně vyživí.

Tip: Prvním znakem slabých vlasů jsou roztřepené konečky. Než vyrazíte na dovolenou, zastřihněte slabé a rozlámané konečky – vaše vlasy pak budou silnější a pevnější. Zastřihnutí zvládnete i sama doma, ale určitě si na to raději pořiďte kadeřnické nůžky.

Nezapomeňte na pravidelné balzamování – pořiďte si kvalitní kondicionér, které vaše vlasy obalí ochrannou vrstvou. Nebo můžete vyzkoušet osvědčené babské recepty – opravdu fungují!

Tip: Pokud dáváte přednost přírodním řešením, vyzkoušejte zábal z olivového nebo kokosového oleje. Jednou týdně na vlasy naneste štědrou dávku vybraného oleje, vlasy zabalte do ručníku a nechte hodinu působit. Vlasy umyjte a těšte se z lesklých a vyživených vlasů. Proceduru můžete opakovat jednou týdně.

Pokrývka hlavy i vaše vlasy

Sluneční paprsky jsou někdy zrádné a úpal na sebe nenechá dlouho čekat. Proto je v kufru klobouk nezbytným doplňkem. Navíc před sluncem chrání také vaše vlasy!

Související články