Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >

Krásné nehty nejsou utopie

Toužíte po zdravých nehtech, které se neštěpí a nelámou? S trochou péče, je budete mít i vy.
Zeptali jsme se školitelky značky Alessandro Michaely Štěpanovič ( www.alessandrocr.cz), jak se o ně správně starat.

Klára Mandausová | 10. 10. 2014

Mám bezproblémové nehty, ale čas od času se stane, že se z ničeho nic začnou třepit. Proč a jak tomu zabránit?

Ojedinělé třepení nehtů způsobuje nedostatečná hydratace nehtu. Proto doporučuji třepivé nehty nejdřív dokonale zaleštit, tak aby nebylo třepení vidět pouhým okem a poté hydratovat. Ideální jsou přípravky obsahující biotin, mango a bambucké máslo. 

Jaký odlakovač je k nehtům nejšetrnější?

Určitě odlakovač bez acetonu. Na trhu jich je mnoho odlakovačů. Jak poznáte ten opravdu dobrý? Otestujte si ho na pokožce hřbetu ruky. Pokud po něm zůstane na kůži bílé, vysušené místo, není dobrý. Ty nejlepší odlakovače obsahují navíc drahé ingredience jako je třeba růžový olej nebo lecitin.  

Je třeba v zimě o nehty speciálně pečovat?

Zima, chladné a mrazivé počasí způsobují rychlejší vysušování pokožky rukou a nehtů. Čím jsou nehty sušší, tím se více lámou a třepí. Proto doporučuji intenzivně hydratovat nehty i nehtovou kůžičku. Ideálně přípravky s bambuckým máslem. 

Stříhat nehty nebo je raději zkracovat pilníkem?

Určitě pilovat, je to sice pomalejší, ale vyplatí se to. Hlavně majitelky lámavých a třepivých nehtů by měly zapomenout na nůžky. Pilník je ten nejpřirozenější nástroj, který nehty obrušuje. I zvířátka v přírodě si své drápky obrušují. Nejlepší je klasický papírový pilník. Vždy při výběru pilníku zohledňujte jeho hrubost - pro tvrdé nehty hrubost 100, pro třepivé/lámavé nehty hrubost 120 a pro měkké nehty hrubost 180. 

Co nehtům nejvíce škodí? 

Škodlivých vlivů je víc. Mezi ty, které nemůžeme ovlivnit, patří například nemoci, léky, povolání, při kterých dochází ke kontaktu s chemikáliemi a desinfekcemi. Pak je ale spoustu vlivů, které ovlivnit můžeme. To je špatná péče, respektive žádná péče, kouření, kousání nehtů, používání přípravků, o kterých nic nevíme nebo špatné návyku typu stříhání nehtů a kůžičky nůžkami. 

Související články