Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >

Téměř 400 z vás testovalo nové krémy Nutra Effects od Avonu. Jak obstály?

Zajímalo nás hlavně hodnocení krému ve třech základních kategoriích – hydratace, konzistence, jemnost, a pak také váš pocit – jak jste byly s používáním krému Nutra Effects spokojeny obecně. A jak to dopadlo? Výborně, musíme říct.

Redakce Marianne | 3. 08. 2015

Dokonalá hydratace díky zázračným chia semínkům
Jestli se zajímáte o zdravou stravu, už jste o nich možná slyšeli. Chia semínka, super potravina dneška. Vaří z nich Jamie Oliver, neobejde se bez nich žádné centrum zdravé výživy, nutriční poradci jsou z nich nadšení. V čem že spočívá jejich tajemství? Chia semínka jsou bohatým zdrojem vlákniny a navíc na sebe dokáží navázat až dvanáckrát více vody, než je jejich objem! Pokud je dáte do krému, zajistí pleti díky svým hydrofilním vlastnostem nevídanou hydrataci a vláčnost. Kromě toho obsahují křemík, vápník, velké množství vitamínu B a například 9x více omega 3 a 6 mastných kyselin než má sója a ostatní semínka a zrna. Chia semínka jsou rovněž významnými antioxidanty a obsahují vysoký podíl proteinů důležitých pro tvorbu kolagenu. A díky přítomnosti elektrolytů (draslík, hořčík, sodík) zajišťují správnou regulaci energie a toku vody skrze buněčné memrány.
2

Lehká textura
Krémy si ale člověk nevybírá jen s ohledem na jejich složení, musí mu vyhovovat i jejich konzistence. V tom by se například měl lišit i váš letní a zimní krém. Ten na léto by měl mít lehčí texturu, v zimě bychom naopak měli sáhnout po krému výživnějším – pocitově mastnějším -, který pokožku lépe ochrání. Testovaný Hydratační krém Nutra Effects od vás za konzistenci dostal v průměru 8 hvězdiček z 10 a jeho textura vás vážně potěší. Jak nám ve svém hodnocení napsala Martina Blaschová: „Decentně parfemovaný krém mě překvapil svým lehkým složením. Okamžitě se vstřebá a pleť je po něm hebká. Jsem s ním spokojená a určitě ho doporučím svým známým.“
3
5 řad pro všechny druhy pleti
Testovaná modrá řada Hydratačních krémů je určena pro pleť všech věkových kategorií a její plus spočívá především v hloubkové hydrataci pokožky. Nutra Effects ale nabízí i další řady pro ženy se specifičtějšími požadavky. Například Rozjasňující řada pro unavenou pleť, která díky výtažkům z exotické rostliny strelície vrací pokožce jas a zdraví tón. Dále Obnovující a Omlazující řada pro pleť 35+ a 45+, jejichž výjimečnost stojí na výtažcích ze semínek granátového jablka, které v pokožce stimulují produkci kolagenu a tím přispívají k její pevnosti a mladistvému vzhledu. A nakonec nesmíme zapomenout na Matující řadu, která myslí na potřeby problematické pleti se sklonem k maštění. Vybere si tu zkrátka každý.

Advertisement

Související články