Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >

ZÁKLADY LÍČENÍ: 8 fíglů slavné vizážistky pro bezchybný make-up

Jméno Pat McGrath vám možná v první chvíli nic neřekne, ale jména Scarlett Johansson, Gwen Stefani nebo Madonna už ano. Tato slavná britská vizážistka spolupracuje nejen s hvězdami showbyznysu, ale pravidelně líčí modelky na haute couture přehlídkách nebo na focení kampaní. A prý s sebou pokaždé táhne třicet až padesát taštiček s produkty... Je tedy jasné, že patří k nejpovolanějším lidem na světě, kteří mohou udílet rady ohledně líčení. Tady jsou její základní tipy, jak pracovat s make-upem.

Ivona Šouralová | 22. 08. 2016

1. Když nanášíte řasenku, začnete u kořínků a několikrát s ní zavrťte sem a tam, abyste dodala co nejvíc mascary, pak teprve přejděte ke koncům řas. Když totiž aplikujete řasenku rovnoměrně po celé délce, je to pro konečky řas příliš, slepují se a těžko jim dodáte krásný zatočený tvar. Doporučuju také střídat techniky – nejprve nanášejte řasenku horizontálně, abyste dodala řasám objem, a posléze ji držte vertikálně, abyste krásně oddělila jednotlivé řasy. 

2. Abyste zakryla tmavé kruhy pod očima, nejprve štětcem na ruce smíchejte trochu make-upu a korektoru, rozetřete pod očima a poté ještě pro přirozený efekt vklepejte prsty. Trochu jemně třpytivého rozjasňovače dejte na spánky a lícní kosti – tato partie bude odrážet světlo a perfektně projasní celý obličej. 

3. Chcete-li dosáhnout perfektně hladké pleti, vklepávejte make-up svými prsty. Jejich teplo umožní lepší roztírání a vy docílíte přirozenějšího efektu. 

4. Předtím, než si budete líčit rty, do nich vklepejte trochu tekutého korektoru nebo make-upu. Tím vytvoříte základ pro pěknou čistou konturu. Já jdu vždycky malinko za hranici přirozené linie rtů, vykreslím tvar a poté konturkou vyplním i zbytek. Vždy také aplikuju několik vrstev rtěnky, abych docílila skutečně sytého odstínu a trvanlivého efektu. 

ČTĚTE TAKÉ: 5 beauty produktů, o kterých jste netušila, že je potřebujete

5. Pokud potřebujete opticky schovat dvojitou nebo větší bradu, naneste pod čelistní kosti trochu tmavšího pudru – jen dejte pozor, aby byl matný a ne rozjasňující (to by vytvořilo přesně opačný efekt).

6. Abyste docílila přirozeného looku, používejte tvářenku ve dvou odstínech. Mohou být podobné, ale i úplně jiné: jeden světlejší, jeden tmavší. 

7. Chcete efekt hustých, ale přirozených řas? Naneste ke kořínkům černou řasenku a ke konečkům hnědou. Tento trik vám umožní uchovat měkký pohled, ale současně dodá vašim očím výraz. 

8. K vytvarování obočí nejvíc doporučuju používat tenoučkou tužku v podobné barvě, kterou doplníte tvar a chybějící chloupky, a se štětečkem na opačném konci. Tím poté rozmažete tužku a pročečete celé obočí, čímž dodáte přirozený „finiš“.

Zdroj: Brightside.me

 

 

 

ZÁKLADY LÍČENÍ: 8 fíglů slavné vizážistky pro bezchybný make-up

Související články