Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Krása

Dokonalá manikúra krok za krokem: Jak na gelové nehty z pohodlí domova

Toužíte po krásných gelových nehtech, ale nemáte čas nebo chuť chodit do salonu? Žádný problém! Přinášíme vám podrobný návod, jak si vytvořit perfektní gelové nehty přímo doma. Stačí jen několik jednoduchých kroků a vaše nehty budou vypadat jako od profesionála. Pojďme se na to společně podívat!

Veronika Zvonková | 6. 06. 2024

Co budete potřebovat

Základem je samozřejmě samotný gel, tipy nehtů (pokud nemáte své dostatečně dlouhé) a UV lampa. Stejně tak si k ruce připravte nástroje pro dokonalou přípravu nehtůVětšinou se všechny potřebné produkty nacházejí v sadě určené pro domácí modeláž nehtů. Takový set obsahuje: buničinu, tipy, lepidlo na nehty, gilotina na tipy (pro zkrácení tipů), pilníky na nehty, štětec pro odstranění nehtového prachu, štětce na nanášení gelu, leštící blok, čistič nehtů, UV lampu, jednofázový gel (slouží jako podkladový, modelovací i závěrečný), ukončovací gel (výpotkový), primer, olejíček pro ošetření nehtové kůžičky a pomerančové dřívko.

Některé sady obsahují i barevné gely, nicméně jde o otázku vkusu, takže je dobré si barevný gel spíše přikoupit podle sebe zvlášť.

Mohlo by se vám líbit

“Nonicure” nehty: Trendy manikúra, která ovládne letošní sezónu

Zdá se, že od popularity trendu dlouhých a barevných nehtů se pomalu a jistě ustupuje. Prostor letos opět dostávají jednoduché, elegantní, ale stále dokonale upravené nehtové designy, které naprosto ovládnou sezonu roku 2024. Už jste slyšeli o tzv. “nahých nehtech” neboli "nonicure"?
marianne.cz

Krok 1: Příprava nehtů

Začněte tím, že důkladně očistíte nehty od starého laku a nečistot. Použijte alkohol nebo čistič nehtů k odstranění mastnoty a opatrně zatlačte kůžičku. Pilníkem upravte tvar nehtů podle vašich představ a jemně zdrsněte povrch nehtů pro lepší přilnavost gelu.

Pokračujte nanesením tenké vrstvy primeru, který necháte po dobu cca 30 vteřin zaschnout na vzduchu. Pokud nemáte nehty dostatečně dlouhé, nalepte tipy a upravte do požadovaného tvaru gilotinou na tipy a pilníkem. Následně je potřeba tip zapilovat a povrch zdrsnit.

Krok 2: Nanesení základního nátěru (base coat)

Naneste tenkou vrstvu základního nátěru a nechte ji vytvrdit pod UV lampou podle pokynů výrobce (obvykle 30 až 60 sekund). Tento krok je klíčový pro správné přilnutí gelového laku k nehtu a zajištění dlouhé výdrže.

Krok 3: Aplikace barevného gelového laku

Naneste první tenkou vrstvu barevného gelového laku. Ujistěte se, že vrstva je rovnoměrná, a nechte ji vytvrdit pod lampou (obvykle 60 až 90 sekund). Pro dosažení intenzivnější barvy můžete nanést druhou vrstvu gelového laku a opět nechat vytvrdit.

Krok 4: Nanesení vrchního nátěru (top coat)

Naneste tenkou vrstvu vrchního nátěru, který dodá nehtům krásný lesk a ochrání barvu před poškozením. Nechte vrchní nátěr vytvrdit pod lampou. Tento krok zajišťuje dlouhou životnost gelových nehtů a jejich odolnost proti odlupování.

Mohlo by se vám líbit

Domácí nehtové studio: Jak si vytvořit perfektní manikúru v pohodlí domova?

Otevření salonů je v nedohlednu a vaše manikúra žalostně volá po úpravě? Vyzkoušejte náš manuál. V cíli na vás čeká odměna v podobě bezchybné upravených nehtů.
marianne.cz

Krok 5: Dokončení a péče

Použijte čistící ubrousek namočený v alkoholu nebo nehtovém čističi k odstranění lepivého povrchu (inhibiční vrstvy) z nehtů. Nakonec aplikujte olejíček na kůžičku, který dodá vašim nehtům i okolní pokožce potřebnou hydrataci a výživu.

Tipy pro perfektní gelové nehty

  • Trpělivost: Nanášejte gelové laky v tenkých vrstvách a vždy je nechte důkladně vytvrdit. Příliš silné vrstvy mohou vést k nerovnoměrnému vytvrzení a odlupování.

  • Čisté prostředí: Pracujte v čistém prostředí, abyste minimalizovala riziko ulpění prachu a nečistot na nehty.

  • Správné skladování: Gelové laky skladujte na chladném a suchém místě mimo dosah přímého slunečního světla.
Zdroj článku

Související články

Krása
Nejkrásnější manikúra léta 2024: Vedou netradiční barvy i motiv šťavnatého ovoce

Nejkrásnější manikúra léta 2024: Vedou netradiční barvy i motiv šťavnatého ovoce

Krása
Nejen pro ženy 50+: Nejlepší neinvazivní omlazovací metody, které konkurují i klasickému botoxu

Nejen pro ženy 50+: Nejlepší neinvazivní omlazovací metody, které konkurují i klasickému botoxu

Krása
Jak se v létě nalíčit k vodě: Zjistěte, jaký make-up zvolit a čeho se rozhodně vyvarovat

Jak se v létě nalíčit k vodě: Zjistěte, jaký make-up zvolit a čeho se rozhodně vyvarovat

Krása
Vlasové trendy 2024: Jak se učesat do horkého počasí? Inspirujte se retro stylem Brigitte Bardot nebo baletkami

Vlasové trendy 2024: Jak se učesat do horkého počasí? Inspirujte se retro stylem Brigitte Bardot nebo baletkami