Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Krása

“Nonicure” nehty: Trendy manikúra, která ovládne letošní sezónu

Zdá se, že od popularity trendu dlouhých a barevných nehtů se pomalu a jistě ustupuje. Prostor letos opět dostávají jednoduché, elegantní, ale stále dokonale upravené nehtové designy, které naprosto ovládnou sezonu roku 2024. Už jste slyšeli o tzv. “nahých nehtech” neboli "nonicure"?

Aneta Akgül | 26. 03. 2024

Dokonale upravené, avšak naprosto minimalistické nehty

Nahé nehty”, anglicky také “nonicure”, je název nehtového designu, který se může zdát naprosto obyčejný. Jedná se totiž o upravené nehty, které na sobě mají jednoduchou průhlednou bázi a nic víc. Zdá se tedy, že trendy v manikúře se pomalu oprošťují od barevných a dlouhých nehtů a řídí se heslem “v jednoduchosti je krása”. Tato věta totiž naprosto dokonale vystihuje celou podstatu nehtového designu “nahých nehtů”.

 

Mohlo by se vám líbit

Omládněte o několik let díky líčení! Vizážistka radí jednoduché triky pro ženy 30, 40 a 50 let

Každá jsme jiná. Jsou ženy, které by bez hodiny strávené s líčidly před zrcadlem nezačaly svůj den. Pak jsou takové, které si bohatě vystačí s BB krémem, řasenkou a leskem na rty a jsou s výsledkem spokojené. Málo není ani těch, jež do kosmetické taštičky sahají jen při speciálních příležitostech. Ať už jste kterýkoliv typ, platí pro vás stejná pravidla. Aby vám to slušelo, je potřeba líčení přizpůsobit svému věku. Jak? S tím nám poradila vizážistka Silvie Siegr.
marianne.cz

Sbohem barevné designy, je čas na jednoduchost

Juanita Huber-Millet, zakladatelka předního londýnského řetězce nehtových salónů jménem Townhouse potvrzuje, že neutrální nehty zažívají právě teď svou chvíli slávy. „Od zahájení provozu Townhouse Kensington byl zaznamenán opravdu velký zájem o přirozený vzhled nehtů s neutrálním designem," uvedla pro britský web časopisu Harper’s Bazaar. Přirozená manikúra je stále oblíbenější v salónech po celém Londýně, a nejen v nich. „Podstatou je velmi čistá a minimalistická péče s důrazem na dokonalou úpravu nehtové kůžičky a dokonalou úpravu nehtové plochy podle přání zákazníka - lesklou, saténovou nebo matnou." Stále rostoucí popularita má podle ní své opodstatnění: „Je to jako nový symbol statusu pro naše klienty,” říká.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

“Nahé nehty” milují i světové celebrity

Většina známých osobností se snaží barvu svých nehtů sladit s outfitem či celkovým stylem. Na obyčejné průhledné laky na nehty a báze se v posledních letech tak trochu zapomnělo, teď se ovšem opět vrací na výsluní. A není se čemu divit. Nehty bez výrazného designu se hodí naprosto ke všemu - ať už se chystáte do kanceláře, na oběd s přáteli, nebo třeba na diskotéku či ples. Nemusíte řešit barvu ani design, protože “nahé nehty” jsou naprostá jistota, kterou zkrátka nešlápnete vedle. Ostatně, své o tom ví i některé světové celebrity.

Například Sarah Jessica Parker aneb Carrie ze seriálu Sex ve městě na “nahé nehty” sází již od nepaměti. Její ruce působí čistě a elegantně, ale díky perfektní úpravě mají zároveň krásně ženský dojem. V poslední době jsme “nahé nehty” zaznamenali i na modelce Sophii Richie či filmové Barbie, Margot Robbie. Zapomenout nesmíme ani na britskou princeznu Kate, která se spíše než k barevným nehtům přiklání právě k “nahým nehtům”.

Info ikona
Princezna Kate

Trendy nehty z pohodlí domova

Obrovská výhoda, kterou tento nehtový trend přináší je ta, že si stylovou manikúru zvládnete jednoduše udělat i z pohodlí domova bez toho, aniž by pro vás byla extra pracná. Stačí pouze pečlivě začistit kůžičky kolem nehtů a zbavit se všech záděrů. Nehty opilujte do požadovaného tvaru, vyhlaďte povrch nehtů pomocí leštícího bloku na nehty a následně aplikujte svůj oblíbený kvalitní průhledný lak na nehty. Jednodušší způsob k tomu, jak mít trendy a elegantní nehty už snad neexistuje.

 

Mohlo by se vám líbit

Trendy obočí 2024: Dominovat bude přirozenost, úzkému obočí ale také ještě neodzvonilo

Obočí hraje na obličeji obrovskou roli, a je tedy zásadní mu věnovat stejně tolik pozornosti, jako třeba vlasům či pleti. Trendy se totiž mění i v této oblasti. Letos budou trendům v obočí dominovat hned tři styly, které na všech uvidíme zřejmě nejčastěji. Je jen na vás, jaký styl si vyberete.
marianne.cz
Zdroj článku

Související články

Krása
5 typů mikáda, které dominují létu 2024: Dejte šanci francouzské eleganci nebo italské vášnivosti

5 typů mikáda, které dominují létu 2024: Dejte šanci francouzské eleganci nebo italské vášnivosti

Krása
7 mýtů v péči o pleť, které je na čase vyvrátit: Zubní pasta pupínky neléčí, botox může vypadat přirozeně

7 mýtů v péči o pleť, které je na čase vyvrátit: Zubní pasta pupínky neléčí, botox může vypadat přirozeně

Krása
Nejlepší účes pro léto 2024: Vsaďte na nadčasový střih, který ženy milují už 60 let

Nejlepší účes pro léto 2024: Vsaďte na nadčasový střih, který ženy milují už 60 let

Krása
Trendy barvy laků na nehty na léto 2024: Dejte prostor fantazii a propadněte těm nejkrásnějším nehtovým stylům

Trendy barvy laků na nehty na léto 2024: Dejte prostor fantazii a propadněte těm nejkrásnějším nehtovým stylům