Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Krása

Kadeřnice doporučuje překvapivý odstín, který je odvážný, trendy a sluší mladým i starším ženám

Ačkoliv se šedé odstíny vlasů těší již několik let velké popularitě, rozdělují společnost na ty, kteří jim propadli, a na ty, kteří nad touto nezvyklou barvou pohoršeně kroutí hlavou. Každopádně už dávno není pravda, že se šedá na mladé ženy nehodí. Zeptali jsme se profesionální kadeřnice Kateřiny Hamplové, co si o tomto trendu myslí, komu sluší a co obnáší péče o šedé vlasy.

Šedé odstíny byly velmi populární v posledních několika letech, a to zejména mezi mladšími ženami, které hledaly odvážný a moderní vzhled. Podle kadeřnice Kateřiny Hamplové jsou i dnes stále velmi oblíbené, i když móda se neustále mění a objevují se nové trendy.Šedá barva vlasů si udržuje svou eleganci a originalitu. Je také velmi vyhledávána pro pohodlnější odrůstání, které není tolik viditelné jako například u černě obarvených vlasů,“ říká.

Mohlo by se vám líbit

Nejkrásnější barva vlasů pro rok 2024: Sluší každé ženě v každém věku

Barva roku 2024 se stává i nejvíc trendy barvou na vlasy pro letošní rok. Nádherná broskvová „peach fuzz“ přináší novou dimenzi ženskosti a smyslnosti. Tento trend je jemný a přesto výrazný. Jakým všemožným způsobem se s tímto odstínem dá kouzlit a co o něm říká Kristýna Bláhová z Hairdreams by Yes?
marianne.cz

Komu budou šedé odstíny slušet

Dávno neplatí, že šedé vlasy jsou pouze pro zralé dámy. „Šedé odstíny jsou v posledních letech velmi populární a mají svůj jedinečný půvab. Jsou moderní, elegantní a mohou dodat ženě sofistikovaný a stylový vzhled, má jasno profesionální kadeřnice Kateřina Hamplová ze salonu Klier. Podle jejího názoru si mohou tuto barvu dovolit ženy všech věkových kategorií. „Mladší dívky mohou dosáhnout odvážného a moderního vzhledu, zatímco ženy středního a staršího věku mohou elegantně doladit své přirozeně šedivějící vlasy. Každá si může najít svůj odstín, který bude ladit s jejím stylem a osobností. Zralým dámám bych doporučila styl podtrhnout rudou rtěnkou, kombinace se šedými vlasy působí velmi elegantně,“ konstatuje kadeřnice a dodává, že je třeba myslet na to, že každé ženě sluší jiné odstíny a velmi také záleží na stylu oblékání a celkovém životním stylu.

Přesto se Kateřina Hamplová nechává slyšet, že obecně platí, že světlejší oči a typy pleti mohou šedou barvu dobře unést. Tmavovlásky s tmavýma očima by měly být opatrné, protože kontrast může být příliš silný a barva má pak tendenci působit nepřirozeně. Před finálním rozhodnutím je proto vždy dobré vše konzultovat s kadeřníkem, který doporučí nejvhodnější odstín a styl.

Co je dobré vědět, než se pro šedé odstíny odhodláte

„Když přijde zákaznice se žádostí o šedý odstín, nejdůležitější je upozornit ji na nutnost pravidelné údržby a péče, která je v tomto případě specifická,“ upozorňuje Hamplová a dodává, že je důležité používat šampony a kondicionéry určené pro barvené vlasy, které pomohou udržet odstín jasný a zabrání žloutnutí. „Žena si může dovolit odrosty, ale měly by být minimální, aby účes vypadal upraveně. Kromě toho je vhodné líčit se o něco výrazněji, aby nedošlo k příliš bledému vzhledu. Rovněž je důležité pravidelně navštěvovat kadeřníka, aby se udržel tvar účesu a šedá barva byla stále svěží,“ říká zkušená profesionálka.

Podle čeho se rozhodnout, když stále nad šedými vlasy váháte

Ženám, které se rozhodují, zda do tohoto odvážného kroku jít, by kadeřnice doporučila nejdřív zkusit dočasné řešení, jako jsou tónovací šampony nebo barvy, které se vymyjí po pár umytí. Tím získají představu, zda jim barva bude slušet, aniž by se musely zavázat k trvalému barvení. Toto však platí jen u světlovlasých žen, protože tmavé vlasy pouhým tónováním nelze obarvit. Je důležité, aby se žena s novou barvou vlasů cítila komfortně a sebevědomě. ​​Nicméně, pokud se rozhodnete hřívu barvit do šedých odstínů, tato změna není nenávratná a jde snadno přebarvit na jiný odstín,“ říká na závěr Hamplová.

Podívejte se, jak šedé odstíny mohou ženám a dívkám slušet:
Zdroj článku

Související články

Krása
Toužíte po dokonale oholených nohách? Možná děláte jednu zásadní chybu

Toužíte po dokonale oholených nohách? Možná děláte jednu zásadní chybu

Krása
Nejlepší make-upy podle redakce Marianne: Vybíráme produkty vhodné pro letní dny

Nejlepší make-upy podle redakce Marianne: Vybíráme produkty vhodné pro letní dny

Krása
Jednoduché triky, jak udělat z obyčejného culíku luxusní účes: Vše zvládnete za pár vteřin

Jednoduché triky, jak udělat z obyčejného culíku luxusní účes: Vše zvládnete za pár vteřin

Krása
4 letní střihy ofin, které vládnou trendům 2024: Inspirujte se Pařížankami i retro stylem

4 letní střihy ofin, které vládnou trendům 2024: Inspirujte se Pařížankami i retro stylem