Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Krása

Důkaz, že šedá barva ve vlasech je trendy! Vyzkoušejte grombré

Info ikona
šedé vlasy

O tom, že šedá je dobrá, nás přesvědčil už filmový snímek Fifty Shades of Grey. Aktuálně se ale šedá barva stala důležitou součástí vlasového trendu s názvem grombré, který bortí mýty o šedinách a dokazuje, že přirozenost je tou nejlepší ženskou zbraní.

Španělská královna Letizia, hollywoodská hvězda Salma Hayek nebo oscarová herečka Helen Mirren. To je jenom malý výčet slavných žen, které se rozhodly pro přirozenost a ukazují, že šediny jsou nedílnou součástí lidského života. Jejich přístup k šedivým vlasům rozhodně není ojedinělý.

Také vlasové trendy reagují na volání po přirozenosti, a tak čím dál tím častěji vídáme ženy, které se pyšní bujnou šedivou kšticí nebo vlasy, ve kterých se leskne několik pramínků šedin. A protože po takových vlasech touží i ženy, které ještě šediny nemají, vznikl nový kadeřnický termín, a zároveň trend, s názvem grombré.

Mohlo by se vám líbit

Když grombré přichází přirozeně

Našla jste ve svých vlasech první známky šedin? Výborně! Jste na nejlepší cestě ke grombré, vlasovému trendu, který vznikl spojením slov grey (šedá) a omrbé. V žádném případě tedy šedé vlasy nepřebarvujte, naopak jim dopřejte maximální péči. Myslete na to, že jakmile vlasy zešednou, získají přirozeně teplý tón. Pokud ale chcete grombré, pak se vyplatí sáhnout po stříbrném šamponu, který teplé tóny neutralizuje a naopak vašim šedinám dodá chladný nádech.

Následně už je na matce přírodě, jak si s vašimi šedinami pohraje. Možná se po několika měsících vaše grombré promění v plnohodnotné šedé vlasy, možná bude pár stříbrných pramínků zdobit vlasy ještě několik měsíců.

Když grombré potřebuje pomoci

Šediny v nedohlednu, a přesto toužíte po grombré? V takovou chvíli je důležité, abyste zvážila všechna pro a proti. Odborníci tvrdí, že přebarvovat velmi tmavé vlasy na šedou barvu, nedělá dobrotu. Šedá až stříbrná barva totiž vyžaduje naprosté odbarvení, které potrápí vaši peněženku i time management.

Na druhou stranu ženy, které nemají barvené vlasy, a zároveň se pyšní světlejšími vlasy, mohou o grombré přemýšlet. I v tomto ohledu ale platí, abyste se svěřila do rukou zkušeného kadeřníka, který ví, jak správně s šedivou barvou pracovat. Jedině tak budete mít jistotu, že výsledná podobna grombré bude perfektní.

Zobrazit příspěvek na Instagramu
Zobrazit příspěvek na Instagramu
Zobrazit příspěvek na Instagramu
Zobrazit příspěvek na Instagramu
Zobrazit příspěvek na Instagramu
Mohlo by se vám líbit