Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Krása

Nejkrásnější barva vlasů: Po platinové a teplých odstínech přichází odstín „peach fuzz“

Barva roku 2024 se stává i nejvíc trendy barvou na vlasy pro letošní rok. Nádherná broskvová „peach fuzz“ přináší novou dimenzi ženskosti a smyslnosti. Tento trend je jemný a přesto výrazný. Jakým všemožným způsobem se s tímto odstínem dá kouzlit a co o něm říká Kristýna Bláhová z Hairdreams by Yes?

Platinová blond, která vládla roku 2022, byla v roce 2023 nahrazena teplými a přirozenými odstíny. Nyní, v době stále přetrvávající Barbiemanie a lásky ke všemu růžovému, nastupuje na scénu další pěkný pastel. To vše díky barvě roku Pantone: peach fuzz (broskvové chmýří). Do tohoto ovocného odstínu se můžete zahalit úplně celí od laku na nehty, přes oblečení a doplňky až po barvu na vlasy, kde patrně udělá tu vůbec největší parádu.

 

Mohlo by se vám líbit

Barvou roku 2024 je jemně broskvová: Jak ji zařadit do svého šatníku?

Zatímco rok 2023 patřil výrazné růžové Viva Magenta, v následujícím roce si vychutnáme něžné objetí broskvového chmýří. Seznamte se s odstínem Peach Fuzz, který společnost Pantone představila jako barvu roku 2024.
marianne.cz

Komu bude barva vlasů peach fuzz slušet?

Výhodou této barvy je, že má nekonečnou škálu odstínů od pomerančově oranžové přes korálovou až po jahodově růžovou. Slušet tedy bude každému. „V Hairdreams by Yes vždy posoudí sama kadeřnice, co bude klientce slušet a jaký přesný odstín peach fuzz jí sedne. Záleží na barvě očí, pleti, stylu oblékání, líčení i jejího zaměstnání,“ říká Kristýna Bláhová. Obecně platí, že střední a tmavší odstíny pleti by se měly držet odstínů do oranžova, zatímco světlejší s růžovými podtóny by se měly přiklonit ke spíše narůžovělé broskvové. Peach fuzz nabízí obojí.

Peach fuzz má hodně blízko k jahodové blond a světlejší růžové, ale s nádechem oranžové. Zvolit si můžete také intenzitu barvy. Zda chcete tento odstín jen v lehkém nádechu, nebo jako melíry či si necháte touto broskvovou jen oživit konečky, je čistě na vás. Odvážné a divočejší povahy do toho mohou jít samozřejmě naplno a zvolit výraznou, nezpochybnitelnou intenzitu barvy. „Mně osobně se tyto odstíny velice líbí. Dá se s nimi krásně čarovat,“ potvrzuje Kristýna. Samozřejmě jasnější a zářivější bude na blonďatých vlasech, nicméně ani pro tmavší vlasy není tabu.

Jak si o tento trend správně říct

Aby barva dokonale vynikla, bude třeba mít základ přibližně na odstínu 9 až 10 blond. Pokud máte přirozeně blonďaté vlasy, nebo blond melír, mohla by vám stačit rovnou barva. U tmavších vlasů bude třeba celoplošné odbarvení. Abyste měli jistotu, že si v té záplavě různých odstínů peach fuzz s kadeřnicí rozumíte, je dobré ukázat jí fotku, aby měla vaši jasnou představu.

Mohlo by se vám líbit

Vyjděte z domu s vlasy jako od kadeřníka aneb Jak o své vlasy pečovat jako v salónu

Jistě všechny znáte ten úžasný pocit, když vyjdete z kadeřnického salónu. Vaše vlasy jsou tak nějak lehčí, hebčí, lesklejší a k tomu krásně upravené. Dosáhnout tohoto profesionálního vzhledu jde přitom i doma, když víte, jak správně na to.
marianne.cz

Na následnou údržbu není tento odstín nijak náročný, ovšem, jak už to u těchto barev bývá, celkem rychle se vymývají. Je dobré pořídit si broskvový, nebo růžový kondicionér, kterým budete jednou za dva týdny odstín udržovat. Nicméně může být také zábavné, nechat si barvu postupně vymýt a užívat si každý nově vzniklý světlejší odstín.

 

Krystýna Bláhová nám také prozradila, co dalšího ohledně barev a střihů bude letos trendy. Nadčasová klasika baleyage zůstává stále in, ale budou převažovat spíše kombinace měděných nebo pastelových barev. Co se týká střihu, v tomto roce se zdůrazňuje přírodní krása a péče o vlasy, znamená to, že dlouhé a zdravé vlasy budou žádané. Do módy se také vrací ležérní i retro vlny.“

 

Trendy barva na vlasy 2024
Zdroj článku

Související články

Krása
7 mýtů v péči o pleť, které je na čase vyvrátit: Zubní pasta pupínky neléčí, botox může vypadat přirozeně

7 mýtů v péči o pleť, které je na čase vyvrátit: Zubní pasta pupínky neléčí, botox může vypadat přirozeně

Krása
Nejlepší účes pro léto 2024: Vsaďte na nadčasový střih, který ženy milují už 60 let

Nejlepší účes pro léto 2024: Vsaďte na nadčasový střih, který ženy milují už 60 let

Krása
Trendy barvy laků na nehty na léto 2024: Dejte prostor fantazii a propadněte těm nejkrásnějším nehtovým stylům

Trendy barvy laků na nehty na léto 2024: Dejte prostor fantazii a propadněte těm nejkrásnějším nehtovým stylům

Krása
Nejkontroverznější kosmetické trendy roku 2024: Propadnete odbarvenému obočí nebo 3D manikúře?

Nejkontroverznější kosmetické trendy roku 2024: Propadnete odbarvenému obočí nebo 3D manikúře?