Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Krása

Výběr 8 nejlepších šamponů na základě testování: Kvalitní seženete i do 50 Kč v supermarketu

Vybrat šampon není nic snadného, zejména když máte suché či lámavé vlasy. Proto bychom vám s touto volbou rádi pomohli. Přinášíme vám tipy na ty nejlepší šampony na poškozené vlasy.

Tereza Čaladi | 16. 02. 2024

Vlasy jsou specifickým druhem umění. Říká se o nich, že jsou korunou krásy a když je nemáme hezky upravené, cítíme se nesvé. Zároveň to s nimi ale není vůbec jednoduché. Ke kadeřnici bychom měly chodit zhruba každých šest týdnů, optimálně používat pomůcky, které nám pomáhají s jejich růstem, a samozřejmě masky a kondicionéry. A i tak se někdy cuchají! Nicméně pokud je to váš případ, možná používáte jenom špatný šampon. Třeba váš problém vyřeší některý z níže uvedených.

Dobré a levné: šampony do 50 Kč

Časopis dTest, který se specializuje na nezávislé testování, v roce 2019 zveřejnil výsledky testování regeneračních šamponů – tedy těch zaměřených na poškozené vlasy. „Při hodnocení šamponů jsme si na pomoc zavolali běžné uživatelky, profesionální kadeřníky i laboratorní odborníky. Šlo nám o to posoudit jednotlivé přípravky co nejkomplexněji a zohlednit tak všechny faktory, které mohou být pro spotřebitele při výběru a následné koupi důležité,“ stojí v popisu testování. „Šampony otestovalo v domácím prostředí v průběhu pěti měsíců 55 dobrovolnic. Jednalo se o ženy s poškozenými vlasy ve věku 23 až 68 let. Každá z nich obdržela 20 vzorků přípravků v univerzálních bílých lahvičkách o objemu 150 mililitrů. Následně si dobrovolnice myly hlavu třikrát týdně, a to každý týden jiným přípravkem. V průběhu testování nesměly používat kondicionér ani další podpůrné vlasové kúry. Po uplynutí týdne a otestování konkrétního výrobku pak vyplnily dotazník s 23 otázkami,“ píše se v jeho specifikaci.

Skvěle z toho přitom vyšly šampony, které nejsou ani tak drahé. Dobré výsledky měl například Balea Professional Wonderful Repair Shampoo, který stál tehdy 40 Kč, dnes seženete v Dm jeho novější verzi za 45 Kč. Stejné výsledky měl i Cien Professional Keratin Shampoo, který byl k dostání za stejnou cenu dokonce v Lidlu. Dnes má také novější verzi, také za 40 Kč.

Mohlo by se vám líbit

Nejlepší krém proti vráskám? Najdete ho v supermarketu za 60 Kč

Hledáte pečující krém proti vráskám? Pokud ještě nemáte svého favorita, inspirujte se výsledky testování, které zveřejnil časopis dTest. Možná vás překvapí, že nejúčinnější krém proti vráskám seženete v supermarketu za 60 Kč.
marianne.cz

Další kvalitní šampony

Z testu vyšly dobře ale i šampony nad 40 Kč. Pokud jste tedy ty výše zmíněné už zkoušely a nevyhovují vám, můžete vyzkoušet i o něco dražší. Velmi dobře v poměru cena: výkon vychází šampony od Schwarzkopfu a Garnieru. Většina z těchto šamponů stojí okolo 100 Kč. Jejich jednotlivé produkty najdete v galerii.

Šampony, které se vyplatí si pořídit
Mohlo by se vám líbit

Umíte si správně umýt vlasy?

Namočím, namydlím, smyju a hotovo. Myslíte, že tak banální činnost jako mytí vlasů nelze pokazit? Omyl. Většina z nás udělá první chybu mnohem dřív, než vůbec stihne otočit kohoutkem s vodou.
marianne.cz
Zdroj článku

Souvislející články

Krása

<span>Zapomeňte na žiletku: Hedvábně hladkou pokožku můžete mít i díky efektivnějším metodám</span>

Zapomeňte na žiletku: Hedvábně hladkou pokožku můžete mít i díky efektivnějším metodám

Krása

<span>Líčení podle Francouzek: Naučte se jednoduchá pravidla, díky kterým bude váš make-up neodolatelný</span>

Líčení podle Francouzek: Naučte se jednoduchá pravidla, díky kterým bude váš make-up neodolatelný

Krása

<span>Vlasový trend z roku 2000 je zpět: Vyzkoušíte znovu „pouf hair“?</span>

Vlasový trend z roku 2000 je zpět: Vyzkoušíte znovu „pouf hair“?

Krása

<span>Tipy od redakce Marianne na ty nejkrásnější vůně: Inspirujte se a najděte ideální parfém na jaro a léto 2024</span>

Tipy od redakce Marianne na ty nejkrásnější vůně: Inspirujte se a najděte ideální parfém na jaro a léto 2024