Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Krása

Make-up bez make-upu: Naučte se líčit jako Francouzky

Nejspíš žádná žena nechce, aby make-up, který má na sobě, byl ultra viditelný. Francouzky jsou ale opravdu mistryně v jeho skrývání. I když totiž na sobě jisté produkty na pleť mají, vypadají nenamalovaně a přitom nonšalantně dokonale. My se pokusili přijít na jejich tajemství.

Tereza Čaladi | 9. 02. 2024

O Francouzkách je známo, že se dovedou velmi elegantně oblékat. Ony se tak ale dokáží i líčit. Je s nimi konkrétně spojovaný koncept „make-up bez make-upu“, a sice že není znát, že na sobě nějaký make-up mají, ale ve skutečnosti nějakou chvíli úpravě svých tváří věnovaly. Je rozdíl mezi přirozeným vzhledem bez make-upu a 'au natural',“ řekla kosmetické stránce Byrdie vizážistka celebrit Jenny Patinkin . „Předstírat vzhled bez make-upu je větší trik, než to zní. Stále chcete vypadat upraveně a sjednoceně, jasně a rovnoměrně, ale ne jako nalíčená,“ doplnila.

5 bodů, jak docílit vzhledu au natural

Výše zmíněná vizážistka celebrit Jenny Patinkin a Erin Ayanian Monroe, která je známá pro svou minimální make-upovou estetiku a má na svědomí například líčení Elle Fanning, popsaly francouzský „make-up bez make-upu“ výše zmíněnému serveru v několika krocích. My pro vás máme pět z nich, které jsou podle nás zásadní, níže:

1. Připravte si pleť

Pokud jde o přirozeně vypadající pleť, Monroe navrhuje zachovat ji skutečnou – doslova. Místo make-upové báze navrhuje vyhlazení a rozjasnění pleti jemným exfoliantem a poté nanesením matného, ​​bezolejového opalovacího krému, který funguje dobře pod make-up.

Vzhledem k tomu, že make-up bez make-upu je především o přirozeném vzhledu pleti, často stačí připravit pleť opravdu příjemným hydratačním krémem,“ říká Patinkin a opakuje myšlenky Monroe o podkladové bázi.

2. Chytře se kryjte

Jejich dalším doporučením je výběr správného štětce na korektor. Optimální je podle nich malý plochý štětec. Na tmavé kruhy pod očima ale navrhují nanesení korektoru prstem.

Následně navrhují smíchání make-upových kapek ve vašem odstínu s hydratačním krémem a nanesení na obličej pro získání barvy. Či nanesení rovnou barevného hydratačního séra.

3. Upravte si řasy a obočí

Každý má svůj styl úpravy obočí. Momentálně jsou trendy zejména 3 druhy obočí, z nichž každý vyzdvihuje přirozenost. A pokud jde o řasy – nejprve doporučují je natočit a následně nanést řasenku na horní i dolní řasy. Pak ještě jednou na horní.

Mohlo by se vám líbit

Nadčasové zimní kousky, které najdete v šatníku Francouzek

Také trávíte každé ráno před šatní skříní přemítáním, co si vezmete na sebe? Zkuste svůj šatník obohatit o nadčasové kousky, díky kterým vytvoříte stylové outfity s nádechem Francie.
marianne.cz

4. Nezapomeňte na glow

Tento bod zahrnuje bronzer a kapku perleťového zvýrazňujícího krému na lícní kosti. Ty vaši pleť rozzáří. Nakonec vizážistky doporučují i zvýraznit oči, a to konkrétně nanesením krémových očních stínů (možnost se třpytkami) a pak nanesením světlejšího odstínu do vnitřních koutků. To vaše oči okamžitě otevře.

5. Nakonec tint na rty

Posledním krokem k dokončení vašeho přirozeně vypadajícího make-upu je dodání barevného odstínu vašim rtům. To doporučují udělat tónovaným balzámem.

Tajemství líčení Francouzek

Možná jste si společného jmenovatele líčení Francouzek našly sami, nicméně pokud ne, rádi vám ho prozradíme. Jde o to, že se jedná spíše o skin-care produkty, tedy produkty pečující o pleť, než vyloženě o make-up. Vaší pleti tak neubližují a navíc proto vypadají tak dobře a jemně. Doporučení na ty, které si pořídit, najdete v naší galerii.

Produkty vhodné na líčení podle Francouzek
Mohlo by se vám líbit

Vždy stylová Jeanne Damas. Podívejte se, co nesmí chybět v šatníku této trendy Francouzky

Černé a béžové sako, trenčkot, kožená bunda, černé kotníkové boty a modré mom jeans. To jsou kousky, které nesmí chybět v podzimním šatníku stylové Francouzky Jeanne Damas. My vám přinášíme inspiraci, jak je kombinovat.
marianne.cz
Zdroj článku

Související články

Krása
3 snadné a okouzlující plážové účesy: Odolají dovádění ve vlnách i teplému počasí

3 snadné a okouzlující plážové účesy: Odolají dovádění ve vlnách i teplému počasí

Krása
Nejkrásnější manikúra léta 2024: Vedou netradiční barvy i motiv šťavnatého ovoce

Nejkrásnější manikúra léta 2024: Vedou netradiční barvy i motiv šťavnatého ovoce

Krása
Nejen pro ženy 50+: Nejlepší neinvazivní omlazovací metody, které konkurují i klasickému botoxu

Nejen pro ženy 50+: Nejlepší neinvazivní omlazovací metody, které konkurují i klasickému botoxu

Krása
Jak se v létě nalíčit k vodě: Zjistěte, jaký make-up zvolit a čeho se rozhodně vyvarovat

Jak se v létě nalíčit k vodě: Zjistěte, jaký make-up zvolit a čeho se rozhodně vyvarovat