Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Krása

Myjete si správně vlasy? Kadeřník prozradil, zda skutečně funguje metoda, která právě boří internet

Vlasy jsou věčné téma. Stále hledáme nové techniky, jak docílit kadeří jako z reklamy, a internet se různými tipy jen hemží. Jedním z nejnovějších trendů je mytí vlasů podle metody CWC, což je zkratka pro anglická slova condicioner, wash a condicioner. Jde ale skutečně o spásný postup? Vyzpovídali jsme kadeřníka Matěje Nováka z pražského salónu The Lounge.

Aneta Akgül | 27. 05. 2024

Tak obyčejná, avšak velmi důležitá činnost, jako je mytí vlasů, může být složitější než se zdá. Většina z nás ví, že je potřeba si kvalitním šamponem umýt vlasy dvakrát, následně z nich vyždímat vodu a do konečků nanést kondicionér, který kadeře pěkně uhladí. Čas od času je dobré sáhnout také po masce, která je hluboce vyživí, dodá jim všechny potřebné minerály a hydrataci. Na internetu ale stále kolují nové metody, jak si vlasy umýt jinak a lépe. Jednou z nejnovějších z nich je metoda CWC.

Mohlo by se vám líbit

Skřipec v hlavní roli: Naučte se 3 snadné účesy a budete vypadat, jako byste právě přišla od kadeřníka

V roce 2024 se skřipce do vlasů vracejí do módy a jsou nejen praktickým doplňkem, ale také luxusní ozdobou, se kterou můžete vytvářet spoustu zajímavých účesů. Jejich velkou výhodou je, že s nimi můžete kouzlit zajímavé vlasové kreace snadno a rychle. Naučíme vás tři účesy, které vypadají jako od kadeřníka a přitom vám zaberou jen pár sekund.
marianne.cz

Co je metoda CWC?

Internetové trendy hlásají, že metoda CWC (C = kondicionér, W = šampon, C = kondicionér) je revoluční zejména pro suché, poškozené a dlouhé vlasy, které mají sklony k třepení a lámání. Aplikace kondicionéru na délky a konečky před umytím má vlasy chránit před vysoušením. Šampon, i když je jemný, slouží jako čisticí, nikoli jako ošetřující produkt. Proto by měl být nanášen pouze na pokožku hlavy. Při oplachování se pak dostane i do délek, což je pro jejich umytí dostatečné. V některých případech může být šampon pro velmi poškozené a přirozeně suché vlasy dokonce příliš drsný. Při použití metody CWC kondicionér obalí vlasy ochrannou vrstvou, která je ochrání před dalším poškozením a vysoušením.

Jak tuto metodu praktikovat?

Při mytí vlasů CWC metodou se doporučuje nejprve důkladně pročesat vlasy a poté je namočit. Před použitím šamponu naneste malé množství kondicionéru mezi dlaně a vmasírujte jej do délek a konců vlasů, vyhněte se kořínkům, kam bude aplikován šampon. Ten napěňte v dlaních a vmasírujte ke kořínkům a nezapomeňte na oblasti nad ušima a na zátylku, kde se vlasy rychle mastí. Po důkladném opláchnutí znovu naneste kondicionér do délek a konečků, nechte jej krátce působit a poté ho důkladně opláchněte. Vlasy následně vyždímejte, jemně osušte ručníkem z mikrovlákna a vysušte fénem. Takto prý dosáhnete zdravých a lesklých vlasů. Je tomu ale opravdu tak?

Mohlo by se vám líbit

Přirozené šediny i kaštanová: 5 trendy barev na vlasy, které ovládnou léto

Chcete změnit barvu vlasů, ale nevíte pro jaký odstín se rozhodnout? Inspirovat se můžete pěticí aktuálních trendů, kterým propadly celebrity i beauty nadšenci. Který se stane vaším favoritem na léto 2024?
marianne.cz

Co si o CWC myslí profesionální kadeřník?

Odborník s dlouholetou praxí a kreativní ředitel pražského kadeřnického salonu The Lounge by Jan Těšík, Matěj Novák, má na tuto trendy metodu jasný názor. „Šampon myje především vlasovou pokožku, kondicionér pak udržuje vlasy v kondici, tedy uzavírá šupinatou vrstvu vlasů a vyplňuje mezery v jejich struktuře, které vznikly poškozením. Abychom zajistili správnou funkci těchto produktů a zamezili vrstvení přípravků na vlasovém vlákně, které může vlasy zatížit a zhoršit jejich stav, tak postupujeme dle instrukcí výrobce. Na trhu však najdeme před šamponovou péči (produkty označené jako pre-shampoo), která byla vyvinuta tak, aby vlasové vlákno změkčila, uhladila nebo jinak vyživila, a funguje v synergii s šampony a kondicionéry. 

Závěrem tedy kondicionér před mytím nepoužíváme. A pokud se potýkáme s velmi poškozenými vlasy nebo problematickou pokožkou hlavy, můžeme sáhnout po před šamponové péči,” dodává kadeřník. Lze jen říci, že ať jsou vlasové trendy na internetu jakékoliv, vždy, než je začnete praktikovat, promluvte si se svým kadeřníkem. Profesionál ví nejlépe, jaké metody na vlasy fungují, a které jsou naopak naprosto bezpředmětné.

Mohlo by se vám líbit

Toužíte po nových vlasech? Mezi trendy se vrací milovaný účes podle Rachel z Přátel

Toužíte po osvěžení své hřívy před letní dovolenou? Právě teď je ideální čas na změnu. Aktuálním hitem je jeden z nejoblíbenějších účesů, který vás nostalgicky vrátí do 90. let, zároveň v něm ale budete vypadat současně a trendy. Seznamte se se střihem C-Cut, který jsme dříve tak moc obdivovali na ikonické postavě Rachel Green ze seriálu Přátelé.
marianne.cz
Zdroj článku

Související články

Krása
Nejkrásnější manikúra léta 2024: Vedou netradiční barvy i motiv šťavnatého ovoce

Nejkrásnější manikúra léta 2024: Vedou netradiční barvy i motiv šťavnatého ovoce

Krása
Nejen pro ženy 50+: Nejlepší neinvazivní omlazovací metody, které konkurují i klasickému botoxu

Nejen pro ženy 50+: Nejlepší neinvazivní omlazovací metody, které konkurují i klasickému botoxu

Krása
Jak se v létě nalíčit k vodě: Zjistěte, jaký make-up zvolit a čeho se rozhodně vyvarovat

Jak se v létě nalíčit k vodě: Zjistěte, jaký make-up zvolit a čeho se rozhodně vyvarovat

Krása
Vlasové trendy 2024: Jak se učesat do horkého počasí? Inspirujte se retro stylem Brigitte Bardot nebo baletkami

Vlasové trendy 2024: Jak se učesat do horkého počasí? Inspirujte se retro stylem Brigitte Bardot nebo baletkami