Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Krása

Last minute domácí pedikúra: Vyzkoušejte exfoliační ponožky a zaměřte se na ztvrdlé paty

Tak dlouho nosíme tenisky a oddalujeme návštěvu pedikúry, až najednou musíme obout pantofle nebo sandály s otevřenou špičkou a čelit realitě neupravených nehtů a ztvrdlé kůže na patách.

Každé jaro je to jedna a ta samá písnička. Na jednu stranu víme, že návštěva pedikérky je nevyhnutelná, na stranu druhou objednání stále oddalujeme a věříme, že se naše nehty zázrakem umoudří a paty změknou. Následně nastane okamžik, kdy své nohy už nemůžeme násilím držet v ponožkám a dáme jim šanci, aby se nadechly čerstvého vzduchu. Zatímco plosky jsou v pantoflích spokojené, naše estetické „já“ trpí. A nemusíme snad ani zmiňovat, že pedikérka už na úvod telefonátu hlásí, že nejdříve nás může objednat až za tři týdny. Pokud nechcete následující týdny nosit plné boty jenom kvůli neupraveným nehtům, nezbývá nic jiného, než se oddat domácí pedikúře.

Mohlo by se vám líbit

Letní pedikúra: Jak na to, aby vám lak na nehty doopravdy vydržel co nejdéle?

V letních měsících dbáme na upravenou pedikúru víc než ve zbytku roku. Jak to udělat, aby lak na nehtech vydržel celou vaší letní dovolenou? Vyzkoušejte naše triky.
marianne.cz

Paty jako miminko

Před samotnou pedikúrou je důležité, abyste svá chodidla namočili do lavoru s příjemně teplou vodou. Do vody můžete přisypat relaxační koupelnovou sůl, která změkčí vodu i kůžičku na nohou. Relaxaci si dopřávejte po dobu patnácti až dvaceti minut. Následně nohy důkladně usušte a vrhněte se na pedikúru. V první řadě si k ruce vezměte pemzu, se kterou jemnými pohyby obrušujte kůži na chodidle. Dávejte si pozor, abyste příliš netlačili a neobrousili více, než je třeba. Začněte u paty a pomalu se přesouvejte k prstům. Nezapomeňte ani na boky prstů a kůžičku ze spodní části prstů. Výsledkem by měla být dokonale hladká pokožka chodidel.

Čas zkracování

Nedílnou součástí pedikúry je stříhání nehtů. V tomto ohledu panuje nespočet mýtů, avšak zkušení pedikéři radí, abyste nehty zkracovali do rovna, a to s pomocí nůžek nebo kleštiček. Jedině tak předejdete nepříjemnému zarůstání nehtů, které může člověka pěkně potrápit. Pokud váš nehet "zdobí" vysoká kůžička, můžete ji speciální dřevěnou tyčinkou zatlačit. Poté už stačí nehty zapilovat.

Zkrácené a upravené nehty můžete podtrhnout barevným lakem. Pokud chcete, aby vám lak na nehtech vydržel déle než dva dny, pak je důležité, dodržet tři kroky. Nejprve nehty nalakujte průhledným podkladovým lakem, který nehty posílí, a zároveň je ochrání před zežloutnutím. Po jeho zaschnutí přejděte k aplikaci vámi preferovaného barevného laku. V současné chvíli jsou velmi oblíbené pastelové barvy, avšak krok vedle neuděláte ani s klasickým červeným lakem. Následné finále se skládá z tenké vrstvy vrchního laku, který v drogeriích a parfumeriích můžete objevit pod názvem top coat.

Info ikona
Pedikúra

Nadstandardní péče

Chcete svá chodidla rozmazlovat a dopřát jim tu nejlepší možnou péči? Pak pro ně pořiďte exfoliační ponožky, které jsou „napuštěné“ aktivními látkami. Povětšinou ponožky obsahují kyseliny AHA a BHA, ovocné kyseliny nebo ureu, která si poradí se zrohovatělou kůží, mozoly i kuřími oky. Zároveň exfoliační ponožky vyživují, hydratují a zanechávají pokožku hebkou a zregenerovanou. I když by exfoliační ponožky měly naše chodidla zdobit nejdéle 60 minut, pamatujte, že proces exfoliace může trvat až následných sedm dnů. Během těchto dnů se rozloučíte se zrohovatělou kůží a přivítáte krásně jemná chodidla. Nepodceňujte ani speciální krémy na zrohovatělou kůži na chodidlech, které při pravidelném používání dokážou hotové zázraky.

Zdroj: glamour.com, whowhatwear.co.uk, stylist.co.uk

Mohlo by se vám líbit

Perfektní manikúra v deseti krocích

Precizní manikúru zvládnete udělat i z pohodlí domova. Vyzkoušejte to podle našeho manuálu!
marianne.cz

Související články

Móda
V létě 2024 obujte boty, na které nedaly dopustit Audrey Hepburn ani Marilyn Monroe. Kačenkové podpatky jsou letos překvapivě trendy

V létě 2024 obujte boty, na které nedaly dopustit Audrey Hepburn ani Marilyn Monroe. Kačenkové podpatky jsou letos překvapivě trendy

Móda
Do parného horka i do klimatizace: 3 outfity, které jsou vhodné ven i do kanceláře

Do parného horka i do klimatizace: 3 outfity, které jsou vhodné ven i do kanceláře

Zdraví
Už jste slyšela o spánkové turistice? Vyrazte na místa, kde si dopřejete perfektní a ničím nerušený odpočinek

Už jste slyšela o spánkové turistice? Vyrazte na místa, kde si dopřejete perfektní a ničím nerušený odpočinek

Zábava
Úplněk 21. července 2024 podle čísel a hvězd: Nenechte se vyprovokovat a věnujte se svému tělu

Úplněk 21. července 2024 podle čísel a hvězd: Nenechte se vyprovokovat a věnujte se svému tělu