Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Krása

Domácí pedikúra aneb Připravte chodidla na sezonu sandálů

Info ikona
Nohy

Jeden den to venku vypadá na holínky, další abychom pomalu hledaly zimní kozačky a vzápětí se z ničeho nic udělá nádherné počasí volající po sandálech – a tudíž i chodidlech v perfektní kondici. Jste připravené?

Karolína Demelová | 29. 03. 2023

Výstavní nohy opravdu neznamenají pouze nehty nalakované tím nejkrásnějším jarním odstínem, sebezářivější barva totiž nezamaskuje ztvrdlé paty nebo vysušenou kůži. Pokud se nestíháte objednat na pedikúru, udělejte si proto čas aspoň na její domácí verzi, ať jsou vaše nohy připravené na první letošní den v otevřených botách.

Domácí pedikúra

Začněte koupelí, která uvolní unavené nohy a zároveň pomůže změkčit zrohovatělou kůži, takže se pak lépe odstraňuje. K tomu vám doma nejlépe poslouží klasická pemza nebo speciální pilník – rozhodně samy neberte do rukou žádné ostré nástroje, to je výsostná doména profesionálů!

Co naopak klidně zkusit můžete, je peeling – ať už ten klasický, nebo chemický, který odstraní odumřelé kožní buňky pomocí ovocných kyselin. Obvykle má podobu jednorázových ponožek s roztokem, který necháte chvíli působit a pak opláchnete. Pár dní nejspíš budete mít pocit, že se vůbec nic nestalo, pak se ovšem začne stará kůže odlupovat a vy se můžete těšit na chodidla měkká jako samet.

Pravidelná péče

Nezapomínejte nohy také pravidelně mazat, nejlépe každý večer před spaním, kdy můžete zvolit i výživnější krém či balzám a nechat ho působit celou noc (třeba i pod bavlněnými ponožkami). Jednou za čas si taky můžete dopřát intenzivnější hydratační masku na nohy.

Jak na domácí pedikúru
Mohlo by se vám líbit
Zdroj článku